Loading

Ubytovanie v Utekáči

(0 objektov + 20 objektov v okolí 25 km)

Penzión Močiar

Kokava nad Rimavicou (Utekáč 3,5 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
V nádhernom prostredí hôr pri potoku

Chata HÁMOR

Kokava nad Rimavicou (Utekáč 7,5 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Dotyk prírody, chuť domova ...

Ubytovanie Zámoček

Látky (Utekáč 7,8 km vzdušne), na samote, pri lese / na okraji lesa
Príjemné ubytovanie v tichom prostredí!

Chata Hajdukovo

Látky (Utekáč 9,7 km vzdušne), , pri lese / na okraji lesa
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!
1 - 20 / 20

Utekáč

Dedinky ukryté v horách uprostred zelených a hlbokých lesov sú pre všetkých zaneprázdnených ľudí priam rajom. Každý človek potrebuje čas od času vypnúť a načerpať nové myšlienky v podobne pokojnom kraji. Na to ako stvorené sú menej navštevované pohoria, napríklad také Veporské vrchy. Priamo v ich srdci leží malebná dedinka Utekáč, kde bude "utekať" každý, kto potrebuje oddych.

Kde je potrebné Utekáč hľadať? Južne od Brezna, prípadne severovýchodne od folklórom preslávenej Detvy. Po prvýkrát sa obec spomína v roku 1593. Ide o horskú dedinku v lese, kde sa domáci živili hlavne ťažbou dreva. Neskôr tu bola vybudovaná preslávená skláreň. Fungovala dlhých 210 rokov. V nedávnej minulosti však došlo k jej zatvoreniu a o prácu prišla väčšina obyvateľstva. Tí sú dnes radi za každého turistu, ktorý príde obdivovať krásy Veporských vrchov. Utekáč nebol vždy samostatný. Až do roku 1993 patril pod Kokavu nad Rimavicou a išlo len o jej mestskú časť so sklárskym podnikom. Dnes je dedinka atraktívna predovšetkým vďaka pokoju a tichu, ktoré si tu môžete naplno vychutnávať.

Ako sme už spomínali, Utekáč sa nachádza vo Veporských vrchoch. Každý dobrodruh si v nich príde na svoje. Tajomné chodníčky, rozprávkové zákutia a pokoj, ktorý načerpáte v týchto horách je na nezaplatenie. Skúsenejší turisti sa iste vydajú aj smerom na západ, kde sa týči piesňami preslávená hora Poľana. Nuž a kúsoček od Utekáča leží hranica Národného parku Muránska planina, kde budete mať k dispozícii taktiež množstvo prírodných krás.

Miestne hory obstarávali domácim odjakživa obživu. Aj na ne sa viažu rôzne zaujímavosti okolia Utekáča. Len kúsok od obce leží Čierny Balog. Práve tu sa nachádza populárna Čiernohronská železnica, ktorú vyhľadávajú turisti hlavne pre výlet s deťmi. Chcete sa o ťažbe dreva dozvedieť ešte viac? V tom prípade je pre Vás ako stvorený lesnícky skanzen - Vydrovská dolina, nachádzajúci sa len kúsok od tejto železnice. Ďalšia prírodná atrakcia sa nachádza opačným smerom, pri HriňovejIde o vodopád Bystré, ktorý turistov ohuruje svojimi 23 výškovými metrami. No a ak dávate prednosť spoznávaniu kultúrneho bohatstva, hrady Muráň či Divínsky hrad sú pre Vás to pravé.

Utekáč priťahuje aj tých turistov, ktorí okrem ticha a pokoja chcú zažiť čosi viac. Napríklad dokonalý oddych po horúcom dni. V jeho blízkom okolí máte k dispozícií mnoho kúpalísk. Rozhodnúť sa môžete pre to v Klenovci, Hnúšti alebo Poltári. Utekáč obzvlášť odporúčame hlavne v zimných mesiacoch, nakoľko tu máte na výber z množstva, takmer rodinných lyžiarskych stredísk, kde sa budete cítiť ako kdesi medzi známymi. Lyžiarske strediská nájdete v Šoltýske, Klenovci, Tisovci či Látkach. Odpočinku si tu doprajete teda v každom ročnom období.

Keďže Utekáč je malou dedinkou uprostred čarokrásnej prírody, turisti tu najviac vyhľadávajú ubytovanie v chatách a dreveniciach, vďaka čomu sú k prírode ešte o čosi bližšie. Prípadne si tu budete môcť vybrať z ponuky ubytovania na privátoch, či v niektorom z apartmánov. Každé ráno Vás tu bude zobúdzať štebot vtákov a uvidíte, že z Utekáča sa Vám bude len veľmi ťažko odchádzať.

Názory a odporúčania

Zuzana Giertlová (ubytovateľ) 23.10.2018
Odporúčame navštíviť atraktivity: Lesnícky skanzen, Čiernohronská železnica, NPR Dobročský prales, Náučný chodník o hitórii obce, Lyžiarske stredisko SKI Čierny Balog
Anna Štulrajterová (ubytovateľ) 31.8.2018
V blízkosti chalupy je les a široké možnosti na pešiu turistiku, cykloturistiku a hubárčenie. K atraktivitám obce patrí Čiernohronská železnička a Lesnícky skanzen vo Vydrovskej doline a najstaršia prírodná rezervácia Dobročský prales.
Jana Jurčová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2018
Pekné prostredie.
Zuzana Kohútová (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.6.2018
Taká milá rozprávková obec
Peter (rodina s malými deťmi - návštevník) 28.2.2018
V okolí je vždy sa na čo pozerať v každom ročnom období.( napr: výlet Čiernohronskou železničkou, Lesnícky skanzen, Náučný chodník o histórii a tradíciách obce, turistika, zimné športy ). Vybavenosť obce: je obchod, lekár, lekáreň, kostol, bankomat, obecný úrad.
Tomáš (skupina - návštevník) 4.2.2018
Odporúčame Lesnicky skanzen
Jana Pančíková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 11.9.2017
Nemáme negatívne skúsenosti
Zuzana (skupina - návštevník) 24.7.2017
-
Honza (starší pár - návštevník) 1.7.2017
Bohužel po dvaceti letech se tam nic nezměnilo,jen všichni zestárli a přibilo tam více cikánů.
Tatiana Ferancikova (mladý pár - návštevník) 1.6.2017
Nadherny nas Slovensky Janosikovsky kraj...mat tu tak svoju chatu :O)
Zobraziť viac...