Loading

Ubytovanie v Šarišských Bohdanovciach

(1 objekt + 25 objektov v okolí 25 km)

Ubytovňa Daniela

Šarišské Bohdanovce, v obci / v meste
Lacné ubytovanie blízko Prešova aj Košíc

Škola v prírode Kysak

Kysak (Šarišské Bohdanovce 8,9 km vzdušne), mimo obce / mest...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Penzión Pory

Záborské (Šarišské Bohdanovce 10,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku
Útulné ubytovanie v pokojnej časti

Rekreačné zariadenie Zelený Breh

Kokošovce (Šarišské Bohdanovce 11,7 km vzdušne), mimo obce...
50 m od vleku a 100 m od kúpaliska

Penzión Gejzír

Herľany (Šarišské Bohdanovce 13,0 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie pri Herlianskom gejzíre

Ubytovanie TOMÁŠ

Košice - Sever (Šarišské Bohdanovce 13,5 km vzdušne), v obci...
Lacné ubytovanie s plným komfortom

Penzión Zlatý Jeleň

Košice - Sever - Košice - Sever (Šarišské Bohdanovce 13,8 km...
Wellness penzión a súkromie lesa :)

Family’s Apartments next to the park

Košice (Šarišské Bohdanovce 14,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Luxusný apartmán v centre mesta (600 m)

Boutique Hotel MARATON

Košice (Šarišské Bohdanovce 14,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Elegantný a štýlový hotel v centre

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto (Šarišské Bohdanovce 14,3 km vzdušne),...
V centre Košíc so súkromným parkoviskom
1 - 26 / 26

Šarišské Bohdanovce

Šarišské Bohdanovce 1Obec na hranici Prešovského a Košického kraja - Šarišské Bohdanovce

Šarišské Bohdanovce - neveľká, takmer nenápadná dedinka v okrese Prešov ležiaca v Košickej kotline na hranici s Košickým krajom. Prvá písomná zmienka o nej sa objavuje na konci 13. storočia. Až do začiatku 20. storočia sa obec uvádzala pod rôznymi názvami, aby dostala definitívne pomenovanie, ktoré platí dodnes.

Obec bola v minulosti vyspelou priemyselnou obcou, boli tu tri kaštiele, palenčáreň, dva mlyny, jeden krajčír, dvaja obuvníci a dvaja kováči. S uvedenými službami sa tunajší remeselníci prezentovali v širokom okolí.

Rovnako ako iné obce na Slovensku, aj Šarišské Bohdanovce poznačili hrôzy svetových vojen a neskôr aj násilná kolektivizácia po 2. svetovej vojne. Napriek týmto ťažkým časom, ktorými obec prešla, ostala miestom pokojného života v prírode bez zhonu a hluku.

Dedinka môže svojich návštevníkov upútať historickými pamiatkami, ako je kaštieľ a park, ktoré sú zároveň súčasťou národnej kultúrnej pamiatky, Pomníkom padlým občanom počas vojny a rovnako aj rímskokatolíckym kostolom sv. Anny z 18. storočia, ktorý bol prestavaný v 20. storočí.Šarišské Bohdanovce 2

Čo môžete zažiť v obci Šarišské Bohdanovce a jej okolí?

Krásna prírodná scenéria obce láka všetkých milovníkov turistiky za dobrodružnými zážitkami. Na svoje si určite prídu tí, ktorí obľubujú celodenné výlety a túry do hôr, aby v tichu prírody načerpali potrebnú energiu pre každodenný rušný život.

Obec Šarišské Bohdanovce je od okresného mesta Prešov vzdialená len zopár kilometrov. Návštevníci tak môžu zavítať aj do Prešova i do neďalekých Košíc a poznávať zaujímavé pamiatky slovenských miest či navštíviť Zoologickú záhradu.

Šarišské Bohdanovce 3

V letných mesiacoch dobre padne príjemné osvieženie na kúpalisku v Prešove Plaza Beach Solivar, ktoré je jedinečné svojou stredomorskou architektúrou, živými palmami a slanou vodou. Nemusíte chodiť na dovolenku k moru, môžete zažiť skutočnú exotiku aj na Slovensku pri návšteve tohto kúpaliska. Relax, športové aktivity, detský kútik pre Vaše ratolesti - to na Vás čaká pod jednou strechou! Zaplávate si aj na kúpalisku Delňa alebo na kúpalisku Sídlisko III Prešov.

Keď príde zima, svoje brány zasa otvárajú mnohé lyžiarske strediská, aby privítali všetkých náruživých lyžiarov, malých i veľkých. Ak navštívite tento región v zime, môžete využiť ponúkané služby napr. v stredisku SKI Drienica, Relax center Plejsy alebo Jahodná. Budete mať príležitosť ukázať svoje lyžiarske umenie, predviesť svoje majstrovstvo na lyžiach a zažiť neuveriteľné dobrodružstvo.

Potrebujete ubytovanie v Šarišských Bohdanovciach?

Ak sa vyberiete na dovolenku do tejto lokality, môžete využiť možnosti ubytovania priamo v obci Šarišské Bohdanovce v pokojnom prostredí ubytovacích zariadení v súkromí na privátoch alebo sa ubytovať v neďalekých mestách PrešovKošice, kde je výber ubytovacích zariadení väčší. K dispozícii sú tu napríklad apartmány v Prešove alebo ubytovnepenzióny v Košiciach. Pre každého sa určite nájde to správne ubytovanie!

Keď Vás „osud“ zaveje do tejto nádhernej lokality situovanej v Prešovskom kraji nášho prekrásneho Slovenska, určite si návštevu regiónu vychutnajte plnými dúškami. Pokúste sa naplno vnímať dokonalú prírodu a poznávať svet okolo Vás. Stanete sa bohatšími o nové zážitky a spomienky.