Loading

Ubytovanie vo Volkovciach

(0 objektov + 12 objektov v okolí 25 km)

Penzión Arizona

Zlaté Moravce (Volkovce 7,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Ubytovňa Žitavany

Žitavany (Volkovce 7,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Komfortná ubytovňa blízko okres. mesta!

Penzión Lamex

Tlmače (Volkovce 7,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!

Hajloch Vesna

Slepčany (Volkovce 8,1 km vzdušne), mimo obce / mesta
Útulné ubytovanie s vínnou pivnicou

Rodinná usadlosť vinárstva Koóš

Slepčany (Volkovce 8,2 km vzdušne), mimo obce / mesta
Štýlové ubytovanie, dokonalá atmosféra!

Penzión Bažantnica

Starý Tekov (Volkovce 11,6 km vzdušne), na okraji obce / mes...
Bažantia farma, klokani!

Ubytovňa Jana

Hosťovce (okres Zlaté Moravce) (Volkovce 11,8 km vzdušne), v...
Lacné a komfortné ubytovanie

Penzión Semmelrock

Nová Baňa (Volkovce 16,5 km vzdušne), v obci / v meste, pri...
Historický penzión v centre mesta.

Chata Horský Ranč

Nová Baňa (Volkovce 17,8 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Na ranči so zvieratami, ďaleko od stresu

Chata Kašná hôrka (pôvodne Chata Tajch)

Nová Baňa (Volkovce 18,7 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Pri jazere, mimo ruchu chatovej oblasti
1 - 12 / 12

Volkovce

Volkovce 1

Láka Vás nepoznané, netradičné a tajomné? Radi spoznávate nové a nové miesta, ktoré si mnohí nechajú len tak ujsť? Potom máme pre Vás tip na miesto, na ktorom sa Vám bude nesmierne páčiť. Vydajte sa do obce Volkovce, ktorú nájdete na horúcom juhu Slovenska.

Obec Volkovce má tak trochu zavádzajúci názov. Ak by ste z jej názvu vypustili druhé písmenko "o", možno by ste si mysleli, že v jej okolí stretnete veľké množstvo vlkov. Vzhľadom na to, že leží na juhu Slovenska sa vlkov báť skutočne nemusíte. Prvá písomná zmienka o obci pochádza už z roku 1275. Vtedy obec patrila pod blízky Tekovský hrad. Žiaľ jej osud ovplyvnili aj nájazdy TurkovTatárov a v roku 1535 dokonca celá vyhorela. Susednou obcou bola dlhé roky Závada, s ktorou sa Volkovce v roku 1944 spojili. Súčasťou dnešných Volkoviec sú aj priľahlé malé osady.

Volkovce 2

Volkovce sú dedinkou s viac ako 1 000 obyvateľmi. Azda najvýznamnejšou pamiatkou obce je miestny kostol svätého Jakuba z roku 1500. Inak sú Volkovce známe hlavne pre svoje prekrásne, slnečné a horúce počasie. Juh patrí k najteplejším oblastiam Slovenska a chladno Vám tu iste nebude. A ak by sa to už nedalo vydržať, schladiť sa môžete počas niektorej z túr. Vyhľadávaným cieľom je napríklad Starohutský vodopád, prípadne náučný chodník v blízkosti dedinky Pukanec, ktorý prezradí čosi o baníctve v regióne. Zdatnejší turisti sa vydajú smerom na Nitru. Prečo? Priamo nad ňou sa týči majestátne hradisko Zobor. Je odtiaľ vidieť široko ďaleko a podobný výhľad poteší oko každého jedného cestovateľa.

Potulky prírodou môžete spojiť aj so spoznávaním histórie okolia Volkoviec. Prekrásnou pamiatkou je benediktínsky kláštor v neďalekom Hronskom Beňadiku. Obrovská stavba, z ktorej dýchajú dejiny. Miestom, ktoré nesmiete vynechať sú aj Topoľčianky. Je v nich prekrásny zámok, ktorý však nie je tým jediným, čo sa tu oplatí vidieť. Všade okolo neho je nádherný park, ktorý patrí medzi najväčšie a rozhodne aj najkrajšie na celom Slovensku. Ak si neviete predstaviť dovolenku bez prehliadky niektorého z hradov, Volkovce Vás nesklamú. Levický hrad, hrad Hrušov či GýmešVolkovce 3všetko ide o prekrásne skalné zrúcaniny, v ktorých zaručene prídete na iné myšlienky.

Volkovce a ich okolie ponúkajú množstvo zaujímavých alternatív trávenia voľného času. Vydajte sa do blízkeho arboréta Mlyňany, kde na vlastné oči uvidíte množstvo vzácnych a hlavne krásnych drevín. Unikátom je aj sekvojovec mamutí, ktorý sa týči v Topoľčiankach. A nájdete tu dokonca aj národný žrebčínmúzeom chovu koní. Na niektorom z okolitých rančov si jazdu v konskom sedle budete môcť skúsiť aj na vlastnej koži. Deti si zas na svoje prídu v Leviciach, kde sa nachádza centrum s mnohými zaujímavými zábavnými, ale aj náučnými kurzami. A na záver spomenieme Brhlovce, kde môžete navštíviť skalné obydlia vytesané v skalách.

Juh Slovenska je počas leta ako stvorený na dovolenku kdesi pri vode. Veľkej obľube turistov sa teší kúpaliskoZlatých Moravciach. Príjemné wellness centrum je v Beladiciach a ďalšie super kúpaliskoLeviciach. Stačí sa len zbaliť a vyraziť za oddychom.

Volkovce sú príjemnou dedinkou, ktorá toho ponúka viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. A to platí aj o pestrej škále ubytovania. Sú tu čoraz obľúbenejšie priváty, apartmány či chaty. Náročnejší ocenia penzión, kde sa o Vás budú starať príjemní domáci. Volkovce sú skrátka miestom, ktoré sa oplatí navštíviť.