Loading

Ubytovanie Javorie

(6 objektov)

Chata Kováčová

Kováčová ZV, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata v nádhernom lesnom prostredí

Chata Borinka

Kováčová ZV, mimo obce / mesta, v lese
Štýlová chata priamo v lese!

Penzión Sielnica

Sielnica, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie za výhodné ceny!

Penzión RELAX

Kováčová ZV, v obci / v meste, pri aquaparku
Ubytovanie blízko kúpeľov a aquaparku
1 - 6 / 6

Javorie

Malebné sopečné pohorie obklopené zo severu Zvolenskou kotlinou a z juhu Juhoslovenskou kotlinou. Javorianska hornatina má stratovulkanickú stavbu. Pohorie sa rozprestiera v Slovenskom stredohorí spolu so susediacimi pohoriami. Na severe je to Poľana, na západe Štiavnické vrchy a na juhu Krupinská planina. Javorie môžeme rozdeliť na tri časti a to Javorianska hornatina, Lomnianska vrchovina a Podlysecká brázda. Ide o menšie pohorie, ktorého dĺžka je 25 kilometrov a šírka 15 kilometrov. Najvyšším vrchom je rovnomenný vrch Javorie. Za hrebeňom najvyššieho vrchu sa nachádza najznámejší výcvikový priestor v strednej Európe Vojenský obvod Lešť. Ten sa rozprestiera na južnej strane hôr a zasahuje okrem iného aj do pohoria Ostrôžky a Krupinská planina.

Ide o tajomné pohorie, z ktorého do dnes väčšia časť nie je verejnosti známa. Ak milujete turistiku, prírodu a radi si krásy hôr vychutnávate osamote Javorie je pre Vás ideálne miesto. Je to rozlohou menšie pohorie a vďaka tomu nie je preplnené turistami. Je tu množstvo turistických chodníkov ideálnych na pešiu turistiku či cykloturistiku. Pre milovníkov adrenalínu a priaznivcov horolezectva je tu skalná stena s náučným chodníkom umiestnená v prírodnej lokalite Kaľamárka.

Javorie Vám počas dovolenky ponúka množstvo atrakcií, ktoré predstavujú oddych, relax a zábavu. Pre dovolenkárov, ktorý si radi oddýchnu a zrelaxujú na dovolenke je ideálna návšteva kúpeľov v Sliači. Máte tu možnosť vybrať si z množstva relaxačných a liečebných pobytov. Tiež sa tu môžete luxusne ubytovať. Zrekreovať počas dovolenky môžete aj na termálnom kúpalisku v kúpeľnom meste Kováčová. Navštíviť máte možnosť aj raritu na území Slovenska a Česka ložisko rýdzej síry vo Vigľašskej Hute – Kalinke.

Ak patríte medzi obľúbencov kultúry a histórie určite si nenechajte ujsť návštevu národnej kultúrnej pamiatky vo Zvolene Zvolenský hrad. Pozrieť si tu môžete nielen krásne okolie hradu ale aj expozície Slovenskej národnej galérie v priestoroch hradu. Zaujímavá je aj návšteva Pustého hradu, ktorý je mimoriadne bohatý na archeologické vykopávky. Je tu aj náučný chodník, ktorý Vás odnesie po stopách histórie a tiež chodník, ktorým sa dostanete až na Zvolenský hrad.

Javorie je ideálne na dovolenku v každom ročnom období. Ak ste sa rozhodli pre dovolenku v zime a milujete lyžovanie, môžete navštíviť mnohé lyžiarske strediská v tomto regióne. Vybrať sa môžete do Malachovej alebo Kráľovej neďaleko Zvolena.

V tejto lokalite máte široký výber ubytovania. Nachádzajú sa tu rekreačné strediská a tiež kúpele s možnosťou ubytovania. Príjemné ubytovanie Vám ponúka aj množstvo hotelov, penziónov a chát.

Dovolenka strávená v lokalite Javorie pre Vás predstavuje nezabudnuteľný zážitok. Hory, lesy, lúky a bystriny v tejto lokalite sú balzamom na dušu. Toto prostredie Vám ponúka možnosť užiť si oddych a relax a vychutnať si nerušene krásy prírody.

Názory a odporúčania

Iveta (starší pár - návštevník) 16.5.2017
V okolí Zvolena a Banskej Bystrice každý strávi svoj voľný čas podľa vlastného výberu: turistika, múzeá, lyžovanie, cyklistika, prechádzky, kúpanie......
Ľuboslav Sedlak (skupina - návštevník) 14.5.2017
Region fajn,neďaleko Sliač a Kováčová-kúpeľné mestečka.Aj do Banskej Bystrice ste po R1 14km-autom za 8min.
Lena Kaiserova (rodina so staršími deťmi - návštevník) 23.5.2016
region uplne uchvatný ,lebo je čo pozerat aj turistika je zážitok,len pozor na medvede.
Alenka (mladý pár - návštevník) 15.6.2015
Výlety na okolité kúpaliska alebo jazera.všade autom blízko. Hrady A zámky sú tiež na skok. Za týždeň sa všetko nedá stihnúť. Ak dovolenka na strednom Slovensku,tak za výbornú cenu sem.