Loading

Ubytovanie na Palcmanskej Maši

(25 objektov)

Chata Mraznica v lyžiarskom stredisku

Hnilčík, na okraji obce / mesta, pri vleku
Školy v prírode, Letné tábory

Novopostavená chata Kubo

Hnilčík, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Komfort pre rodiny s deťmi v raji

Slnečný dom

Hnilčík, v obci / v meste, pri vleku
Domček stvorený pre oddych s rodinou

Chaty Slovenský raj – AMULET, Amuletik, Čingovka

Hnilčík, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Lanovka pre deti a WiFi zdarma!

Apartmány Filipka

Dedinky, na okraji obce / mesta, pri vode
Na brehu vodnej nádrže s vlastným mólom!

Chata Samko

Mlynky, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Štýlová chata s veľkým altánkom!

Drevenica Southfork

Hnilčík, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Štýlové ubytovanie v drevenici s krbom!

Penzión Salamander

Mlynky, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
V lone krásnej prírody Slovenského raja

Privát Katka

Dedinky, v obci / v meste, pri vode
Tichá lokalita, krásna príroda

Chata Lesanka

Stratená, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Relax a oddych v Slovenskom raji
1 - 25 / 25

Palcmanská Maša

Palcmanská Maša 1

Kúpanie v prírodnej nádrži, čistá voda, teplo, možnosť vodného bicyklovania, windsurfingu či rybolovu. Aj Vy ste si našli čosi, bez čoho si kvalitnú dovolenku neviete ani predstaviť? No zároveň Vás už nebavia veľké a preľudnené strediská, obrovské vodné nádrže ktoré pozná už každý a chcete skúsiť čosi nové? V tom prípade je tou najlepšou voľbou pre Vás práve Palcmanská Maša.

Kde nájdete tenko kúsok raja? V skutočnom raji, konkrétne v národnom parku Slovenský raj len niekoľko kilometrov od Dobšinej. V okolí priehrady ležia len nádherne zelené lesy a hory, ktoré sú tou ideálnou kulisou pri kúpaní sa. Priehrada leží na rieke Hnilec a s rozlohou 85 ha je ideálnou na rekreovanie. Zároveň slúži ako vodná elektráreň. Zaujímavosťou je, že jej výstavba si vyžiadala presídlenie 88 domov, ktoré zaliala.

Po pobyte v jej vodách sa Vám možno zažiada trocha zmeny a budete chcieť vyraziť do okolia. Nielen vodné športy ale aj tie suchozemské majú pri Palcmanskej Maši svoje miesto. Hlavne vďaka spomenutému Slovenskému raju. Ten je popretkávaný množstvom roklín a tiesňav ako napríklad Zejmarská, Suchá Belá či Kláštorná dolina a Prielom Hornádu. V nich narazíte na veľké množstvo nádherných vodopádov, ktoré vytvárajú v Slovenskom raji neopakovateľné krasové útvary. Kúsok od priehrady Palcmanská Maša to máte k najbližším, Nálepkovým  vodopádom. Medzi ďalšími spomenieme Závojový či Skalný vodopád. Keď tu už budete, jedným z naj lákadiel Slovenského raja je Kláštorisko, ruina kartuziánskeho kláštora.

Palcmanská Maša 2

Okrem týchto možností máte celé spektrum doplnkových aktivít. Neopakovateľná panoráma z Tomášovského výhľadu, prameň Hrona alebo túra na legendárnu Kráľovu hoľu sú len zlomkom z nich. V okolí Palcmanskej Maše sa nachádza niekoľko rančov, na ktorých budete môcť ochutnať najrôznejšie špeciality, posedieť si pri živej country hudbe ale si vyskúšať jazdu na koni. Prakticky na skok to máte do Dobšinej. V jej blízkosti leží Dobšinská ľadová jaskyňa, ktorej výzdobu musíte rozhodne vidieť na vlastné oči.

