Loading

Ubytovanie v Brzotíne

(0 objektov + 18 objektov v okolí 25 km)

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Brzotín 3,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!

Turistická ubytovňa pri Obchodnej akadémii

Rožňava (Brzotín 4,2 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie za super ceny!

Vidiecky dom Nostalgia

Slavec (Brzotín 5,5 km vzdušne), v obci / v meste, na horách
Zažite čaro sedliackeho domu

Chalupa Ida

Slavec (Brzotín 5,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese...
Medzi Silickou a Plešiveckou planinou

Penzión Jozefína

Krásnohorská Dlhá Lúka (Brzotín 5,8 km vzdušne), na okraji o...
Na okraji lesa a obce, pri potoku, 2 ha

Penzión Adriana

Krásnohorská Dlhá Lúka (Brzotín 5,8 km vzdušne), v obci / v meste, pri lese / na o...
Tiché prostredie, deti do 2 rokov ZDARMA

Penzión Vian

Krásnohorská Dlhá Lúka (Brzotín 6,0 km vzdušne), v obci / v...
Penzión v turisticky atraktívnej dedinke

Apartmány Anika

Krásnohorská Dlhá Lúka (Brzotín 6,1 km vzdušne), v obci / v meste
Nádherná príroda, pamiatky, jaskyne...

Penzión Bernáth

Krásnohorská Dlhá Lúka (Brzotín 6,1 km vzdušne), v obci / v meste
Penzión v tichom prostredí!

Chata Nina - Gombasek

Slavec (Brzotín 7,4 km vzdušne), na samote, pri lese / na o...
Pekná chata s krbom na samote pri lese
1 - 18 / 18

Brzotín

Brzotín 1

Juh Slovenska si mnoho ľudí predstaví len ako nekonečné a horúce roviny. Nie vždy to však musí byť pravda. Stačí ak sa pozriete do takej Rožňavy. V jej okolí sa nachádzajú hory, lesy a doliny. Pritom leží len pár kilometrov od maďarskej hranice. Práve sem Vás chceme dnes pozvať. Zavítajte aj Vy do dedinky Brzotín.

Brzotín sa nachádza v Slanskej doline. Dedinka je umiestnená v bezprostrednom susedstve s Rožňavou. Prvýkrát sa spomína už v roku 1242. Išlo o kráľovskú obec, ktorú kráľ neskôr daroval svojim verným šľachticom. Obec trpela príchodom Turkov, ktorí ju niekoľkokrát vypálili. Neskôr sa rozvíjala nielen vďaka poľnohospodárskej výrobe, ale aj zásluhou prekvitajúceho baníctva v oblasti. Následne, v roku 1976 sa stal Brzotín mestskou časťou Rožňavy, až do roku 1990. Vtedy došlo k jej osamostatneniu sa.

Brzotín 2

Brzotín má čo povedať aj milovníkom turistiky a hôr. Už na okraji obce začína Národný park Slovenský Kras. Ide síce o menej známy, no o to krajší národný park. Brzotínske či Gerlašské skaly sú obľúbenými vychádzkovými destináciami nenáročných turistov. Dozaista nevynechajte ani návštevu prielomu MuráňaZádielskú tiesňavu. Brzotín a jeho okolie je mimoriadne bohaté na množstvo prírodných krasových útvarov. Medzi najzaujímavejšie krasové útvary patria vo všeobecnosti jaskyne. A tu je ich na výber skutočne dosť. Zaujímavou je takzvaná Silická ľadnica na Silickej planine. Ide o malú jaskyňu, v ktorej sa celoročne drží ľad. Oveľa známejšou je však iste Gombasecká jaskyňa, vzdialená ani nie 8 km od Brzotína. A je tu ešte dvojica preslávených jaskýň. Tou prvou je Ochtinská aragonitová jaskyňa, druhou jaskyňa Domica, ktorá podzemím spája Slovensko a Maďarsko. Ďalšou jej zaujímavosťou je, že časť prehliadky absolvujete na člne.

Aj keď by ste to možno nepovedali, táto časť našej krajiny je mimoriadne bohatá taktiež na kultúrne pamiatky. Najznámejšou je určite dvojica známych stavieb. Prvou je kaštieľ Betliar s priľahlým parkom, v ktorom nájdete množstvo vzácnych drevín. No a druhým je hrad Krásna Hôrka, ktorý napriek veľkému požiaru v jeho minulosti, Brzotín 3budí pozornosť už zďaleka.

Máte na pláne letnú dovolenku v Brzotíne a chceli by ste sa vydať aj niekam k vode? Možností je neúrekom. Kúpaliská nájdete v blízkej Rožňave, Vlachove či Gemerskej Hôrke. Ešte širšia je však ponuka lyžiarskych stredísk. Aj keď by ste to na juhu Slovenska možno nečakali, zalyžovať si budete mať kde. Lyžiarske strediská nájdete vo Vyšnej Slanej, Štóse, Nálepkove či v Mlynkoch. Určite si preto na dovolenku so sebou zoberte aj lyže, dozaista nájdu uplatnenie.

Brzotín je dedinou s pestrou ponukou ubytovacích zariadení. Pohodlnejší uprednostnia komfort penziónu. Nenároční turisti zas siahnu po lacnom priváte či chate. No a rodinky môžu stráviť svoje dovolenky v zariadených apartmánoch, kde budú mať pocit druhého domova. Nájdete tu všetky kategórie ubytovania a je už len na Vás, ktoré z nich si pre svoju dovolenku vyberiete.