Loading

Ubytovanie v Kokošovciach

(1 objekt + 5 objektov v okolí 25 km)

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce, mimo obce / mesta, pri vleku
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska

Apartmány Šariš

Prešov (Kokošovce 9,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centr...
Luxusné apartmány v centre mesta!

Villa Bella

Prešov (Kokošovce 11,0 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Kokošovce 11,0 km vzdušne), v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Škola v prírode Kysak

Kysak (Kokošovce 13,3 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri le...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Penzión Gejzír

Herľany (Kokošovce 19,2 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie pri Herlianskom gejzíre
1 - 6 / 6

Kokošovce

Kokošovce 1

Obec s týmto názvom budete musieť hľadať na východe Slovenska. Nachádza sa pri jednom z našich najväčších miest, pri Prešove. Vďaka tomu dokáže zaujať široké spektrum turistov. Od tých, ktorí hľadajú ticho a oddych vo vidieckom prostredí až po milovníkov rušného mestského života.

Kokošovce sú malou obcou ležiacou približne 5 km od mesta Prešov. Prvýkrát sa v historických listinách objavuje zmienka o obci už v roku 1272. Vzhľadom na to, že sa Prešov preslávil ťažbou soli, Kokošovce boli v blízkosti významnej obchodnej cesty. Od toho sa odvíjala aj profesia miestnych obyvateľov, ktorí sa väčšinou zaoberali povozníctvom.

Aj samotná obec dokáže zaujať. V jej blízkosti sa nachádza Národná prírodná rezervácia Kokošovská dubina. Chráni vzácne porasty kokošovského duba zimného a prechádzka v tejto lokalite dokonale prečistí každú, aj tú najzaneprázdnenejšiu myseľ.

Kokošovce 2

Mimoriadne obľúbenou je aj neďaleká rekreačná oblasť Sigord, kde sa môžete okúpať, stráviť tu celú svoju dovolenku alebo len tak prejsť.

Bolo by však chybou nevyraziť do okolia na niektorý z možných výletov. Predovšetkým v lete si tu prídete na svoje. Blízke obce rovnako ako aj mesto Prešov ponúkajú mnoho kúpalískPrírodné kúpalisko nájdete v Delni, ďalšie napríklad v Pavlovciach či v Prešove, ponúkajúce prvotriedne mestské letné kúpalisko. Pokiaľ hľadáte niečo viac ako len možnosť plávania, vyberte sa do aquaparku Prešov Delňa s niekoľkými bazénmi so zaujímavými vodnými atrakciami. Samozrejme nesmie chýbať ani poriadne dlhý tobogan. Najlepšie na aquaparku je, že je otvorený celoročne a môžete si ho vychutnať kedykoľvek sa Vám bude chcieť.

Keď už budete v Prešove, určite nevynechajte návštevu historického centra, ktoré Vás prekvapí svojou krásou. Radnica, Rákocziho palác, ortodoxná synagóga či Kalvária v Prešove sú len stručným výpisom zaujímavých miest, ktoré by ste mali vidieť.

Kokošovce 3

Pokiaľ nebudete mať historických miest dosť, z Kokošoviec to je do druhého najväčšieho slovenského mesta len 20 km. A v Košiciach je toho na pozeranie skutočne neúrekom. ZOO, Dóm sv. Alžbety, kaplnka sv. Michala, Štátne divadlo, radnica, spievajúca fontána alebo Župný dom. Ide o jedinečné kultúrne bohatstvo doplnené širokou paletou spoločenských podujatí.

V zime je najväčším lákadlom v okolí lyžiarske stredisko Jahodná pri Košiciach, prípadne niektoré menšie v okolitých obciach. Z ostatných zaujímavých miest spomenieme Kapušiansky hrad, gejzír v 20 km vzdialených Herľanoch ale aj početné ranče v okolí, kde si môžete zajazdiť na koni a splniť si tak sen z detstva.

Na výber máte viac ako dosť ubytovacích zariadení. Kokošovce ponúkajú takmer všetko, od veľkých penziónovturistických ubytovní v rekreačnej oblasti až po útulné privátychaty priamo v obci. Ide len o to, aký komfort požadujete a koľko chcete minúť. Nájsť to pravé ubytovanie v Kokošovciach nebude najmenším problémom.