Domček stvorený pre oddych s rodinou

Novopostavený domček Slnečný dom sa nachádza v baníckej obci Hnilčík, v časti Ráztoky, zhruba 200 metrov od lyžiarskeho vleku Mraznica.

Obec Hnilčík je súčasťou Slovenského raja a môže byť východiskovým bodom na výlety autom za turistikou do Slovenského raja, spoznávanie historických pamiatok Spiša, zapísaných do Zoznamu svetových kultúrnych pamiatok UNESCO (Spišský hrad, Spišská Kapitula, Dobšinská ľadová jaskyňa...). V blízkom okolí môžete navštíviť Levoču (Dielo Majstra Pavla z Levoče - najvyšší gotický oltár sveta), Kežmarok alebo Gelnicu. Za oddychom a relaxom sa môžete odviesť na kúpalisko do Spišskej Novej Vsi alebo do aquaparku Aquacity v Poprade. Populárne je člnkovanie na priehrade Dedinky alebo návšteva termálneho kúpaliska Vrbov. Asi 150 metrov od chalupy sa nachádza penzión s reštauráciou Banská Klopačka, kde je k dispozícii sauna, infrakabína, požičovňa bicyklov a v zime bežeckých lyží. V okolí je asi 40 km bežeckých tratí. V penzióne si môžete požičať prilby a baterky a navštíviť štôlňu Ľudmilu, kde kedysi skladovali výbušniny.

Samostatný domček je vhodný pre jednu veľkú alebo dve menšie rodiny s deťmi. Kapacita ubytovania je 8 lôžok. Na poschodí sú tri 2-lôžkové spálne: jedna s manželskou posteľou a detskou postieľkou a dve so samostatnými posteľami. K dispozícii sú ešte dve prístelky v spoločenskej miestnosti.

Prízemie domčeka tvorí spoločenská miestnosť s krbom, televízorom so satelitnou TV a rozkladacím gaučom (dve lôžka), ktorá je spojená s kompletne zariadenou kuchyňou s východom na terasu. Tiež je tu kúpeľňa so sprchovacím kútom, toaletou a dvomi umývadlami. Na druhom podlaží sú tri samostatné spálne a kúpeľňa s vaňou a toaletou. Nechýba WiFi pripojenie na internet.

Na pozemku sa nachádza kôlnička s drevom a odkladacím priestorom na lyže, bicykle a športové potreby. Taktiež tu nájdete otvorené ohnisko a terasu s posedením. Pre deti máme pripravené pieskovisko a trampolínu. Parkovať môžete priamo pri dome. Ubytovanie je ideálne na oddych a relaxáciu pre rodinky s deťmi. Tešíme sa na Vás.