Loading

Ubytovanie v Korni

(1 objekt + 32 objektov v okolí 25 km)

Drevenice Živčáková

Korňa, na samote, pri lese / na okraji lesa
Krásne chalúpky, tiché prostredie, potok

Vila Mária

Turzovka (Korňa 4,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Ubytovanie v peknom prostredí

Penzión Adam

Makov (Korňa 6,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Príjemné ubytovanie s wellness službami

Sudopark

Klokočov (Korňa 6,9 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Vykurované kúpacie sudy!

Chata Zafír

Klokočov (Korňa 7,1 km vzdušne), na samote, pri lese / na o...
Zimný relax v prírode a tichu

Drevenica na samote

Turzovka (Korňa 7,4 km vzdušne), na samote, pri lese / na o...
Drevenička na Kysuciach

Chata Veľké Rovné

Veľké Rovné (Korňa 7,9 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
Chata v tichom horskom prostredí

Chata Makovica

Makov (Korňa 7,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vode
Štýlová chata s krbom za výhodné ceny!

Chata Dolinky

Veľké Rovné (Korňa 8,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Drevenica v krásnom tichom prostredí

Ski chaloupka Sněženka

Makov (Korňa 8,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri vleku
Len 80 m od lyžiar. strediska Ski Makov
1 - 33 / 33

Korňa

Korňa 1
 
Dedinka Korňa sa rozkladá v Beskydách v Turzovskej vrchovine neďaleko mesta Turzovka pri hraniciach s Českom a Poľskom. Patrí do chránenej krajinnej oblasti Kysuce a jej okresným mestom je Čadca. Korňou preteká Kornianka a jej najbližšia obec je Klokočov. Obec sa skladá z troch častí - Korňa I, II a III. V skutočnosti však Korňu tvoria mnohé roztrúsené osady, ktorých názvy sú odvodené od mien pôvodných osadníkov, napríklad: U Šopčoka, Zlámaná, U Jendriskov, U Gajdoší, U Ďurkáči a iné. Korňa bola až do roku 1954 súčasťou väčšej Turzovky, ktorá bola dokonca najväčšou obcou v období Československa.
 
Pre oblasť Kysúc bolo v 20. rokoch minulého storočia charakteristické vysťahovanie do Ameriky, nakoľko tu nebol dostatok pracovných miest. Tunajší obyvatelia tak tvorili pracovnú silu buď pre bližšiu Moravu alebo pre Žilinu. V súčasnosti sa tu rozvíja najmä agroturistika a rozširujú sa možnosti ubytovania v penziónoch či turistických ubytovniach. Pôvodné drevenice sú upravované ako chaty či chalupy. Nárečie miestnych obyvateľov je jedinečné, má v sebe aj slová z češtiny, poľštiny a čiastočne aj nárečie drotárov - tzv. krpoštinu.
 
Korňa 2A aké zaujímavosti tu nájdete? Asi najznámejšou miestnou atrakciou je Korniansky ropný prameň, ktorý sa nachádza na východnom kraji obce a je zároveň aj najvyššie položeným stredoeurópskym samovoľným výtokom ropy. Miestni obyvatelia používali ropu na svietenie, ťažba sa však vzhľadom na malé množstvo neoplatí. Ropa má aj svoj charakteristický zápach. K prameňu sa dostanete podľa smeroviek a vedie k nemu aj žltá turistická značka.
 
Korňa má dva kostoly. Najprv sa používal starý drevený kostolík z roku 1948 zasvätený Božskému Srdcu Ježišovmu. V roku 1990 sa začala stavba nového moderného kostola, ktorý bol dostavaný v roku 1994. Starý drevený kostol sa v súčasnosti používa ako pastoračné centrum. V Korni bola v minulosti aj originálna drevená krčma. Tá bola rozobratá a je teraz umiestnená v skanzene Kysuckej dediny vo Vychylovke. Slúži tu pre návštevníkov tohto jedinečného skanzenu ako krčma. V nej môžete ochutnať mnohé originálne jedlá tohto regiónu, či už zo zemiakov, kapusty alebo múky. Ak budete mať šťastie, obslúžia Vás dievčatá v krásnych krojoch a jedlo si budete vychutnávať z tradičnej trstenskej keramiky.
 
Známym miestom v okolí je pútnické miesto na vrchu Živčáková vo výške 788 m n. m. Na tomto mieste sa vraj neraz objavila Panna Mária. Je tu kaplnka postavená na horskej lúčke, ktorú lemuje smrekový les a 3 pramene liečivej vody. V roku 2015 tu bol požehnaný nový veľký kostol zasvätený Panne Márii. Z jeho veže je široký výhľad do okolia. Na Živčákovú vedie zo všetkých strán niekoľko chodníkov pre pútnikov, či už z Turzovky, Korne či Kelčova. Miesto navštevujú ročne tisícky ľudí. Raritou miesta je aj vyrezávaný detviansky kríž. Prístup z Korne lemuje Krížová cesta nenarodených, ktorá začína pri novom kostole.
 
Okolím obce prechádza červená turistická značka vedúca z Rakovej, cez Vyšnú Korňu, Vyšný Kelčov až na Makov. Máte tak jedinečnú možnosť túlať sa osadami, kde na Vás dýchne minulosť a história. Priamo z Korne vedie aj modrá turistická značka cez Vyšný Kelčov ku českým hraniciam ku turistickej chate Kmínek. Odtiaľto sa nabáda červená značka vedúca cez Beskydy česko-slovenským pomedzím na výhľadový Bobek alebo až na Konečnú. Tu sa cez zelenú značku a neskôr červenú značku od miesta nad Pupíkovcami môžete vrátiť do Vyšnej Korne. Možností je tu naozaj neúrekom. Na týchto miestach si budete môcť naplno vychutnať krásnu kysuckú prírodu. Na svoje si tu prídu aj hubári, zberači lesných plodov, či milovníci cyklistiky na horských bicykloch.Korňa 3
 
Na lyžovanie môžete v zime využiť blízke lyžiarske stredisko Makov, vhodné aj na rodinnú lyžovačku. Je tu 6 zjazdových tratí od ľahkých až po stredne ťažké, časť z nich je umelo zasnežovaná a umelo osvetľovaná. Na beh na lyžiach sa využívajú udržiavané trate kysucko-beskydskej magistrály vedúcej hrebeňom Javorníkov, kopírujúc červenú turistickú značku. Ako vhodný východiskový bod sa ponúka napríklad sedlo Melocík. Z Melocíka je ľahko prístupné pre milovníkov turistiky Záblatie, kde je uprostred krásnej prírody postavená malebná kaplnka. Od nej sa črtajú krásne výhľady do kraja drotárie.
 
Nad Záblatím je pomerne rýchlo dostupná rozhľadňa Luby, ktorá však nie je turistickou, ale protipožiarnou rozhľadňou. Výhľady sú aj spod rozhľadne, nakoľko je tu terén čiastočne odlesnený. Pri dobrej viditeľnosti sa môžete kochať výhľadom na Zarúbanú Kýčeru, ktorá nie je zarúbaná a na jej vrchu je postavená ďalšia rozhľadňa. Dobre viditeľný je aj hrebeň Malej Fatry.
 
Korňa a jej okolie ponúka veľa možností na aktívny oddych v srdci Kysúc, kde je malebná príroda a pohostinní ľudia. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči. Určite nebudete ľutovať a tento kraj Vám prirastie k srdcu. Stačí si len vybrať z ponuky ubytovania podľa Vášho gusta - v chate alebo chalupe, drevenici, či v penzióne. Prajeme Vám peknú dovolenku.