Loading

Ubytovanie v Slepčanoch

(0 objektov + 21 objektov v okolí 25 km)

Penzión Arizona

Zlaté Moravce (Slepčany 9,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Privát Victory

Zlaté Moravce (Slepčany 9,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v centre!

Ubytovňa Žitavany

Žitavany (Slepčany 11,3 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Komfortná ubytovňa blízko okres. mesta!

Ubytovňa Jana

Hosťovce (okres Zlaté Moravce) (Slepčany 12,3 km vzdušne), v...
Lacné a komfortné ubytovanie

Ubytovanie Hoppy

Lúčnica nad Žitavou (Slepčany 12,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Súkromné ubytovanie s bazénom a saunou!

Chatová osada pod Gýmešom

Jelenec (Slepčany 13,7 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v lese
Chaty blízko Nitry

Ubytovanie u Forgácha

Jelenec (Slepčany 13,7 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Výhodné ubytovanie pod Hradom Gýmeš!

Ubytovňa VPP

Nitrianske Hrnčiarovce (Slepčany 14,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Novo zrekonštruovaná ubytovňa-super cena

Penzión Lamex

Tlmače (Slepčany 14,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!

Apartmány Agrotur

Nitra (Slepčany 15,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
Ubytovanie v tichom prostredí
1 - 21 / 21

Slepčany

Slepčany 1

Čarovná obec s nádychom histórie

Na brehoch rieky Žitavy, len 10 km od mesta Zlaté Moravce, sa nachádza malebná obec Slepčany. Jej územie leží na ŽitavskejPohronskej pahorkatine, čo zaručuje nie celkom rovinatý ráz obce. Administratívne patrí do okresu Zlaté MoravceNitrianskom kraji. Obec patrí k starším usadlostiam v regióne.

Počiatky osídlenia sú známe už od neskorej doby kamennej. Prvá písomná zmienka sa datuje k roku 1165. O jej histórií svedčí aj stavba neoklasicistického Kostola sv. Jána Nepomuckého, ktorý je stavebnou dominantou obce a oku pozorného návštevníka určite neunikne. Obdivuhodný je jeho neoklasicistický štýl, pričom by ste mali vedieť, že pochádza z rokov 1880 - 1881. Na priečelí kostola sa nachádza pamätná tabuľa medzinárodného významu. Je venovaná významnému rodákovi, poprednému cirkevnému hodnostárovi Uhorska a šikovnému diplomatovi Jurajovi Selepčénimu - Pohronecovi.

Keď prebádate kostol spolu s pamätnou tabuľou, určite Vám príde vhod blízkosť vodnej nádrže Slepčany. Najväčšia vodná nádrž v okrese ponúka možnosti rekreácie či pozorovania vodného vtáctva. Svoje tiché miestečka si tu nájdu aj príležitostní rybári.

Zaujímavé miesta, ktoré by ste pri návšteve Slepčian mali vidieť

Od obce sa do okresného mesta Zlaté Moravce dostanete za 12 minút cesty autom. Svoju cestu však nebudete ľutovať, nakoľko mesto má skryté pre každého niečo. Meesto bolo úzko späté s pôsobením rodiny Migazzi, o čom svedčia aj zachovalé pamiatky. Súčasné múzeum sídli v Kašteli rodiny Migazzi, kde môžete spoznávať jeho barokovo - klasicistický sloh. Ďalšou pamiatkou, ktorú určite neprehliadnete, je Mauzoléum Migazzi, okolo ktorého sa rozprestiera Lipipark. Smútočný nádych parku dodávajú previsnuté smreky. Presvedčte sa o tom na vlastné oči.

Slepčany 2

Príjemnú prechádzku máte možnosť absolvovať aj v mestskom parku. Pokiaľ budete pozorný, zazriete aj 150 ročný platan javorlistý. Zlaté Moravce boli zaujímavé aj pre štúrovského básnika Janka Kráľa, ktorý tu strávil jeseň svojho života. Na jeho počesť na nádvorí kaštieľa dali zhotoviť pomník z ojedinelého bulharského mramoru od známeho sochára Jána Kulicha. Poďte sa pozrieť na tento pomník, posúďte, či sa mu podaril. Mesto si však neuctilo básnika len pomníkom, ale aj zriadením pamätného domu Janka Kráľa, pochádzajúceho z polovice 19. storočia. Máte jedinečnú možnosť spoznať život tohto velikána slovenskej literatúry.

Rodina Migazzi však bola aktívna aj mimo Zlatých Moraviec. Len 6 minút jazdy autom sa nachádza oáza krásnych rastlínArborétum Mlyňany. Máte príležitosť zhliadnuť flóru z celého sveta, zúčastniť sa na jednom z pravidelných podujatí či dozvedieť sa niečo nové prostredníctvom náučných chodníkov. Arborétum je vraj najkrajšie v máji, tak neváhajte.

Pokiaľ prahnete po historických skvostoch, navštívte kaštieľ Beladice alebo Topoľčiansky zámok. Pri oboch budete mať pocit, že ste sa zrazu ocitli v inom storočí a mali šľachtický pôvod. Pokiaľ máte radi kone, nevynechajte návštevu Národného žrebčína v Topoľčiankach. Privítajú Vás majestátne kone, preveziete sa na koči po zámockom parku či spoznáte históriu chovu koní na Slovensku. Takéto zážitky sú veľmi atraktívne, nielen pre najmladších.

V rukáve máme však ešte majestátnejšie zvieratá ako kone. Uhádnete aké? Nebudeme Vás napínať, jedná sa o zubry európske. Neďaleko zámočku sa totižto nachádza zubria obora, kde sa naskytá možnosť vidieť a spoznať týchto milých obrov. Najvhodnejším časom na návštevu je čas kŕmenia, to ich uvidíte všetkých pekne pokope.

Slepčany 3

Ubytovanie v Slepčanoch nebudete hľadať dlho

Rozhodli ste sa navštíviť obec Slepčany? Prahnete po histórií alebo po vzácnych rastlinách či ušľachtilých koňoch? Priamo v obci sa Vám ponúka možnosť komfortného ubytovania v apartmánochchatách alebo chalupách s plne vybavenou kuchyňou, kde si môžete sami pripraviť Vaše gurmánske špeciality.

Za ruchom mesta sa vyberte do blízkych Zlatých Moraviec. Tu sa ponúkajú alternatívy ubytovania v privátoch, hoteloch alebo penziónoch. Ubytovacie zariadenia poskytujú štandardné služby, ale skúste im povedať Vaše priania, určite sa ich pokúsia splniť. Príjemný nocľah je k dispozícií aj v celom regióne Pohronského Inovca, kde si pohodlne odpočiniete napríklad po dlhej ceste autom.

Chceli by ste vidieť neoklasicistické umenie vo svojej plnej kráse? Učarovali Vám historické kaštiele? Či ste botanikom v utajení? Navštívte obec Slepčany alebo jej okolie, tieto skvosty čakajú na to, aby Vás očarili.