Ak by ste tu náhodou zavítali v zimnom období, ani v tom prípade Vám nuda nehrozí. Iste, vo vode sa už neokúpete, no budete môcť sledovať snehom obťažkané domčeky a stromy okolitých lesov. Nimi sa prejdete buď pešo, alebo to skúsite s bežkami. Tento kraj vrelo privíta lyžiarov v každom veku. Len pár metrov od brehu Palcmanskej Maše leží lyžiarske stredisko Mlynky. Kúsok ďalej, v tej istej dedinke nájdete stredisko Gugeľ. Zalyžovať si môžete aj vo Vyšnej Slanej, Vernári či Telgárte.

Palcmanská Maša 3

Brehy Palcmanskej Maše sú ústretové a otvorené pre každého z Vás. Nájdete tu rekreačnú oblasť priamo pri vode. Ubytovať sa môžete v penziónoch alebo útulných apartmánoch. Lákavé bude aj bývanie v chatke priamo pri brehu, prípadne môžete zvoliť ubytovanie na priváte v dedinke Mlynky.

Palcmanská Maša nepatrí medzi tie najväčšie alebo najnavštevovanejšie nádrže Slovenska. Zaujme ale rozprávkovo krásnym prostredím. Navyše, k tým najväčším atraktivitám Slovenského raja to máte naozaj len na skok, niekedy dokonca len pár metrov. Ak teda chcete skĺbiť oddych vo vode s turistikou a poznávaním okolia, pravdepodobne nemáte lepšiu možnosť ako navštíviť Palcmanskú Mašu.

