Loading

Ubytovanie v Sobotišti

(1 objekt + 18 objektov v okolí 25 km)

Chalupa Lipová so saunou a virivkou

Sobotište, na samote, pri lese / na okraji lesa (SE 11,9 km...
Na samote so saunou a vírivkou!

Juhas dvor

Chropov (Sobotište 7,7 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Chalupa na samote, dokonalý kľud a pokoj

Chalupa JESIENKA

Vrbovce (Sobotište 8,1 km vzdušne), na samote, pri lese / n...
Prídite k nám privítať jar :-)

Chalupa, max. 8 osôb len nad 25 rokov

Myjava (Sobotište 10,7 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (MY 9,0 km vzdušne)
Bazén, stolný tenis, trampolína, šípky
1 - 19 / 19

Sobotište

Obec s bohatou históriou - Sobotište

Na Západnom Slovensku neďaleko od Senice leží obec Sobotište. Rozkladá sa v údolí potoka Teplica na úpätí Bielych Karpát. Po prvýkrát sa obec spomína na začiatku 2. polovice 13. storočia pod názvom Zobodycha patriaca hradu Bana na Považí. Obyvatelia obce sa zaoberali poľnohospodárstvom, vinohradníctvom, venovali sa tiež tkáčstvu a v 18. storočí tu bola vlnárska manufaktúra.

Sobotište sa spája aj s menom významnej osobnosti hospodárskeho a kultúrneho života - Samuelom Jurkovičom. Zaslúžil sa o rozvoj ovocinárstva v obci a v jeho období mala obec silný kultúrny vplyv natoľko, že Sobotište bolo popredným kultúrnym strediskom Západného Slovenska.

Zaujímavosti, atrakcie a možnosti na výlety v Sobotišti

Sobotište - malebná dedinka s bohatou históriou ponúka svojim návštevníkom na obdiv niekoľko kultúrnych pamiatok i krásne zákutia prírody či architektonické skvosty. Rovnako aj množstvo rôznych aktivít a miest, ktoré sa určite oplatí vidieť. Ak sa vyberiete na návštevu Sobotišťa, určite by mali Vaše kroky viesť k národným pamiatkam obce, ako sú kúriastodola, zvonica, kaštieľ s parkom, evanjelický kostol, radnica a v neposlednom rade aj židovský cintorín pripomínajúci obete 2. svetovej vojny a holokaustu.

Raritou obce je hvezdáreň, ktorá sa nachádza na školskom dvore. Jej dominantou je typická kopula ukrývajúca ďalekohľad MDN 120. Jednou zo zaujímavostí je aj to, že obec má vlastnú planétku s rovnakým názvom Sobotište. 

Všetkých milovníkov turistiky určite poteší správa, že nad obcou sa vypína najvyšší vrch okresu SenicePecková. Zaujímavé miesto s vysokou návštevnosťou turistov i rodín s deťmi. Návštevníkovi sa naskytne krásny kruhový výhľad a pri jasnej oblohe možno vidieť aj rakúske Alpy. Neďaleko vrchu sa nachádza útulňa pre turistov, ktorá je dobrým miestom na posedenie pri ohnisku. 

V horúcich letných mesiacoch môžu dovolenkári v tejto lokalite využiť možnosť príjemného schladenia na neďalekom kúpalisku Senici, ktoré poskytuje relax v pokojnom prostredí obklopenom tichým parkom. Deti sa môžu vyšantiť v detskom kútiku, ktorý im ponúka preliezky, hojdačky, kolotoč a pieskovisko.

Ak by ste si mysleli, že v zime Vám nemá toto prostredie čo ponúknuť, veľmi by ste sa mýlili. Tak ako má lokalita svoje čaro v lete, rovnako vie svojich návštevníkov okúzliť aj v zimnom období a ponúknuť skvelé možnosti na lyžovanie. V pohorí Bielych Karpát sa nachádza lyžiarske stredisko Ski Land Stará Myjava pri obci Stará Myjava s tromi lyžiarskymi vlekmi, s možnosťou večerného lyžovania, požičovne lyží a tiež aj snowboardov. Lyžiari sa môžu príjemne občerstviť v bufetoch strediska.

Hľadáte ubytovanie v Sobotišti a jeho okolí? Nech sa páči

Možnosti ubytovania v tejto lokalite sú pomerne bohaté. Návštevníci si môžu vybrať z viacerých typov ubytovacích zariadení - od chatiek, privátov priamo v obci až po penzióny či hotely v Senici a blízkom okolí. Určite si príde na svoje každý, kto obec navštívi a presvedčí sa na vlastné oči o tom, že Sobotište je síce neveľká dedinka, ktorá však sľubuje všetkým turistom nejedno veľké dobrodružstvo