Loading

Ubytovanie Dobšinská ľadová jaskyňa

(211 objektov v okolí 25 km)
Dobšinská ľadová jaskyňa

Dobšinská ľadová jaskyňa

Stratená

Jaskyne priťahujú mnohých turistov. Ich krása a tajomno, ktoré je bežne pred našimi zrakmi ukryté dokáže vyraziť dych. Predstavte si miesto, kam slnečné lúče nedopadajú, kraj bájnych permoníkov. Rozprávková predstava. Na takéto miesto Vás zavedieme. A ešte niečo viac. Dobšinská ľadová jaskyňa je krištáľovo čistým kráľovstvom zamrznutým vo večnom ľade.

Dobšinská ľadová jaskyňa nie je ani zďaleka obyčajnou. Unikátna je jej ľadová výzdoba, aj jej umiestnenie. Jaskyňa je v porovnaní s ostatnými ľadovými jaskyňami nižšie položená. Vzhľadom na všetky tieto unikáty je zapísaná vo svetovom prírodnom dedičstve UNESCO. A do tohto zoznamu sa hocičo nedostane.

Jaskyňu nájdete blízko dedinky Stratená v katastri obce Dobšiná. Tá leží na hlavnom ťahu medzi PopradomRožňavou v krásnom prostredí blízko Slovenského raja. Keď dorazíte do Stratenej, určite sa na prehliadku budete tešiť. A veruže je na čo. Očakávanie zvýši náučný chodník vedúci ku vchodu do jaskyne. Cestou miniete 5 informačných tabúľ, ktoré Vás oboznámia s prírodou Slovenského raja, roklinami v ňom ale aj s rastlinami a živočíchmi. Pred jaskyňou sú ďalšie informačné panely, plné pútavých informácií, zamerané priamo na Dobšinskú ľadovú jaskyňu.

Jaskyňa kedysi nemala dnes známe honosné meno, domáci ju kvôli šíriacemu sa chladu prezývali „ľadová diera“. Do jej útrob vstúpili prví objavitelia v roku 1870 a už o rok neskôr ju sprístupnili verejnosti. Tak sa stala jednou z najskôr sprístupnených jaskýň na svete. Definitívne elektrické osvetlenie jaskyne bolo zavedené v roku 1887. Zaujímavosťou je, že istú dobu tu bolo povolené verejné korčuľovanie.

Dĺžka trasy prístupnej pre turistov je 515 metrov ľadovej nádhery. Pol hodinová prehliadka Vám ukáže to najvzácnejšie, trvale zaľadnené časti jaskyne. Hlavne Veľkú a Malú sieň. Pripravte sa na poriadny tepelný šok, v najchladnejších častiach jaskyne môže byť až -4 stupne Celzia. Takže nezabudnite si vziať teplé oblečenie.

V jaskyni budete obdivovať nielen podlahový ľad, ale aj ľadové stĺpy či ľadopády. Buďte si istý, že ľad v jaskyni sa hromadil celé stáročia. Dôkazom je jeho najväčšia hrúbka viac ako 26 metrov.

Okolie Dobšinskej ľadovej jaskyne je plné zaujímavostí, za všetko hovorí prekrásna príroda Slovenského raja. Keďže ide o turisticky jednu z najvyhľadávanejších lokalít na Slovensku, nebudete mať núdzu o príjemné ubytovanie. Prevládajú tu príjemné malé penzióny s rodinnou atmosférou, kde sa budete cítiť ako doma. Pestrá je aj ponuka chát v krásnom horskom prostredí, kde Vás bude zobúdzať štebot vtákov. Prostredie Dobšinej je čarokrásne a vedzte, že sa tu budete chcieť čoskoro vrátiť.

... zobraziť viac

Chata Erika

0,6 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, v rekreačnej ob...
20 minút od Dobšinskej ľadovej jaskyne

Penzión Borovica

3,6 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, v obci / v mest...
Lacné ubytovanie v Slovenskom raji

Chata Lesanka

3,9 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Stratená, mimo obce / mes...
Relax a oddych v Slovenskom raji

Penzión Sabina

4,5 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Vernár, na okraji obce...
Vírivka, sauna, herňa a ihrisko pre deti

Ubytovanie Kamila

5,0 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Vernár, v obci / v meste,...
Vhodné pre skupinky a rodinky

Chalupa pod kostolom

5,1 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Vernár, v obci / v meste
Veľmi pekné ubytovanie za výhodné ceny!

Privát u Milana

5,2 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Vernár, na okraji obce...
Príjemné prostredie a priateľské ceny!

Chalupa Lívia

5,2 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Vernár, na okraji obce...
Chalupa na okraji obce pri potoku

Apartmány Juniperus

5,2 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Vernár, v obci / v meste,...
Ubytovanie vhodné pre rodinky s deťmi

Horské wellness chaty Stará Horáreň

5,3 km od Dobšinská ľadová jaskyňa, Dobšiná, v rekreačnej obl...
Wellness (fínska sauna + vírivka) + WiFi