Vhodné pre rodiny s deťmi,detské ihrisko

Zrubová chata v Malachove
Zrubový dom sa nachádza v obci Malachov, 5 km od centra Banskej Bystrice, v blízkosti lyžiarskeho strediska SKI - Centrum Malachov (LS MEDVEDICA). Lyžiarske stredisko je zasnežované s možnosťou nočného lyžovania. Prístup autom je po udržiavanej asfaltovej ceste až ku zrubu, kde je možnosť parkovania. Vo vzdialenosti do 10 km sa nachádza 5 lyžiarskych stredísk s možnosťami nočného lyžovania, s umelým zasnežovaním, ski servismi a lyžiarskymi školami. Ide o strediská Ski Králiky, Čachovo Selce, Šachtičky, Tajov a Kordíky.

Popis ubytovania:
Zrubová chata je 2-podlažná. Vykurovanie v zrube je zabezpečené teplovodným krbom alebo elektrickou pecou ( doplatok za spotrebovanú el. energiu )

Prízemie - dvojposteľová izba, spoločenská miestnosť s krbom ( TV, DVD prehrávač, rádio s CD/MP3), kompletne vybavená kuchynka (elektrický sporák s el. rúrou, umývačka riadu, mikrovlnná rúra, varná kanvica, chladnička s mrazničkou, ...), jedálenský kút, kúpeľňa so sprchovým kútom a WC, vstupná chodba a lyžiareň.

1. poschodie - má 3 izby, v každej sú 2 základné lôžka + možný prístelok. Nachádza sa tu tiež kúpeľňa vybavená vaňou a WC.

Maximálna kapacita ubytovania - 8 osôb na pevnom lôžku + 2 osoby na pohovke na prízemí + 2 prístelky. Maximálna kapacita je 12 ľudí.

Okolie:
Obec Malachov leží východne od Kremnických vrchov, v strednej časti úzkej Malachovskej doliny.

Obec sa nenachádza pri hlavných cestných ťahoch, preto sa tu dá nájsť krásna príroda, ktorú stále častejšie navštevujú a vyhľadávajú turisti, športovci, ale aj hubári.