Loading

Ubytovanie v Tlmačoch

(1 objekt + 10 objektov v okolí 25 km)

Penzión Lamex

Tlmače, v obci / v meste, pri rieke
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!

Penzión Bažantnica

Starý Tekov (Tlmače 4,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Bažantia farma, klokani!

Wellness chata

Levice (Tlmače 14,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri k...
Chata so saunou iba 50 m od kúpaliska!

Chatky Margita - Ilona

Levice (Tlmače 14,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v are...
Útulné chatky priamo na kúpalisku!

Penzión Arizona

Zlaté Moravce (Tlmače 14,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Chata Pukanec

Pukanec (Tlmače 15,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri les...
Chata s krbom v krásnom tichom prostredí

Privát Victory

Zlaté Moravce (Tlmače 15,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v centre!

Ubytovňa Žitavany

Žitavany (Tlmače 15,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Komfortná ubytovňa blízko okres. mesta!

Penzión Semmelrock

Nová Baňa (Tlmače 17,0 km vzdušne), v obci / v meste, pri le...
Historický penzión v centre mesta.

Penzión Majere

Pukanec (Tlmače 18,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
V tichom prostredí so saunou a bazénom
1 - 11 / 11

Tlmače

Tlmače 1

Nitriansky kraj, okres Levice, región Tekov. Mesto Tlmače (v maďarčine známe ako Garamtolmács) je zasadené do krásnej krajiny povodia rieky Hron. Tvoria ho dve časti. Prvou je pôvodná obec Tlmače, ktorú nájdeme na ľavom brehu rieky. Druhú časť tvorí sídlisko Lipník. Zlúčením oboch častí spolu s pridružením okolitých obcí vzniklo v roku 1986 mesto Tlmače.

V okolí tohto mesta sa nachádza krásna príroda doplnená nádhernou scenériou Štiavnických vrchov. Miesto, kde rieka Hron tvorí takzvanú Slovenskú bránu sa nachádza v bezprostrednej blízkosti mesta, čo nemalou časťou prispieva k prírodnej atraktivite Tlmačov.

Podľa archeologických nálezov bolo územie dnešného mesta osídlené už v mladšej dobe kamennej. Obrovské hradbami obkolesené osady rovnako ako hradiská sú taktiež zaujímavým miestom na výlet. Z roku 1 075 je prvá písomná zmienka o meste. Vtedajšia obec bola majetkom panovníka Gejzu. Tlmače daroval benediktínskemu opátstvu.

Tlmače 2

Priamo v meste sa nachádza letné kúpalisko, ktoré počas letných mesiacov ponúka zábavu hlavne pre rodiny z deťmi a mladých ľudí. V areáli kúpaliska sa nachádza aj mini športový areál s možnosťou zahrať si napríklad tenis alebo volejbal. V neďalekom meste Levice sa nachádza krytá plaváreň otvorená po celý rok. Počas návštevy tohto kúpaliska si môžete vychutnať aj saunu alebo masáž. Komu by bola na plavárni zima, odporúčame termálne kúpalisko v okolí. A keďže každý po plávaní vyhladne, toto zariadenie ponúka aj reštauračné služby na vysokej úrovni.

Poblíž mesta sa nachádza Nitrianska vinohradnícka oblasť. Aj preto je tento región  zaujímavý aj pre milovníkov dobrého vína. Pestujú sa tu mnohé odrody bielych muštových vín. Ide napríklad o Burgundské biele alebo Burgundské sivé.

Rodiny z deťmi a ľudia, ktorí majú radi zvieratá, si môžu užiť výlet do neďalekých Topoľčianok. Okrem jazdenia na koňoch určite nevynechajte prehliadku Hipologického múzea. A ak by sa niekomu kone po čase zunovali, odporúčame návštevu klasicistického kaštieľa obkoleseného nádherným anglickým parkom. Kaštieľ je súčasťou zámočku a postupne sa stal múzeom.

Tlmače 3

Môžeme povedať, že povrch v okolí Tlmačov je pomerne hornatý, čo znamená, že tento kraj je vhodný aj na zimnú dovolenku. Môžete si vybrať z množstva lyžiarskych stredísk v blízkosti mesta, ale aj vo vzdialenejších mestách a obciach. Vhodné vleky si tu nájdu začiatočníci, deti, pokročilí lyžiari ale aj tí, ktorí majú radi strmé svahy a na lyžiach si radi užijú adrenalínové zážitky.

Možnosti ubytovania v Tlamočoch sú síce dosť obmedzené vzhľadom na rozlohu mesta a na počet obyvateľov, no okolité mestá ponúkajú ubytovanie na všetkých úrovniach. V blízkom meste Levice nájdeme veľké hotely, malé penzióny, ale aj bývanie v súkromí. Ak je Vaším snom aktívna zimná dovolenka alebo pokojná dovolenka počas leta, Tlmače sú pre Vás tým správnym miestom.