Loading

Ubytovanie v Sobotišti

(0 objektov + 22 objektov v okolí 25 km)

Rekreačná chata Kunov

Senica (Sobotište 3,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Moderná, štýlovo a pekne zariadená chata

Chaty Ondrej a Mariana

Senica (Sobotište 4,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri vode
Chaty s výhľadom na Kunovskú priehradu

Ubytovňa Senica

Senica (Sobotište 7,2 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Výhodná cena,priamo v centre,min 90 dní

Juhas dvor

Chropov (Sobotište 7,7 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Chata 4925

Vrbovce (Sobotište 9,9 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Chata s bazénom a kamenným krbom!

Chata Emmy

Skalica (Sobotište 12,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v...
Ubytovanie vedľa kúpaliska pre 64 hostí!

Horská chata Rojana

Skalica (Sobotište 12,5 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, p...
Štýlová chata so saunou.

Rekreačné zariadenie AMOR

Skalica (Sobotište 12,6 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Súčasťou objektu je lanový park TARZÁNIA

Chalupa Stará Myjava

Stará Myjava (Sobotište 13,3 km vzdušne), na okraji obce / m...
Pekná chalupa v tichom prostredí

Ubytovanie Na mlyne

Stará Myjava (Sobotište 13,5 km vzdušne), v obci / v meste
Štýlové apartmánové ubytovanie!
1 - 22 / 22

Sobotište

Sobotište 1

Obec s bohatou históriou - Sobotište

Na Západnom Slovensku neďaleko od Senice leží obec Sobotište. Rozkladá sa v údolí potoka Teplica na úpätí Bielych Karpát. Po prvýkrát sa obec spomína na začiatku 2. polovice 13. storočia pod názvom Zobodycha patriaca hradu Bana na Považí. Obyvatelia obce sa zaoberali poľnohospodárstvom, vinohradníctvom, venovali sa tiež tkáčstvu a v 18. storočí tu bola vlnárska manufaktúra.

Sobotište sa spája aj s menom významnej osobnosti hospodárskeho a kultúrneho života - Samuelom Jurkovičom. Zaslúžil sa o rozvoj ovocinárstva v obci a v jeho období mala obec silný kultúrny vplyv natoľko, že Sobotište bolo popredným kultúrnym strediskom Západného Slovenska.

Sobotište 2

Zaujímavosti, atrakcie a možnosti na výlety v Sobotišti

Sobotište - malebná dedinka s bohatou históriou ponúka svojim návštevníkom na obdiv niekoľko kultúrnych pamiatok i krásne zákutia prírody či architektonické skvosty. Rovnako aj množstvo rôznych aktivít a miest, ktoré sa určite oplatí vidieť. Ak sa vyberiete na návštevu Sobotišťa, určite by mali Vaše kroky viesť k národným pamiatkam obce, ako sú kúriastodola, zvonica, kaštieľ s parkom, evanjelický kostol, radnica a v neposlednom rade aj židovský cintorín pripomínajúci obete 2. svetovej vojny a holokaustu.

Sobotište 3

Raritou obce je hvezdáreň, ktorá sa nachádza na školskom dvore. Jej dominantou je typická kopula ukrývajúca ďalekohľad MDN 120. Jednou zo zaujímavostí je aj to, že obec má vlastnú planétku s rovnakým názvom Sobotište. 

Všetkých milovníkov turistiky určite poteší správa, že nad obcou sa vypína najvyšší vrch okresu SenicePecková. Zaujímavé miesto s vysokou návštevnosťou turistov i rodín s deťmi. Návštevníkovi sa naskytne krásny kruhový výhľad a pri jasnej oblohe možno vidieť aj rakúske Alpy. Neďaleko vrchu sa nachádza útulňa pre turistov, ktorá je dobrým miestom na posedenie pri ohnisku. 

V horúcich letných mesiacoch môžu dovolenkári v tejto lokalite využiť možnosť príjemného schladenia na neďalekom kúpalisku v Senici, ktoré poskytuje relax v pokojnom prostredí obklopenom tichým parkom. Deti sa môžu vyšantiť v detskom kútiku, ktorý im ponúka preliezky, hojdačky, kolotoč a pieskovisko.

Ak by ste si mysleli, že v zime Vám nemá toto prostredie čo ponúknuť, veľmi by ste sa mýlili. Tak ako má lokalita svoje čaro v lete, rovnako vie svojich návštevníkov okúzliť aj v zimnom období a ponúknuť skvelé možnosti na lyžovanie. V pohorí Bielych Karpát sa nachádza lyžiarske stredisko Ski Land Stará Myjava pri obci Stará Myjava s tromi lyžiarskymi vlekmi, s možnosťou večerného lyžovania, požičovne lyží a tiež aj snowboardov. Lyžiari sa môžu príjemne občerstviť v bufetoch strediska.

Hľadáte ubytovanie v Sobotišti a jeho okolí? Nech sa páči

Možnosti ubytovania v tejto lokalite sú pomerne bohaté. Návštevníci si môžu vybrať z viacerých typov ubytovacích zariadení - od chatiek, privátov priamo v obci až po penzióny či hotely v Senici a blízkom okolí. Určite si príde na svoje každý, kto obec navštívi a presvedčí sa na vlastné oči o tom, že Sobotište je síce neveľká dedinka, ktorá však sľubuje všetkým turistom nejedno veľké dobrodružstvo