Loading

Ubytovanie Ochtinská aragonitová jaskyňa

(53 objektov v okolí 25 km)
Ochtinská aragonitová jaskyňa

Ochtinská aragonitová jaskyňa

Ochtiná

Máte radi prírodu a chcete vidieť niečo unikátne? Niečo jedinečné? Niečo, čo obdivujú ľudia z celého sveta? Niečo také máme. Je to svet podzemnej nádhery s názvom Ochtinská aragonitová jaskyňa. Je zapísaná v svetovom prírodnom dedičstve UNESCO.

Aragonit je vzácny minerál, ktorý sa vyskytuje len veľmi zriedkavo. Je zaujímavý svojou štruktúrou a Ochtinská aragonitová jaskyňa je len jednou zo štyroch sprístupnených svojho druhu na svete. Ďalšie nájdete na Morave, v Mexiku a v Argentíne.

Nachádza sa 25 km od Rožňavy a jej návštevu môžete spojiť s prehliadkou kaštieľa v Betliari. Jaskyňa leží na svahu Hrádok a z parkoviska to máte do jej útrob len pár metrov.

Tie najlepšie veci boli objavené vďaka náhode. To platí aj v prípade Ochtinskej aragonitovej jaskyne. Okolie Rožňavy bolo už od nepamäti preslávené bohatou baníckou históriou. V roku 1954 sa pri geologickom prieskume jednej zo štôlní uskutočnil oveľa významnejší objav. Bola ním táto unikátna jaskyňa. Sprístupňovanie jaskyne bolo zahájené v roku 1966 a prví návštevníci ju obdivovali v roku 1972.

Zaujímavosťou je mimoriadne dlhý vchod. Vďaka nedostupnosti jaskyne bolo potrebné preraziť až 144 metrov dlhý prístupový tunel. Celé trasa prekrásnym podzemím popod aragonitovú výzdobu má 300 metrov a zaberie Vám pol hodinku času. Teplota v jaskyni je medzi 7 a 8 stupňami Celzia, buďte na to pripravený. Aragonit v jaskyni neustále dorastá a tvorí sa a Vy budete mať možnosť vidieť jeho krásu. Jemné ihličky a bizarné útvary úplne odlišné od klasických kvapľových jaskýň. Aj keď svojou dĺžkou neohúri, tak zaručene ohúri svojou krásou a prírodným bohatstvom. Pol hodinku v podzemí určite nebudete ľutovať, lebo uvidíte niečo, čo miliardy ľudí na planéte ešte nevideli.

Túto nádheru si môžete vychutnať takmer po celý rok s výnimkou pondelkov. Na tento deň v týždni si radšej urobte náhradný program. Spravte si výlet do Slovenského krasu či Slovenského rudohoria. Navštíviť môžete aj nemenej známe jaskyne v okolí, jaskyňu Domica či Dobšinskú ľadovú jaskyňu.

Blízke obce, ako napríklad Slavošovce či Ochtiná ponúkajú predovšetkým rodinné ubytovanie v súkromí na privátoch. Nájdete tu aj dostatok príjemných chatiek, kde budete mať vytúžené súkromie. O niečo rušnejšie sú mestečká JelšavaRožňava, kde sú Vám k dispozícií aj penzióny či hotely. Všetko záleží na Vašich preferenciách, no pri Ochtinskej aragonitovej jaskyni nie je problém nájsť ubytovanie akejkoľvek kategórie.

... zobraziť viac

Chaty Radzim a Július

13,4 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Vyšná Slaná, mimo obce / mesta, pri lese...
Vlek, bazén, tenisové kurty, ihriská

APARTMÁN***REVÚCA

14,1 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Revúca, v obci / v...
REVÚCA v pohodlí apartmánu !

Chalupa Ida

14,9 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Slavec, v obci / v...
Medzi Silickou a Plešiveckou planinou

Penzión Skalná ruža

15,3 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Gemerská Hôrka, na...
Skvelé ubytovanie v peknom prostredí

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

16,2 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Rožňava, v obci / v...
Ubytovanie za super ceny!

APARTMÁN***ROŽŇAVA

16,8 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Rožňava, v obci / v...
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!

Chalupa Dobšinka

17,1 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Dobšiná, na okraji...
Posledné voľné termíny + super počasie!

Chata na slnečnom kopci

17,5 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Dobšiná, na samote,...
Kúpanie vo fínskej kadi pod hviezdami :)

Ubytovanie Pod Muránikmi

17,7 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Dobšiná, na okraji...
Útulné ubytovanie s veľkou záhradou!

Szabó Porta - prístav pokoja

17,7 km od Ochtinská aragonitová jaskyňa, Jovice, na okraji o...
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!