Loading

Ubytovanie v Košickej Belej

(0 objektov + 19 objektov v okolí 25 km)

Penzión Zlatý Jeleň

Košice - Sever - Košice - Sever (Košická Belá 9,4 km vzdušne...
Pohodlie, kvalita a súkromie lesa!

Chata Marica

Margecany (Košická Belá 9,4 km vzdušne), na samote, v lese
Voľný termín - 5.-7.4.2019 cena 500 €

Škola v prírode Kysak

Kysak (Košická Belá 9,6 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Apartmán Anna

Košice - Košice - Sever (Košická Belá 11,2 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Komfortný apartmán, výhodná cena

Penzión ROZÁLIA

Košice - Sever (Košická Belá 12,0 km vzdušne), v obci / v me...
Izby s vlastnou kupelňou, TV a WiFi

MEI Hostel

Košice - Západ (Košická Belá 12,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Komfortné ubytovanie za výhodné ceny!

Ubytovanie TOMÁŠ

Košice - Sever (Košická Belá 13,0 km vzdušne), v obci / v me...
Lacné ubytovanie s plným komfortom

Apartmán Mäsiarska 39

Košice (Košická Belá 13,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Apartmán priamo v centre mesta

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto (Košická Belá 13,8 km vzdušne), v obci...
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

Ubytovňa Mestský Park 13

Košice - Staré Mesto (Košická Belá 14,3 km vzdušne), v obci...
Lacné ubytovanie v centre Košíc!
1 - 19 / 19

Košická Belá

Košická Belá 1

Východné Slovensko nepatrí medzi tie najnavštevovanejšie kúty Slovenska. Je škoda, že ho veľa turistov obchádza bez toho aby vedeli, aké klenoty mohli vidieť. Ak ich chcete zažiť na vlastné oči, vyberte sa napríklad do Košickej Belej, dedinky umiestnenej v skutočne nádhernom prostredí.

Košická Belá sa po prvýkrát spomína v roku 1397. Bola obyčajnou dedinkou, ktorá si žila svojim životom. Domáci sa venovali predovšetkým poľnohospodárstvu. Dedinka sa postupne rozvíjala a okolité obce tiež. Prirodzene muselo dôjsť k ich spojeniu. Súčasná Košická Belá vznikla zlúčením štyroch obcí, Košických Hámrov, Malého Folkmaru, Ružína a pôvodnej Košickej Belej.

Košická Belá 2

Bohatstvo Košickej Belej je hlavne v krásnom prostredí, ktoré dedinku obklopuje. Všade sú hory a nádherné zelené lesy. Náročnejší turisti iste poznajú Kojšovskú hoľu, z ktorej je prekrásny výhľad od Košíc až po Vysoké Tatry. Prípadne si urobte výlet smerom na juh, tu sa nachádza známa Zádielská tiesňava, unikátny skalný kaňon.

Zaujímavou turistickou akciou sú vždy jaskyne. V okolí Košickej Belej ich je viac než dosť. Najbližšie máte Jasovskú jaskyňu, v blízkosti ktorej je aj rovnomenný kláštor. Budete na dovolenke aj s autom? V tom prípade nebude vadiť ani výlet trochu ďalej. Určite si pozrite jaskyňu Domica či Ochtinskú aragonitovú jaskyňu.

Prírodné zaujímavosti nie sú tým jediným, čo sa v okolí Košickej Belej oplatí vidieť. Už z názvu dedinky sa dá vyčítať, že sa nachádza len kúsok od Košíc. Tie sú vzdialené približne 10 km, pričom dostať sa do nich Vám zaberie iba pár minút. Historické námestie nášho druhého najväčšieho mesta patrí medzi tie najkrajšie vôbec. Dominantou mesta je jednoznačne Dóm sv. Alžbety priamo v centre. V jeho blízkosti môžete obdivovať spievajúcu fontánu, starú radnicu či krásnu budovu štátneho divadlaKošická Belá 3Určite navštívte taktiež známu košickú ZOO, kde sa s celou rodinou zabavíte na celý deň. Za zmienku stoja aj Herľany. Nachádza sa tu gejzír, ktorý v pravidelných intervaloch okolo 34 hodín chrlí vodu z hĺbky viac ako 400 metrov.

Okolie Košíc patrí medzi tie najteplejšie oblasti Slovenska. Práve preto je tu množstvo kúpalísk, kde počas horúcich dní načerpáte množstvo nových síl. Niekoľko kúpalísk nájdete v spomínaných Košiciach a navštíviť môžete aj aquapark, ktorý sa nachádza v Prešove. Napriek vysokým teplotám v lete sa v blízkosti Košickej Belej nemusíte báť o lyžovačku v zimných mesiacoch. Najvýznamnejšími lyžiarskymi strediskami v oblasti sú Jahodná pri Košiciach a lyžiarske stredisko Skipark Erika - Kojšovská hoľa. Zjazdovky sa rozprestierajú v rozpätí 650 až 1 246 metrov nad morom a to je zárukou, že si na nich prídu na svoje všetky výkonnostné skupiny lyžiarov.

Vďaka výhodnej polohe Košickej Belej v nej nájde vyhovujúce ubytovanie skutočne každý. Vybrať si tu budete môcť od príjemného hotela pre náročnejších až po jednoduché ubytovne pre tých, ktorí hľadajú len miesto na prespanie. Košická Belá s radosťou uvíta každého návštevníka, aj Vás.