Školy - LVVK a ŠvP,Športové sústredenia

Školy v prírode - jedinečné animácie, chutná strava, viaceré veľké priestory. Športové sústredenia 1252 m n.m., celoročné možnosti. Vnútorná hala, wellness, fitness, ihriská, štadión, in-line dráha na bežky a korčule. 4-sedačková lanovka,vleky.

Horská chata Limba sa nachádza v Kremnických vrchoch (Veľká Fatra), priamo v centre strediska Skalka pri Kremnici - Skalka aréna v 1 252 m n. m.

Poloha strediska v strede Slovenska, jeho dobrá dostupnosť a celoročné možnosti ho predurčujú stať sa najnavštevovanejšou lokalitou s celoročnými možnosťami na Slovensku. Sú tu ideálne možnosti na šport i relax počas celého roku aj bez ohľadu na výkyvy počasia - pre školské kolektívy, športovcov, firemné kolektívy, rodiny s deťmi ale aj individuálnych návštevníkov.

Možnosti strediska v zime: Pre milovníkov zjazdového a snowboardového lyžovania je pripravená severne orientovaná a samozrejme aj umelo zasnežovaná zjazdovka Pekná vyhliadka s rozlohou 10 hektárov a šírkou 120 m po celej dĺžke viac ako 1 km. Prepravná kapacita 4-sedačkovej lanovky je až 2 300 osôb/hod. Pre začiatočníkov a slabších lyžiarov sú pripravené 3 ďalšie vleky. Stredisko má zrekonštruovaný systém zasnežovania, čo so severnou orientáciou zabezpečuje každoročne lyžiarsku sezónu až do konca marca.

Okrem zjazdového lyžovania si môžu milovníci zimných športov vychutnať na Skalke pri Kremnici viac ako 60 km pravidelne upravovaných bežeckých tratí, čo je najviac v rámci Slovenska. Trate majú certifikát FIS a Euroloppet. Každoročne posledný januárový víkend zo štadiónu Rudolfa Čillíka štartuje medzinárodný bežecký pretek Biela stopa. Unikátom na Slovensku je tunajšia inline dráha s dĺžkou 1,8 km. V zime je upravovaná na bežky, v lete na kolieskové korčule.

Možnosti strediska jar-leto-jeseň: Najnovšie pribudla DiskGolfPark Skalka arena - profesionálne 12-jamkové/košové ihrisko, ojedinelé svojho druhu na Slovensku. Oplatí sa zdolať aj Via Ferrata Komín na Skalke - najťažšiu feratu, najlepšie lezecké miesto na Slovensku. Za akéhokoľvek počasia a po celý rok sú tu možnosti v RELAX centre – len 350 m od Horskej chaty Limba. Viacúčelová športová hala, wellness (bazén a 5 sáun), fitness, bowling a squashový kurt, bowling, masáže. Naviac trávnatý štadión Rudolfa Čillíka – štadión rozmeru futbalového ihriska, 5 vonkajsích ihrísk, in-line dráha na kolieskové korčule a kolieskové lyže. K tomu desiatky kilometrov značených turistických a cyklistických trás s nádhernými panorámami a zaručene v čistom a ničím nerušenom horskom prostredí.

Horská chata LIMBA:
– ideálna pre školské kolektívy na školy v prírode zima-jar aj jeseň, lyžiarske kurzy, kurzy KOČAP, športové sústredenia - po celý rok, občianske združenia a organizované skupiny:
- poloha v centre strediska, dobre dostupná,
- ubytovacia kapacita 146 postelí (prístelky možné naviac),
- 2, 3 a 4-posteľové izby s vlastným sociálnym zariadením (polovica chaty),
- 2 a 3-posteľové izby s umývadlom a nové sociálne zariadenia v dostatočnom počte na chodbe,
- reštaurácia pre 140 osôb, strava pre lyžiarske kurzy 3x denne(raňajky formou bufetových stolov, obedy a večere samoobsluha, pitný režim počas jedla). Akceptujeme špeciálne požiadavky na stravu – celiakia, cukrovka, vegetariáni, rôzne alergie a pod.
- spoločenská miestnosť (rozmer 8,5 m x 12 m), stoly, 80 stoličiek ,
- SKIbar s plazmovou TV – 80 miest na sedenie, predaj nealko nápojov a ďalšieho doplnkového sortimentu,
- učebňa pre skupinu 40 osôb (veľká školská tabuľa),
- dataprojektor a premietacie plátno, ozvučenie,
- WIFI bezdrôtové pripojenie na internet (zadarmo) – na prízemí chaty,
- terasa z reštaurácie s pohľadom na zjazdovku,
- veľkorozmerný stan priamo nad chatou (10 m x 6 m) – celoročný,
- lyžiareň, sušiaky,
- herňa pre deti aj dospelých.