Loading

Ubytovanie v Hnileckých vrchoch

(18 objektov)

Chaty Slovenský raj – AMULET, Amuletik, Čingovka

Hnilčík, v rekreačnej oblasti, pri vleku
Novinka: Chata Čingovka na Čingove

Slnečný dom

Hnilčík, v obci / v meste, pri vleku
Domček stvorený pre oddych s rodinou

Drevenica Poráčska Dolina

Poráč, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Nová drevenička, blízko vleku!

Novopostavená chata Kubo

Hnilčík, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Komfort pre rodiny s deťmi v raji
1 - 18 / 18

Hnilecké vrchy

Ďalšie z menej známych pohorí Slovenska, ktoré stojí za to poznať. O Hnileckých vrchoch počulo asi len málo z Vás. Ak ste však oddaný turista a milovník ticha, pokoja a prírody, nemali by ste ich nabudúce obísť.

Kde ich nájdete? Ide o jednu z častí Volovských vrchov. Nachádzajú sa medzi dedinkou Markušovce pri Spišskej Novej VsiGelnicou. Okrajom pohoria preteká aj rovnomenná rieka Hnilec, z opačnej strany známejší Hornád.

Napriek tomu, že nejde o najväčšie pohorie, aj tak majú Hnilecké vrchy čo ponúknuť. Najvyhľadávanejším je najvyšší vrchol Bukovec. Ten má 1 127 metrov a poskytuje zaujímavé výhľady na celé Volovské vrchy, zároveň aj na Slovenský raj. Ďalšími sú Korban, Ostrý vrch alebo Skala. Ten je neprístupný, no svojom majestátnou hradbou skalných vápencových brál je naozaj krásnym kopcom. Kto si nájde v Hnileckých vrchoch zaľúbenie? Predovšetkým tí z Vás, ktorí nehľadajú najznámejšie, najvyššie a najpreľudnenejšie miesta. Príde si tu na svoje milovník prírody, ktorý sa poteší zo žblnkotu potôčika, vánku v korunách starých bukov, zo stretnutia s jeleňom či líškou. Ak chcete zažiť prírodu v jej najrýdzejšej podobe, Hnilecké vrchy sú tým, čo hľadáte.

Nemusíte sa vydávať len do hôr. Mnoho príjemných chvíľ stretnete aj pri potulkách dedinkami uprostred pohoria. Sú nimi PoráčRudňany. Okrem nich tu nájdete aj kedysi banícke osady, SlovinkyŠvedlár. Ide o nenáročné prechádzky, ktoré svojou krásou za sebou zanechávajú aj mnoho známejších túr.

Ak Vám budú Hnilecké vrchy primalé, hneď v susedstve sa nachádza jedno z najzaujímavejších a najkrajších území Slovenska. Slovenský raj. Množstvo najrôznejších tiesňav, roklín či vodopádov Vás prinúti k opätovnej návšteve tejto nádhery. Okolie neponúka len prírodné krásy. V blízkosti sa nachádza historická Levoča, či Spišská Kapitula. Najznámejším je však Spišský hrad, ktorý určite navštívte aj počas dovolenky v Hnileckých vrchoch.

Príjemný relax si užijete na plavárni v Spišskej Novej Vsi, ak uprednostňujete prírodné kúpanie, je tu pre Vás Palcmanská Maša. Pokiaľ máte vodu radšej v pevnom skupenstve, budete si mať aj kde zalyžovať. Ideálne možnosti nájdete v Poráčskej doline, alebo zavítajte do Krompách na Plejsy.

Hnilecké vrchy sú zaiste veľkou neznámou, no ide o dobrú voľbu. To platí aj pri ubytovaní. V horských dedinách nájdete malé penzióny a priváty s domáckou atmosférou, v lesoch zase chatové osady. Pre každého niečo. Navyše Vás dovolenka nebude stáť priveľa. Dostanete všetko, čo hľadáte. Komfort, príjemné prostredie a predovšetkým mnoho krásnych zážitkov, na ktoré budete radi spomínať.

Názory a odporúčania

Beáta Nováková (skupina - návštevník) 11.9.2018
región v krásnom prostredí, blízko Slovenský raj, Dedinky, Betliar....
Eda & Jaro (skupina - návštevník) 7.8.2018
palec hore :- )
Tibor Mesároš (rodina so staršími deťmi - návštevník) 30.7.2018
V okolí je málo atrakcií hlavne v letnej sezóne, ale využili sme vzdialenejšie, odporúčame Markušovský kaštieľ.
Štefan (skupina - návštevník) 25.7.2018
Spišský hrad, Levoča, Dobšinská jaskyňa, Betliar, rebríky...
Pavol Zdichavsky (starší pár - návštevník) 24.7.2018
Región odporúčam je kde ísť je výborný na oddych
Veronika Hudáková (skupina - návštevník) 2.7.2018
Prostredie, príroda, lesy, kľud
Zobraziť viac...