Loading

Ubytovanie Gombasecká jaskyňa

(15 objektov v okolí 25 km)
Gombasecká jaskyňa

Gombasecká jaskyňa

Slavec

Počuli ste už o organizácií UNESCO? A počuli ste už o Gombaseckej jaskyni? Ak nie, mali by ste to zmeniť. Do zoznamu svetového prírodného dedičstva UNESCO sú zapisované unikáty svetového významu a jedným z nich je aj Gombasecká jaskyňa.

Nájdete ju na juhu Slovenska, len 10 km južne od Rožňavy. Leží tesne pri hranici s Maďarskom a na pár kilometroch štvorcových nájdete až tri prekrásne jaskyne. Ide o jaskyňu Domica, jaskyňu Baradla na území Maďarska a práve spomínanú Gombaseckú jaskyňu.

Prístup do Gombaseckej jaskyne je jednoduchý a nemusíte sa trápiť dlhým chodníkom vedúcim ku jaskyni. Pred ňou je niekoľko informačných tabúľ, z ktorých sa dozviete o krásnom Slovenskom krase, o jaskyniach, ktoré sú okrem Gombaceskej jaskyne na zozname UNESCO a samozrejme aj o samotnej jaskyni.

Jaskyňa je jednou z neskôr objavených. Preskúmaná bola až v roku 1951 a jaskyniari si museli prístup do nej prekopať. Pre verejnosť bola sprístupnená v roku 1955. Gombasecká jaskyňa je prvou na Slovensku, ktorá sa využívala na speleoterapiu. Tomuto účelu slúžila dlhých 10 rokov.

Gombasecká jaskyňa sa považuje z hľadiska veku medzi tie mladšie na Slovensku. Aj napriek tomu priam prekypuje krásou. Mnoho návštevníkov ju označuje prívlastkom rozprávková jaskyňa. Nenájdete v nej majestátne kvaple a podzemné stĺpy, no jej krása sa ukrýva v detailoch. Raritou sú napríklad biele brčká, ktoré sú pri výške 3 metrov hrubé len neuveriteľné 2-3 mm. Typický pre jaskyňu je červenohnedý povlak na stenách jaskyne, ktorý dodáva vzhľadu ešte rozprávkovejší vzhľad. Široká škála farieb, ktoré hýria v jaskyni a bizarnosť jaskynných útvarov Vás šokujú a nebudete veriť, že niečo tak krásne vytvorila príroda sama. Počas prehliadky možno natrafíte na vzácneho živočícha, jaskynnú mnohonôžku, ktorá môže merať až 26 mm.

Prehliadkový okruh má dĺžku 530 metrov, podstatná časť trasy sa prechádza dvakrát. Aj keď jaskyňa neoplýva dĺžkou prehliadkovej trasy, ponúka všetky krásy, ktoré sme Vám popísali. Najlepšie bude, keď ich uvidíte na vlastné oči. Prehliadka Vám zaberie pol hodinku času a môžete ju navštíviť skoro počas celého roka, s výnimkou pondelkov.

Gombasecká jaskyňa leží pri dedinke Slavec. Je nepochybne zaujímavou destináciou, ktorá dáva možnosť spoznať nepoznané. Divokú prírodu Slovenského krasu ako aj podzemné nádhery slovensko-maďarského pohraničia. Nájdete tu predovšetkým jednoduchšie ubytovanie na privátoch a v rodinných penziónoch. Prekvapený budete ústretovosťou domácich a možnosťami ktoré ponúka okolie. Na prvý pohľad sa to síce nezdá, no tunajšia príroda ponúka mnoho turistických atrakcií a mestá ako Rožňava prekypujú kultúrou. Stačí nabrať odvahu a zažiť možno netypickú, no o to krajšiu dovolenku v blízkosti Gombaseckej jaskyne.

... zobraziť viac

Chalupa Ida

2,4 km od Gombasecká jaskyňa, Slavec, v obci / v meste, pri l...
Medzi Silickou a Plešiveckou planinou

Penzión Skalná ruža

6,5 km od Gombasecká jaskyňa, Gemerská Hôrka, na okraji obce...
Skvelé ubytovanie v peknom prostredí

Privát Flanderová

7,3 km od Gombasecká jaskyňa, Dlhá Ves, na okraji obce / mesta
Blízko unikátny jaskynný komplex Domica!

Szabó Porta - prístav pokoja

9,9 km od Gombasecká jaskyňa, Jovice, na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

Penzión Jozefína

10,6 km od Gombasecká jaskyňa, Krásnohorská Dlhá Lúka, na okr...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Penzión Adriana

10,7 km od Gombasecká jaskyňa, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Apartmány Anika

11,0 km od Gombasecká jaskyňa, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

11,0 km od Gombasecká jaskyňa, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Penzión v tichom prostredí!

Penzión Vian

11,0 km od Gombasecká jaskyňa, Krásnohorská Dlhá Lúka, v obci...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

APARTMÁN***ROŽŇAVA

11,1 km od Gombasecká jaskyňa, Rožňava, v obci / v meste, v c...
ROŽŇAVA v pohodlí apartmánu!
1 - 15 / 15