Ubytovanie v Kokošovciach

(1 objekt + 5 objektov v okolí 25 km)

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce, mimo obce / mesta, pri vleku (PO 9,8 km vzdušne)
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska

Apartmány Šariš

Prešov (Kokošovce 9,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centr...
Luxusné apartmány v centre mesta!

Villa Bella

Prešov (Kokošovce 11,0 km vzdušne), v obci / v meste (PO 2,8...
Prijemné ubytovanie v Prešove

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce (Kokošovce 11,0 km vzdušne), v obci / v ...
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc
1 - 6 / 6

Kokošovce

Obec s týmto názvom budete musieť hľadať na východe Slovenska. Nachádza sa pri jednom z našich najväčších miest, pri Prešove. Vďaka tomu dokáže zaujať široké spektrum turistov. Od tých, ktorí hľadajú ticho a oddych vo vidieckom prostredí až po milovníkov rušného mestského života.

Kokošovce sú malou obcou ležiacou približne 5 km od mesta Prešov. Prvýkrát sa v historických listinách objavuje zmienka o obci už v roku 1272. Vzhľadom na to, že sa Prešov preslávil ťažbou soli, Kokošovce boli v blízkosti významnej obchodnej cesty. Od toho sa odvíjala aj profesia miestnych obyvateľov, ktorí sa väčšinou zaoberali povozníctvom.

Aj samotná obec dokáže zaujať. V jej blízkosti sa nachádza Národná prírodná rezervácia Kokošovská dubina. Chráni vzácne porasty kokošovského duba zimného a prechádzka v tejto lokalite dokonale prečistí každú, aj tú najzaneprázdnenejšiu myseľ.

Mimoriadne obľúbenou je aj neďaleká rekreačná oblasť Sigord, kde sa môžete okúpať, stráviť tu celú svoju dovolenku alebo len tak prejsť.

Bolo by však chybou nevyraziť do okolia na niektorý z možných výletov. Predovšetkým v lete si tu prídete na svoje. Blízke obce rovnako ako aj mesto Prešov ponúkajú mnoho kúpalískPrírodné kúpalisko nájdete v Delni, ďalšie napríklad v Pavlovciach či v Prešove, ponúkajúce prvotriedne mestské letné kúpalisko. Pokiaľ hľadáte niečo viac ako len možnosť plávania, vyberte sa do aquaparku Prešov Delňa s niekoľkými bazénmi so zaujímavými vodnými atrakciami. Samozrejme nesmie chýbať ani poriadne dlhý tobogan. Najlepšie na aquaparku je, že je otvorený celoročne a môžete si ho vychutnať kedykoľvek sa Vám bude chcieť.

Keď už budete v Prešove, určite nevynechajte návštevu historického centra, ktoré Vás prekvapí svojou krásou. Radnica, Rákocziho palác, ortodoxná synagóga či Kalvária v Prešove sú len stručným výpisom zaujímavých miest, ktoré by ste mali vidieť.

Pokiaľ nebudete mať historických miest dosť, z Kokošoviec to je do druhého najväčšieho slovenského mesta len 20 km. A v Košiciach je toho na pozeranie skutočne neúrekom. ZOO, Dóm sv. Alžbety, kaplnka sv. Michala, Štátne divadlo, radnica, spievajúca fontána alebo Župný dom. Ide o jedinečné kultúrne bohatstvo doplnené širokou paletou spoločenských podujatí.

V zime je najväčším lákadlom v okolí lyžiarske stredisko Jahodná pri Košiciach, prípadne niektoré menšie v okolitých obciach. Z ostatných zaujímavých miest spomenieme Kapušiansky hrad, gejzír v 20 km vzdialených Herľanoch ale aj početné ranče v okolí, kde si môžete zajazdiť na koni a splniť si tak sen z detstva.

Na výber máte viac ako dosť ubytovacích zariadení. Kokošovce ponúkajú takmer všetko, od veľkých penziónovturistických ubytovní v rekreačnej oblasti až po útulné privátychaty priamo v obci. Ide len o to, aký komfort požadujete a koľko chcete minúť. Nájsť to pravé ubytovanie v Kokošovciach nebude najmenším problémom.