Loading

Ubytovanie v Hendrichovciach

(1 objekt + 10 objektov v okolí 25 km)

Chalupa pod lesom

Hendrichovce, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Pohoda a ticho lesa

Zlaté kopyto Kopytovská dolina

Lipovce (Hendrichovce 7,3 km vzdušne), na samote, pri lese...
Vhodné pre veľké skupiny

Ubytovanie u Alžbetky

Vyšný Slavkov (Hendrichovce 12,2 km vzdušne), v obci / v meste
Wellness + ukážka výroby múky a chleba

Villa Bella

Prešov (Hendrichovce 15,1 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove
1 - 11 / 11

Hendrichovce

Hendrichovce - maličká dedinka s dvoma kostolmi

Prešovskom kraji, v Šarišskej vrchovine leží neveľká obec Hendrichovce pochádzajúca z 13. storočia. Od svojho vzniku vystriedala viacero majiteľov, do začiatku 19. storočia patrila rodine Hendryovcov. Obyvatelia obce sa zaoberali predovšetkým poľnohospodárstvom, v 20. storočí aj stavebníctvom a priemyslom.

Aj napriek tomu, že dedinka nie je príliš veľká, čo do počtu obyvateľov, svojim návštevníkom má určite čo ponúknuť. Hodnotnými historickými pamiatkami obce sú Rímskokatolícky kostol sv. Štefana mučeníka, ktorý pochádza z 2. polovice 14. storočia. Pôvodne gotický kostol dostal v 18. storočí podobu barokového štýlu a tiež je tu aj klasicistický kaštieľ, ktorý je dnes sídlom obecného úradu.

Obec je zaujímavá tým, že sa v nej nachádzajú dva kostoly. Okrem už spomínaného kostola sv. Štefana, bol v Hendrichovciach vysvätený nový kostol Ružencovej Panny Márie.

Turistika, lyžovačka i kúpaliská - atrakcie ktoré ponúkajú Hendrichovce a ich okolie

Lokalita obce a jej okolia ponúka možnosti turistiky pre všetkých milovníkov prírody a turizmu. Hendrichovce Vám ponúknu naozaj nádherný výhľad na slnečnú a hornatú krajinu. Pri pohľade na okolitú prírodu razom zabudnete na všetky starosti i problémy a budeme sa cítiť ako v raji. Ak sa rozhodnete pozrieť aj po okolí obce, môžete si urobiť výlet za dobrodružstvom na Zámok Fričovce, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od Hendrichoviec v obci Fričovce.

Svojim návštevníkom poskytuje ubytovaciestravovacie službyPríjemné osvieženie Vám ponúkne letné kúpalisko v Sabinove, vzdialenom od obce približne 15 km. V areáli kúpaliska Sabinov sú návštevníkom k dispozícii tri bazény, môžete si tu aj zašportovať - zahrať plážový volejbal, bedminton alebo tenis. Deti sa určite potešia preliezkamkolotočom.

V zimných mesiacoch môžete vyraziť za lyžovačkou do lyžiarskeho strediska Ski Búče, ktoré ponúka lyžovanie na prírodnom snehu so šiestimi lyžiarskymi vlekmi. V horských chatách v tomto stredisku vo Veľkom Šariši sa návštevníci môžu posilniť dobrým jedlom či nápojom.

Aké ubytovacie zariadenia sú v ponuke Hendrichoviec?

Ak milujete pobyt v krásnej slovenskej prírode a máte radi ticho, pokoj a vôňu lesa, ubytovanie v chatkách a chalupách v obci bude určite pre Vás to pravé! Ak ste skôr mestský typ, môžete využiť ponuku ubytovacích zariadení v blízkych mestách Sabinov alebo Prešov.

Nechajte sa zlákať krásami Slovenska a príďte objaviť neobjavené a spoznať nepoznané. Načerpajte potrebnú energiu pobytom v malebnej obci Východného Slovenska, v Hendrichovciach, ktoré majú pre Vás pripravené mnohé prekvapenia a dobrodružstvá.

Názory a odporúčania

Agáta (starší pár - návštevník) 16.8.2018
Malá, ale pekná dedinka, chýbala nám reštaurácia.
Štefan Sýkora (ubytovateľ) 28.2.2018
Spišské Podhradie sa rozkladá pod hradným kopcom Spišského hradu , na ktorý sa dostanete peši za cca 35-40 minút. V mestečku sú 3 kostoly a 1 synagóga. Za 15 minút sa dostanete na Spišskú Kapitulu, kde je sídlo biskupa, pobočka bohosloveckej fakulty a hlavne Chrám svätého Martina. Pre milovníkov turistky sa naskytá možnosť obhliadky Dreveníka , a tiež kostolika v Žehre,ktorý je zapísaný v zozname svetového dedičstve UNESCO.
Martin Alakša (rodina s malými deťmi - návštevník) 19.9.2017
Je to nádherná dedinka v údolí, kto hľadá nákupný turizmus tak nech ostane v meste.
Filip (rodina so staršími deťmi - návštevník) 29.8.2017
Krásne prostredie časti Zahura bolo dokonalé.
Peter Maga (skupina - návštevník) 31.5.2017
Prostredie
Martin Franko (skupina - návštevník) 31.5.2017
Spokojnost
zuzana sucha (skupina - návštevník) 20.4.2017
mesto ma super vybavenost a blizkost aj kultury
Gabriela Zaťkova (rodina so staršími deťmi - návštevník) 8.8.2016
Vila sa nachádza v rekreačnej oblasti, v blízkosti je jazero
Janči (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.7.2016
V obci Spišské Vlachy dostať všetko potrebné na nákup nič netreba nosiť z domu.
Martin Sabol (rodina so staršími deťmi - návštevník) 21.7.2016
Nadhera
Jozef (skupina - návštevník) 17.5.2016
historicke priecelia budov...
Zobraziť viac...