Ubytovanie v Pohronskom Inovci

(26 objektov)

Chata Adamovka

Hrabičov, na samote, pri lese / na okraji lesa (ZC 6,4 km v...
Štýlová chata v prírode s kúpacou kaďou!

Chata Dolinka

Ostrý Grúň, na samote, pri lese / na okraji lesa (ZC 9,9 km...
Na okraji lesa v tichom prostredí

Zrubový dom na samote

Hodruša - Hámre, na samote, pri lese / na okraji lesa (ZC 4...
Jarné prázdniny zo Zľavou 5%

Chatky Margita - Ilona

Levice, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (LV 5,6 km vzdušne)
Útulné chatky priamo na kúpalisku!
1 - 26 / 26

Pohronský Inovec

Pohronský Inovec je súčasťou Slovenského Rudohoria, s najvyšším vrcholom Veľký Inovec. Ako pohorie ho môžeme rozčleniť na viacero častí – Lehotskú planinu, Vojšín a samotný Veľký Inovec. Ako oblasť je často vyhľadávaný na cyklotúry aj pešie prechádzky. Výhľady na šíru krajinu, maličké dedinky či kopaničiarske osady dodávajú celému pohoriu svojráznu atmosféru.

Pre všetkých, ktorí radi trávia zimu aktívne, je tu Ski centrum Drozdovo v blízkosti obce Veľká Lehota. V tomto lyžiarskom stredisku s troma zjazdovkami a dvoma vlekmi si prídu na svoje aj náročnejší lyžiari. Vďaka svojej polohe sú tu celú zimu výborné snehové podmienky. Na okolí je aj množstvo udržiavaných tratí pre bežecké lyžovanie.

V jednej z miestnych častí Novej Bane, v Starej Hute sa nachádza jedna z prírodných pamiatok okolia – Starohutský vodopád. Jeden z najmohutnejších vodopádov stredného Slovenska je ohraničený náučným turistickým chodníkom, ktorým sa k nemu ľahko dostanú všetci turisti. Najkrajší pohľad naň je na jar, keď ožíva nielen les, ale aj vodopádom preteká viac vody.

Najväčším mestom oblasti je bývalé kráľovské a banícke mesto Nová Baňa. V tomto historickom meste sa môžete pozrieť do Pohronského múzea, kde nájdete expozíciu histórie mesta, umelecko-historickú expozíciu, či expozíciu ľudovej kultúry. Pri prechádzke centrom mesta sa pokocháte aj zrekonštruovaným námestím s historickým súsoším.

Súčasťou mesta Nová Baňa je jazero Tajch. Maličké jazero obkolesené lesmi je výbornou voľbou na oddych v lete. V okolí jazera sú umiestnené viaceré športoviská – ihrisko pre plážový volejbal či tenisové kurty. Pri jazere sa nachádzajú stravovacie aj ubytovacie zariadenia, vďaka ktorým si turisti môžu naplno vychutnať chvíle pri vode.

V blízkej obci Malá Lehota nájdete ďalšiu prírodnú pamiatku – kamenné andezitové more. Vzniklo asi pred 14,5 miliónmi rokov tuhnutím lávy, činnosťou ktorej sa andezitové kamene rozpadli do pravidelných tvarov viacuholníkových tvarov.

V tejto, hlavne turistickej oblasti, máte možnosť ubytovať sa najmä v malých chatkách na brehu jazera Tajch alebo v hlbokých lesoch Pohronského Inovca. Samozrejme, že k dispozícií sú aj príjemne zariadené penzióny či menšie hotely. Na brehu jazera je možné aj stanovať či kempovať v karavanoch v novovybudovanom kempingu.

Tento milý región v okolí Pohronského Inovca je ako stvorený na strávenie dovolenkových chvíľ v kruhu rodiny. Nespočetné turistické chodníky, na ktorých spoznáte čarovné lesy nabité pokojom, pohľad na západ slnka odrážajúci sa na hladine jazera, ktorý si vychutnáte priamo z terasy chatky. Príďte si aj Vy oddýchnuť a načerpať sily do prostredia malebného Inovca.