Loading

Ubytovanie v Moldave nad Bodvou

(1 objekt + 2 objekty v okolí 25 km)

Motel Orgován

Moldava nad Bodvou, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Krásne okolie, záhrada, reštaurácia

Penzión U námorníka

Košice - Šaca (Moldava nad Bodvou 12,2 km vzdušne), na okraj...
Reštaurácia s domácou kuchyňou

Ubytovňa City

Košice - Šaca - Košice - Šaca (Moldava nad Bodvou 12,9 km vz...
Kvalitné ubytovanie za atraktívne ceny!
1 - 3 / 3

Moldava nad Bodvou

Moldava nad Bodvou 1

Slovensko je síce malé, no napriek tomu je v ňom veľa miest, kde ste ešte pravdepodobne nikdy v živote neboli. Do tejto kategórie patrí možno aj juh Slovenska, predovšetkým okolie Slovenského krasu. A práve tu Vás dnes vezmeme.

Vitajte v meste Moldava nad Bodvou. Možno si myslíte, že ide len o väčšiu obec, no nie je to celkom tak. Žije tu vyše 11 000 obyvateľov. Nachádza sa medzi mestami RožňavaKošice a má za sebou už poriadne dlhú históriu.

Prvá písomná zmienka o meste je už z roku 1255. Moldava mala pomerne významné postavenie, už o 200 rokov neskôr sa stala hospodárskym centrom priľahlej oblasti. Sídlili tu rôzne remeselné cechy, cech čižmárov, kolesárov či zámočníkov. Niekoľkokrát do roka sa v nej konali aj trhy. Ďalší vývoj mesta žiaľ narušovali rôzne vojny, ktoré jeho hospodársky rast výrazne obmedzili. Dnes je Moldava nad Bodvou zaujímavá hlavne pre krásnu prírodu, ktorá ju obklopuje.

Moldava nad Bodvou 2

Aj v samotnom mestečku je pomerne dosť pamätihodností. Jedným z najväčších lákadiel je Moldavské múzeum - kováčska vyhňa. Juh Slovenska je preslávený aj pestovaním kvalitného vína a každý milovník tohto nápoja ho musí ochutnať v príjemnej atmosfére tradičnej vínnej pivnice.

Ďalšou významnou pamiatkou je Jasovský kláštor. O niekoľko kilometrov ďalej môžete spojiť históriu s pobytom na čerstvom vzduchu, počas návštevy zrúcaniny Turnianskeho hradu. Z ostatných atrakcií blízkeho okolia musíme spomenúť aj Medzev, ktorý bol známy nielen prezidentom, ale aj bohatou kováčskou tradíciou. Ako to mohlo vyzerať kedysi Vám ukáže Medzevský hámor. Určite si urobte výlet aj do dedinky Hačava. Nachádza sa na konci Hájskeho údolia v nadmorskej výške takmer 700 metrov nad morom. Dedinka je nesmierne malebná, sú tu samé drevené farebné domčeky, úzke prašné cestičky, skrátka tá pravá atmosféra slovenskej dediny spred niekoľkých desiatok rokov.

Moldava nad Bodvou 3

Nesmieme opomenúť ani prírodné krásy. Kúsok od Moldavy nad Bodvou nájdete jeden z menej známych národných parkov, Slovenský kras. Ten je charakteristický hlavne divokou a nedotknutou prírodou. Nájdete tu čosi celkom iné, ako hocikde inde na Slovensku. Z tých najväčších prírodných krás musíme spomenúť Hájske vodopádyZádielskú tiesňavu. Slovenský kras je tvorený vápencom, v ktorom sa tvorí množstvo jaskýň. Tých je v okolí Moldavy nad Bodvou požehnane, najznámejšou a sprístupnenou je Jasovská jaskyňa. Je dokonca najstaršou sprístupnenou jaskyňou na Slovensku a určite sa do nej pozrite.

Vzhľadom na to, že Moldava nad Bodvou leží len pár kilometrov od hranice s Maďarskom má veľmi teplé podnebie. V lete budete hľadať každý tieň a nejaká tá vodná plocha Vás určite poteší. Priamo v meste je kúpalisko a ak uprednostňujete skôr prírodné vodné plochy, vydajte sa na priehradu Bukovec. Dokonca si v jej blízkosti môžete aj zalyžovať. Lyžiarske strediská nájdete na svahoch Kojšovskej hole alebo v obci Štós.

Moldava nad Bodvou ponúka priváty, penzióny, hotely, motelyturistické ubytovne pre všetkých. Je tu komplexná ponuka ubytovacích zariadení najrôznejších kategórií. Aj keď ste o Moldave nad Bodvou toho možno veľa nevedeli, nemusíte sa báť, že by ste v nej nenašli ubytovanie podľa Vašich predstáv.