Loading

Ubytovanie v Dubovej PK

(1 objekt + 34 objektov v okolí 25 km)

Chata Fugelka

Dubová (okres Pezinok), na samote, pri lese / na okraji lesa
Chata v tichom prostredí pod lesom

Ubytovňa QHome

Pezinok (Dubová (okres Pezinok) 8,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Zrekonštruovaná ubytovňa-blízko centa

Chaty - Horáreň Šišoretne

Dolné Orešany (Dubová (okres Pezinok) 8,9 km vzdušne), mimo...
Super štylová horáreň + mega areál

Apartmán Horáreň Rybníček

Pezinok (Dubová (okres Pezinok) 8,9 km vzdušne), na samote,...
Nový apartmán v lese, pri rybníku!

Hotel Kriser

Pezinok (Dubová (okres Pezinok) 10,5 km vzdušne), v obci / v...
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

Hotel Jeleň

Pezinok (Dubová (okres Pezinok) 10,6 km vzdušne), v obci / v...
Ubytovanie priamo v centre mesta!

Penzión na Priehrade

Suchá nad Parnou (Dubová (okres Pezinok) 10,9 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Penzión vhodný pre skupiny, na oslavy...

Chata Luky

Pezinok (Dubová (okres Pezinok) 11,3 km vzdušne), v rekreačn...
Len 10 metrov od vleku a 30 km od BA

Chata EBA

Pezinok (Dubová (okres Pezinok) 11,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese...
Rodinné a firemné akcie v chate pri lese

Penzión Kaplna

Kaplna (Dubová (okres Pezinok) 11,9 km vzdušne), v obci / v meste, pri aquaparku
Lacné ubytovanie blízko BA Trnava Senec
1 - 35 / 35

Dubová PK

Dubová PK 1

Rodisko významného umelca - obec Dubová

Na východnom úpätí Malých Karpát leží malebná obec Dubová v okrese Pezinok. Prvýkrát sa obec spomína v darovacej listine kráľa Ladislava IV. Kumána v roku 1287. Zaujímavosťou je, že dedinka bola založená podomovými obchodníkmi na brehu potoka Žlabka. Od 16. storočia patrila k hradnému panstvu Červený Kameň.

Už samotná lokalita dáva tušiť, že Dubová je známa od začiatku svojimi vínami, údajne najlepšími v červenokamenskom panstve. Veľa znalcov vína a obchodníkov s vínom označuje dubovské vína za veľmi zdravé a dlho udržateľné. Obyvatelia sa okrem vinohradníctva zaoberali aj pálením vápna a dreveného uhlia.

V obci sa nachádza významná historická pamiatka, rímskokatolícky kostol Ružencovej Panny Márie, postavený v roku 1907 a kaplnka svätého Vendelína, patróna dobytka. Dubová je známa nielen svojím vínom, ale aj tým, že sa v nej narodil známy slovenský prozaik, básnik, dramatik a autor literatúry pre deti a mládež, Vincent Šikula.

Dubová PK 2

Aké atrakcie ponúka obec Dubová? Každý si príde na svoje

Obec sa môže popýšiť aj krásnou a bohatou prírodou, ktorá každoročne láka nielen domácich, ale aj turistov k prechádzkam, túram či k rodinným výletom. Azda najnavštevovanejším turistickým miestom je Medvedia skala, dominantný kremencový skalný útvar medzi Harmóniou a strediskom Zochova chata. Medzi obľúbené miesta patrí aj rozhľadňa na Kukle. Táto rozhľadňa bola postavená na mieste bývalej rozhľadne a to v roku 2007. Pod rozhľadňou si môžete za dobrého počasia príjemne posedieť. Ďalšou možnosťou je spojiť výhľad z Kukly s výletom na hrad Červený Kameň, ktorý sa od obce Dubová nachádza iba necelé 4 kilometre. 

Čo by ste si rozhodne nemali nechať ujsť v Dubovej je letecký deň. Na Letisku Dubová si vychutnáte vyhliadkový let vrtuľníkom i lietadlom. Pre odvážnejších záujemcov je možnosť realizovať tandemové zoskoky, kurzy parašutizmu alebo dokonca pilotný výcvik. Okolitá prírodná scenéria, blízky hrad Červený Kameň alebo vinohradnícke mestá Modra či Pezinok ponúkajú ideálnu kombináciu pre vzdelanie, zábavu a relax. 

Príležitostí na turistiku a výlety je v danej lokalite pomerne veľa a samotná obec i okolie majú návštevníkom čo ponúknuť. V horúcich letných dňoch sa môžete príjemne schladiť na neďalekom kúpalisku v Modre, kde okrem bazéna môžete využiť ihrisko pre deti alebo volejbalové ihrisko. V tomto prostredí stojí za to zdržať sa dlhšie, aspoň jeden - dva dni a kochať sa historickými pamiatkami a krásnou malokarpatskou prírodouDubová PK 3

Ak navštívite túto malebnú časť západného Slovenska v zime, rozhodne nebudete ľutovať. Len necelých 15 kilometrov od obce Dubová sa nachádza lyžiarske stredisko Pezinská Baba priamo na hrebeni Malých Karpát. K dispozícii sú tu tri hlavné zjazdové trate a navyše máte možnosť lyžovať aj večer, využiť služby ski servisu, požičovne lyží, lyžiarskej školy a reštaurácie. 

Ubytujte sa priamo v obci Dubová

Vďaka dobrej lokalite obce je ponuka ubytovania pestrá a bohatá. Milovníci prírody, horského prostredia, dobrodružstva, môžu využiť ubytovanie v rekreačných zariadeniach, chatkách i chalupách priamo v lone nádhernej malokarpatskej prírody. Na svoje si prídu aj tí, ktorí uprednostňujú ubytovanie v meste, najbližším mestom je Modra, kde využijete ubytovanie v penziónochhoteloch.

Ak Vás láka oblasť povestná svojím vinohradníctvom a kvalitným vínom, očarujúcou prírodou a historickými pamiatkami, rozhodne by ste mali zavítať do obce Dubová a spoznať nielen jej krásy, ale aj čaro blízkeho okolia. Malokarpatský región Vás určite chytí za srdce a odnesiete si z jeho návštevy bohaté spomienky a nezabudnuteľné zážitky.