Loading

Ubytovanie v Hendrichovciach

(1 objekt + 10 objektov v okolí 25 km)

Chalupa pod lesom

Hendrichovce, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Ticho a pokoj pod lesom

Zlaté kopyto Kopytovská dolina

Lipovce (Hendrichovce 7,3 km vzdušne), na samote, pri lese...
Vhodné pre veľké skupiny

Ubytovanie u Alžbetky

Vyšný Slavkov (Hendrichovce 12,2 km vzdušne), v obci / v meste
Wellness + ukážka výroby múky a chleba

Villa Bella

Prešov (Hendrichovce 15,1 km vzdušne), v obci / v meste
Prijemné ubytovanie v Prešove

Chata Drienica

Drienica (Hendrichovce 15,2 km vzdušne), v rekreačnej oblast...
500 m od lyžiar. strediska Ski Drienica!

Rekreačný dom White House

Drienica (Hendrichovce 15,2 km vzdušne), v rekreačnej oblast...
LASTMINUTE -Vonkajší krb, vírivka, sauna

Hotel & Wellness centrum Javorná

Drienica (Hendrichovce 15,7 km vzdušne), v rekreačnej oblast...
Wellness na horách s bohatými aktivitami

Chata Marica

Margecany (Hendrichovce 16,5 km vzdušne), na samote, v lese
13.-15.3.2020 víkend cena 520€

Apartmány Šariš

Prešov (Hendrichovce 17,5 km vzdušne), v obci / v meste, v c...
Luxusné apartmány v centre mesta!

Penzión Podzámok

Spišské Podhradie (Hendrichovce 18,0 km vzdušne), na okraji...
Penzión priamo pod SPIŠSKÝM HRADOM
1 - 11 / 11

Hendrichovce

Hendrichovce 1

Hendrichovce - maličká dedinka s dvoma kostolmi

Prešovskom kraji, v Šarišskej vrchovine leží neveľká obec Hendrichovce pochádzajúca z 13. storočia. Od svojho vzniku vystriedala viacero majiteľov, do začiatku 19. storočia patrila rodine Hendryovcov. Obyvatelia obce sa zaoberali predovšetkým poľnohospodárstvom, v 20. storočí aj stavebníctvom a priemyslom.

Aj napriek tomu, že dedinka nie je príliš veľká, čo do počtu obyvateľov, svojim návštevníkom má určite čo ponúknuť. Hodnotnými historickými pamiatkami obce sú Rímskokatolícky kostol sv. Štefana mučeníka, ktorý pochádza z 2. polovice 14. storočia. Pôvodne gotický kostol dostal v 18. storočí podobu barokového štýlu a tiež je tu aj klasicistický kaštieľ, ktorý je dnes sídlom obecného úradu.

Hendrichovce 2

Obec je zaujímavá tým, že sa v nej nachádzajú dva kostoly. Okrem už spomínaného kostola sv. Štefana, bol v Hendrichovciach vysvätený nový kostol Ružencovej Panny Márie.

Turistika, lyžovačka i kúpaliská - atrakcie ktoré ponúkajú Hendrichovce a ich okolie

Lokalita obce a jej okolia ponúka možnosti turistiky pre všetkých milovníkov prírody a turizmu. Hendrichovce Vám ponúknu naozaj nádherný výhľad na slnečnú a hornatú krajinu. Pri pohľade na okolitú prírodu razom zabudnete na všetky starosti i problémy a budeme sa cítiť ako v raji. Ak sa rozhodnete pozrieť aj po okolí obce, môžete si urobiť výlet za dobrodružstvom na Zámok Fričovce, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od Hendrichoviec v obci Fričovce.

Svojim návštevníkom poskytuje ubytovaciestravovacie službyPríjemné osvieženie Vám ponúkne letné kúpalisko v Sabinove, vzdialenom od obce približne 15 km. V areáli kúpaliska Sabinov sú návštevníkom k dispozícii tri bazény, môžete si tu aj zašportovať - zahrať plážový volejbal, bedminton alebo tenis. Deti sa určite potešia preliezkamkolotočom.

Hendrichovce 3

V zimných mesiacoch môžete vyraziť za lyžovačkou do lyžiarskeho strediska Ski Búče, ktoré ponúka lyžovanie na prírodnom snehu so šiestimi lyžiarskymi vlekmi. V horských chatách v tomto stredisku vo Veľkom Šariši sa návštevníci môžu posilniť dobrým jedlom či nápojom.

Aké ubytovacie zariadenia sú v ponuke Hendrichoviec?

Ak milujete pobyt v krásnej slovenskej prírode a máte radi ticho, pokoj a vôňu lesa, ubytovanie v chatkách a chalupách v obci bude určite pre Vás to pravé! Ak ste skôr mestský typ, môžete využiť ponuku ubytovacích zariadení v blízkych mestách Sabinov alebo Prešov.

Nechajte sa zlákať krásami Slovenska a príďte objaviť neobjavené a spoznať nepoznané. Načerpajte potrebnú energiu pobytom v malebnej obci Východného Slovenska, v Hendrichovciach, ktoré majú pre Vás pripravené mnohé prekvapenia a dobrodružstvá.