Názory a odporúčania

Saskia Kisová (ubytovateľ) 16.4.2019
V blízkom okolí sa nachádza: Turistické chodníky Slovenského raja, Lyžiarske stredisko Mlynky Gugel - 3km a Mlynky Biele Vody - 3,5km, Dobšinská ľadová jaskyňa - 11km, Ranč pod Ostrou skalou - 12km. Nenechajte si ujsť letné historické jazdy parným vlakom na trati Mlynky - Červená Skala.
Jana Karasekova (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.3.2019
Pekne okolie,
Beáta Nováková (skupina - návštevník) 11.9.2018
región v krásnom prostredí, blízko Slovenský raj, Dedinky, Betliar....
Eda & Jaro (skupina - návštevník) 7.8.2018
palec hore :- )
Tibor Mesároš (rodina so staršími deťmi - návštevník) 30.7.2018
V okolí je málo atrakcií hlavne v letnej sezóne, ale využili sme vzdialenejšie, odporúčame Markušovský kaštieľ.
Štefan (skupina - návštevník) 25.7.2018
Spišský hrad, Levoča, Dobšinská jaskyňa, Betliar, rebríky...
Pavol Zdichavsky (starší pár - návštevník) 24.7.2018
Región odporúčam je kde ísť je výborný na oddych
Veroniak (skupina - návštevník) 1.7.2018
Tury, prechadzky, naozaj krasne miesta
Tatiana Maceková (starší pár - návštevník) 13.6.2018
turistika by bola super,len to značenie turistických chodníkov na križovatkách trocha stagnuje,ale hlavne že vyberajú poplatok pri vstupoch do roklín
Juraj (mladý pár - návštevník) 9.5.2018
Pokojná a mierumilovná atmosféra Slovenského Raja.
Jarka Hudecová Kelemenová (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.1.2018
Čistota a svieži horský vzduch.
Monika Misik (mladý pár - návštevník) 24.10.2017
Nádherná príroda, veľa turistických trás rôznej náročnosti. Trochu obmedzená ponuka reštauráčných zariadení - ideálne ísť do mesta Spišská Nová Ves, cca 20 km.
Juliána Kolenová (skupina - návštevník) 25.9.2017
cieľom dovolenky bola turistika, čo sme si aj splnili a pochodili náš prekrásny Slovenský raj :)
Jana (rodina so staršími deťmi - návštevník) 18.9.2017
Rozhodně doporučuji návštěvu Slovenského ráje, Hnilčík je zhruba na půli cesty do horní části (Podlesok, Prielom Hornádu), tak i do dolní části (Dedinky, Dobšinská ledová jeskyně).
Emília Štetková (rodina so staršími deťmi - návštevník) 7.9.2017
Slovenský raj je nádherný. Po túre dobre padne pobyt v termále Vrbov. Odporúčam pozrieť mesto Levoču a Spišskú novú ves.
kata (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.8.2017
Nádherný kraj na juhu Slovenského raja.
Ružena Sotníková (skupina - návštevník) 21.8.2017
Región je dychvyrážajúci. Nádherné prírodné scenérie. Dostupnosť na turisticky atraktívne miesta Muránskej planiny a Slovenského raja. Rozhodne treba navštíviť Betliar, Ochtinskú a Dobšinskú jaskyňu.
Renáta (rodina s malými deťmi - návštevník) 13.8.2017
krásna príroda
Monika Konturová (rodina s malými deťmi - návštevník) 27.7.2017
Slovenský raj má veľa miest, ktoré sú nádherné a úžasné
sete a Janka (starší pár - návštevník) 26.7.2017
uvidíme
Zuzana (rodina so staršími deťmi - návštevník) 22.7.2017
Úchvatná príroda, možnosti turistiky, kvôli ktorej by tam človek musel byť aspoň mesiac :), deti ocenili kúpanie, člnkovanie, návštevu jaskyne aj Tarzánie.
Jozefína Malatinová (rodina s malými deťmi - návštevník) 7.7.2017
Krasa
Janka (rodina s malými deťmi - návštevník) 20.6.2017
Krásna príroda, nádherné jaskyne, kaštiel Betliar, Slovenský raj...jednoducho raj :)
Božena a Pavol (starší pár - návštevník) 10.6.2017
Región je nádherný, príroda je klenotom. Páčia sa nám voľne pasúce sa kone v dolinách. Pochvalu vyslovujeme pani v Informačnom turistickom centre v Rožňave - tá bola naozaj veľmi milá a pozorná. Páčilo sa nám v Ochtinskej aragonitovej jaskyni, v Betliari sme mali sprievodkyňu ktorá bola úžasná - horší je ten strašidelný vstup do areálu kaštieľa (rozpadávajúca sa budova), ale to je také odstrašujúce aj pred Dobšinskou ľadovou jaskyňou, katastrofálny prístup k Ochtinskej aragonitovej jaskyni a VELIKÁNSKE sklamanie sme zažili opäť na Dedinkách - služby ani nie nulové, ale mínusové, OBROVSKÉ sklamanie z Domice - nie z jaskyne, tá je krásna, ale to okolie... To je ako miesto duchov, drevené sochy - z trávy im trčia len hlavy, rozpadávajúci sa areál, rozbité vláčiky s prázdnymi pneumatikami... Nie je tam WC, nie je tam občerstvenie - ale za parkovanie pýtajú. Výklad v Domici bol naozaj slabý, tak nádherná jaskyňa by si zaslúžila viac. Ale príroda je naozaj klenotom a tá nám všetko vynahradila. Len škoda, že aj tu tie lesy ubúdajú priam rýchlosťou svetla. Celkove kraju chýba viac propagácie a reklamy, lebo naozaj má čo ponúknuť.
Silvia Záhumenská (skupina - návštevník) 17.4.2017
Raj pre turistov.
Ali Katrenič (rodina so staršími deťmi - návštevník) 7.3.2017
Slovenský raj nás ešte nesklamal.
Martina Krasnayová (skupina - návštevník) 13.2.2017
Okolie Hnilčíka je v blízkosti Slovenského raja, teda výborná lokalita. Pani domáca nám odporúčila napríklad Prielom Hornádu, Siklavu skalu alebo Dobsinsku ladovu jaskynu.
Jozef (skupina - návštevník) 7.2.2017
Nádherné prostredie v prírode.
Zobraziť viac...