Loading

Ubytovanie v Košiciach - Kavečanoch

(0 objektov + 22 objektov v okolí 25 km)

Penzión Zlatý Jeleň

Košice - Sever - Košice - Sever (Košice - Kavečany 3,2 km vz...
Wellness penzión a súkromie lesa :)

Penzión ROZÁLIA

Košice - Sever (Košice - Kavečany 5,3 km vzdušne), v obci...
Izby s vlastnou kupelňou, TV a WiFi

Ubytovanie TOMÁŠ

Košice - Sever (Košice - Kavečany 5,8 km vzdušne), v obci...
Lacné ubytovanie s plným komfortom

Boutique Hotel MARATON

Košice (Košice - Kavečany 6,3 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Elegantný a štýlový hotel v centre

MEI Hostel

Košice - Západ (Košice - Kavečany 6,5 km vzdušne), v obci...
Komfortné ubytovanie za výhodné ceny!

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto (Košice - Kavečany 6,8 km vzdušne), v o...
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

Apartmán Mäsiarska 39

Košice (Košice - Kavečany 6,8 km vzdušne), v obci / v meste,...
Apartmán priamo v centre mesta

Family’s Apartments next to the park

Košice (Košice - Kavečany 6,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Luxusný apartmán v centre mesta (600 m)

Apartmán Moyzesova

Košice - Staré Mesto (Košice - Kavečany 7,1 km vzdušne), v o...
V centre Košíc od 49 EUR apt/noc/2 osoby

Turistická ubytovňa Mestský Park 2

Košice - Staré Mesto (Košice - Kavečany 7,2 km vzdušne), v o...
Lacné ubytovanie v centre Košíc!
1 - 22 / 22

Košice - Kavečany

Košice - Kavečany 1

Košice sú našim druhým najväčším mestom. Je to ideálny turistický cieľ pre všetkých milovníkov kultúry, historických pamiatok a mestského ruchu. Možno je to predstava aj Vašej dovolenky, lenže nevyhovuje Vám ubytovanie v centre mesta. V tom prípade si musíte vybrať niektorú z priľahlých mestských častí a Kavečany sú pravdepodobne tou najlepšou voľbou.

Ak si myslíte, že mestská časť nášho druhého najväčšieho mesta musí byť len betónovou panelákovou džungľou, Kavečany Vás veľmi milo prekvapia. Pôsobia skôr dojmom pokojnej vidieckej dedinky. A nie je to ani veľmi vzdialené od pravdy. Kavečany vznikli pôvodne v polovici 14. storočia. Boli samostatnou obcou, ktorá bola súčasťou panstva hradu Sokoľ. Neskôr však majiteľ hradu z neho odstúpil a tak Kavečany pripadli v roku 1423 Košiciam. Už vtedy išlo o pomerne rozvinutú dedinku a to platí aj do dnešného dňa.

Košice - Kavečany 2

Kavečany sú mimoriadne obľúbené nielen medzi turistami, ale aj domácimi obyvateľmi. Príjemné vidiecke prostredie v krásnej prírode je skutočným balzamom na dušu. Kultúrnych pamiatok tu príliš nenájdete, azda s výnimkou kostola sv. Petra a Pavla. Čaro Kavečian tkvie v ich krásnom okolí, ktoré ocenia hlavne turisti. Nájdete tu viacero turistických trás, ktorými sa dostanete na Vysoký vrch, občerstvíte sa na chate Jahodná alebo si vyrazíte k vodnej nádrži Bukovec. Na bicykli si užijete rovnako, lesy v okolí Košíc a tajomné chodníčky sú medzi cyklistami preslávené po celom Slovensku.

Košice, mestská časť Kavečany sú známou rekreačnou oblasťou. Nachádza sa tu športovo rekreačné stredisko, kde si môžete zaplávať, zahrať tenis, volejbal, skrátka čo len budete chcieť.

Kavečany pozná celé Slovensko. A určite aj Vy. Nachádza sa tu totiž najväčšia zoologická záhrada na Slovensku. Nájdete tu množstvo zvierat, od najmenších rybičiek a plazov až po slony či žirafy. Navyše je celá ZOO v prekrásnom prírodnom prostredí a tak sa nebudete kochať len pohľadom na exotické zvieratá, ale rovnako Vás upúta aj očarujúca okolitá príroda. Do ZOO v Kavečanoch sa určite musíte pozrieť bez ohľadu na to, či si budete dovolenku vychutnávať s deťmi alebo bez nich.

Košice - Kavečany 3

V prípade, že prídete predsa len s deťmi, ZOO nie je jedinou atrakciou, ktorá sa im bude páčiť. Určite budú nadšené z Košickej detskej historickej železnice. Jazda parným vlakom bude pre ne rozhodne zážitkom, na ktorý len tak nezabudnú.

Kavečian sa do centra Košíc dostanete len za pár minút. Vďaka skvelej dopravnej dostupnosti Vám budú všetky košické atrakcie na dosah a nič nebude brániť Vašim dlhým potulkám rušným mestom. Dychberúci je pohľad na obrovský dóm sv. Alžbety, štátne divadlo očarí rozprávkovou architektúrou a na námestí plnom obchodov, barov, reštaurácií a turistov bude stále čo robiť. Pokiaľ by Vám ruch mesta nevyhovoval a chceli by ste sa osviežiť vo vode, môžete tak urobiť priamo v Kavečanoch alebo v blízkych kúpaliskách na sídlisku Ťahanovce či v Starom meste alebo v Košickej Belej.

Ani v zime neprídete skrátka. Priamo v Kavečanoch sa nachádza kvalitné lyžiarske stredisko pre všetky skupiny lyžiarov. Ďalšie populárne stredisko Skipark Erika - Kojšovská Hoľa je v blízkej Zlatej Idke.

Kavečanoch nájdete ubytovanie všetkých kategórií, od príjemných a prepychových penziónov až po útulné a lacné ubytovanie na privátoch či v chatkách. Stačí si len vybrať a užiť si prvotriednu dovolenku.