Loading

Ubytovanie v Gelnici

(0 objektov + 10 objektov v okolí 25 km)

Chata Marica

Margecany (Gelnica 8,8 km vzdušne), na samote, v lese
Voľný termín - 5.-7.4.2019 cena 500 €

Casa Blanca

Spišské Vlachy (Gelnica 13,2 km vzdušne), v rekreačnej oblas...
V krásnom prostredí s rozľahlou záhradou

Chata Dáša

Poráč (Gelnica 14,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
V nádhernom prostredí pri lyž. stredisku

Four Seasons Cottage

Poráč (Gelnica 14,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Nádherné prostredie pre rodiny s deťmi!

Chata Madam

Poráč (Gelnica 14,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vleku
Ubytovanie pre rodiny a turistov

Chata Anna

Poráč (Gelnica 14,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Relax v peknom a príjemnom prostredí

Drevenica Poráčska Dolina

Poráč (Gelnica 14,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Nová drevenička, blízko vleku!

Chata Diana

Poráč (Gelnica 14,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri l...
Veľmi pekná chata pri lese

Chalupa pod lesom

Hendrichovce (Gelnica 19,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na okra...
Ticho a pokoj pod lesom

Škola v prírode Kysak

Kysak (Gelnica 19,4 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud
1 - 10 / 10

Gelnica

Gelnica 1

Lákadlom pre mnohých turistov sú historické banské mestá. Kremnicu či Banskú Štiavnicu pozná snáď každý. Na Slovensku môžete naraziť aj na menej známe, no nemenej krásne mestečko. Je ním Gelnica, ukrytá v horách pred zrakom mnohých.

Mestečko je nerozlučne späté s baníckou minulosťou. Ťažilo sa tu zlato, striebro či meď. Vďaka hojnosti železnej rudy sa darilo aj iným remeslám. Reťaze a klince z Gelnice boli známe po celom okolí. Čo zaujímavé môžete vidieť priamo v mestečku? Je to predovšetkým námestie s mnohými historickými stavbami. Je súčasťou gotickej cesty, ktorá zahŕňa tie najzaujímavejšie historické mestá. Spomenieme budovu starej radnice v ktorej dnes nájdete Banícke múzeum. Zhliadnuť budete môcť aj pozostatky dominikánskeho kláštora, ktorý bol jednou z prvých budov mesta. Za návštevu stoja aj sakrálne pamiatky ako rímskokatolícky evanjelický kostol. Jednou z novodobejších pamiatok je kamenný most. Nad mestom sa kedysi týčil majestátny hrad, dnes sú však po ňom len zvyšky na niekdajšom hradnom návrší.

Gelnica 2

Blízke hory priam nabádajú k ich preskúmaniu. Turisti a cykloturisti preto budú mať o program postarané. Cyklotrasy v okolí sú rôznych stupňov náročnosti, zaujímavá je aj hnilecká cyklomagistrála. Pre turistov sú atraktívne Plejsy, Kojšovská hoľa, Tatarkov kríž či okolité chaty. Mnohé okolité lesy ponúkajú jedinečné možnosti na lov divej zvery. Podobne pre lov rýb sú ideálne podmienky, rieky HornádHnilec sú plné rôznych druhov rýb. V blízkosti sú aj iné obľúbené vodné plochy, ThurzovskéUhornianske jazero boli pôvodne banskými vodnými dielami. Známa je aj vodná nádrž Ružín.

Aj milovníci zimy si prídu na svoje. Okolité hory zaručujú dostatočne dlho snehovú pokrývku. Priamo v mestečku nájdete lyžiarske stredisko, ďalšie sa nachádza pod Kojšovou hoľou. Náročnejší lyžiari ocenia blízkosť strediska Plejsy.

Toto mestečko Vám ponúkne taktiež aj najrôznejšie formy ubytovania. Nájdete tu hotelové ubytovanie priamo v meste, alebo aj v okolitých horách. Príjemné penzióny Vás milo prekvapia domácou atmosférou. Súkromie si vychutnáte v jednom z privátov. V blízkych kopcoch budete mať možnosť vybrať si z jednej z útulných chalúpok.

Gelnica nie je typickým dovolenkovým strediskom. No napriek tomu ponúka bohatú históriu, prírodné krásy a možnosti aktívnej dovolenky. Či už formou turistiky, alebo vodných radovánok, určite sa tu zabavíte. Prežite svoju netradičnú dovolenku práve v Gelnici.