Ubytovanie pod hradom Krásna Hôrka.

Chalupa "Sedliacky dom" sa nachádza na hornom Gemeri, v srdci Slovenského krasu. Sedliacky dom je situovaný v záhrade na okraji obce Krásnohorské Podhradie s výhľadom na hrad Krásna Hôrka, Silickú planinu, rozsiahle polia, lesy a lúky.

Blízke okolie ponúka množstvo kultúrnych pamiatok a prírodných krás. Za zmienku stojí najhodnotnejšia secesná stavba Mauzóleum a Galéria rodu Andrassyovcov v obci, Kaštieľ s anglickým parkom v Betliari, zrúcaniny hradov v Muráni a Turni nad Bodvou. Prírodným skvostom blízkeho okolia sú jaskyne Slovenského krasu zaradené do svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, krásnu scénu ponúka Zádielska dolina pre pešiu turistiku ako aj Hájska dolina s vodopádmi priezračnej vody Hájskeho potoka.

Sedliacky dom Vám ponúka štýlové ubytovanie v zrekonštruovaných tradičných priestoroch pôvodného sedliackeho domu. Počas celého roka sa tu môže príjemne ubytovať až 19 osôb. Ubytovanie je tak vhodné nielen pre jednotlivcov a páry, ale aj pre skupinky hostí, ktoré si môžu pre seba prenajať celý objekt.

K dispozícii sú Vám u nás tri 3-lôžkové izby, dve 2-lôžkové izby a dve 2-izbové apartmány s kapacitou pre 2 až 3 osoby. Každá z izieb je vybavená televízorom, rýchlovarnou kanvicou a samostatnou kúpeľňou so sprchovacím kútom a toaletou. Apartmány disponujú spálňou s manželskou posteľou a obývacou miestnosťou s televízorom, chladničkou s mrazničkou, rýchlovarnou kanvicou a pohovkou, ktorú je možné využiť ako jednu prístelku. Samozrejmosťou apartmánov je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou.

V spoločných priestoroch sa nachádza spoločenská miestnosť s krbom a kuchyňou prístupnou priamo z priedomia. Na priedomí si môžete vychutnať ranné slnko pri popíjaní kávy s výhľadom na rozsiahly dvor so studňou. Pri príprave jedál môžete použiť plynový sporák s elektrickou rúrou, mikrovlnnú rúru, rýchlovarnú kanvicu a chladničku s mrazničkou. Pre hostí, ktorí majú záujem o stravovanie vieme poskytnúť raňajky alebo polpenziu v našej reštaurácii vzdialenej 100 m od Sedliackeho domu. Počas svojho pobytu môžu hostia využívať bezplatné WiFi pripojenie na internet, ktoré je zabezpečené takmer v celom objekte.

V areáli Sedliackeho domu sa nachádza pekne udržiavaná záhrada s detskými hojdačkami, preliezkami a ďalšími detskými atrakciami. Okrem toho tu nájdete aj záhradný altánok, kde môžete opekať či grilovať prípadne variť kotlíkový guláš. Parkovanie Vašich áut je zaistené priamo pri ubytovaní.

Sedliacky dom Vám ponúka vynikajúce možnosti pre výlet s rodinou za poznávaním slovenských hradov alebo miesto pre príjemnú dovolenku s priateľmi či kolegami z práce. Prechádzky a túry tunajšími končinami si proste zamilujete. Tešíme sa na Vás!


Neakceptujeme: Hlučné oslavy a párty