Loading

Ubytovanie Skipark Erika - Kojšovská hoľa

(29 objektov v okolí 25 km)
Skipark Erika - Kojšovská hoľa

Skipark Erika - Kojšovská hoľa

Zlatá Idka

Košice patria k tým južnejšie položeným mestám s pomerne teplým podnebím. Práve kvôli tejto skutočnosti je problém nájsť miesto v blízkom okolí, kde si môžete skvelo zalyžovať. A predsa! Máme pre Vás skvelý tip na lyžiarske stredisko, ktoré pri návšteve východného Slovenska musíte rozhodne navštíviť.

Hovoríme o lyžiarskom stredisku Erika - Kojšovská hoľa. Nájdete ho na okraji dediny Zlatá Idka, ktorá je vzdialená len 25 km od nášho druhého najväčšieho mesta Slovenska, Košíc. Zjazdovky sú tu priestranné, široké, dlhé, zaujímavé a vedú až takmer na samý vrchol Kojšovskej hole.

Lyžiarske stredisko Erika leží v nadmorskej výške 730 1215 metrov nad morom. Vďaka tomu a polohe vo Volovských vrchoch má vždy dostatok snehu a v okolí nenájdete miesto, ktoré by Kojšovskú hoľu v snehovej nádielke predbehlo. Lyžiarska sezóna je preto poriadne dlhá a môžete sa tešiť na prvotriedne podmienky.

Skipark Erika - Kojšovská hoľa je lyžiarskym strediskom pre každého. Čakajú Vás tu trate všetkých náročností, takže je úplne jedno, či ste začiatočník alebo pokročilý lyžiar. Väčšia časť tratí je však značená modrou farbou, ide o najmenej náročné zjazdovky.

Celkovo je v lyžiarskom stredisku až 7 zjazdoviek. Zasnežované sú len tie v hornej časti strediska, ostatné sa spoliehajú na nádielku matky prírody. Miestne zjazdovky oplývajú veľkou dĺžkou, najdlhšia zo stredne náročných tratí meria 920 metrov. Čierna zjazdovka má len niekoľko metrov, ide len o jeden úsek na trati, no napriek tomu Kojšovská hoľa vie osloviť aj náročných lyžiarov. Najdlhšia zjazdovka strediska meria až 2200 metrov čo je viac ako dosť. Celková dĺžka všetkých tratí je približne 6 km, vďaka čomu sa stredisko radí k tým väčším a rozľahlejším.

O pohodlnú prepravu po lyžiarskom stredisku Erika sa stará trojica vlekovjedna trojsedačková lanovka. Pre stredisko je to dostačujúce a nestretnete sa tu s dlhými radmi. Prepravná kapacita strediska dokáže obslúžiť tisícky lyžiarov za hodinu a nemusíte sa obávať, že by ste si tu poriadne nezalyžovali.

Okrem pestrej ponuky zjazdových tratí sa tu nachádza aj dvojica bežeckých tratí. Jedna z nich meria 2 km a druhá 5 km. Navyše vedú prekrásnym prostredím a nebudete vedieť kam sa skôr pozrieť. Výborná lyžovačka je tým najdôležitejším, no bez kvalitných doplnkových služieb by to nebolo ono. V Skiparku Erika - Kojšovská hoľa nájdete bufet, čajovňu s mnohými lahodnými čajmi, požičovňu lyží či lyžiarsku školu. Autom zaparkujete neďaleko svahov a ak auto nemáte, k službám je kyvadlová doprava. Do lyžiarskeho strediska sa preto dostane každý.

Priamo pod svahmi v Zlatej Idke sú Vám k dispozícii penzióny či priváty, ktoré Vás určite radi privítajú. Nachádzajú sa v krásnom horskom prostredí, kde zaručene načerpáte mnoho síl do bežného života. Na svahoch Kojšovskej hole zabudnete na všetky problémy a jednoznačne si zimnú dovolenku užijete na jednotku.

... zobraziť viac

Chata Marica

14,1 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Margecany, na samo...
Voľný termín - 29.11.-1.12.19 cena 500€

Penzión Zlatý Jeleň

15,2 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice - Sever - K...
Wellness penzión a súkromie lesa :)

Motel Orgován

16,2 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Moldava nad Bodvou, na okraji obce / mest...
Krásne okolie, záhrada, reštaurácia

Penzión ROZÁLIA

17,3 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice - Sever, v...
Izby s vlastnou kupelňou, TV a WiFi

MEI Hostel

17,5 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice - Západ, v...
Komfortné ubytovanie za výhodné ceny!

Penzión U námorníka

18,6 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice - Šaca, na...
Reštaurácia s domácou kuchyňou

Boutique Hotel MARATON

18,7 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice, v obci / v meste, v centre mesta
Elegantný a štýlový hotel v centre

Ubytovanie TOMÁŠ

18,7 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice - Sever, v...
Lacné ubytovanie s plným komfortom

Ubytovňa City

18,9 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice - Šaca - Ko...
Kvalitné ubytovanie za atraktívne ceny!

Apartmán Moyzesova

19,0 km od Skipark Erika - Kojšovská hoľa, Košice - Staré Mes...
V centre Košíc od 49 EUR apt/noc/2 osoby
1 - 29 / 29