Loading

Ubytovanie v Slavci

(3 objekty + 17 objektov v okolí 25 km)

Vidiecky dom Nostalgia

Slavec, v obci / v meste, na horách (RV 9,6 km vzdušne)
Zažite čaro sedliackeho domu

Chalupa Ida

Slavec, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (RV 9,8...
Medzi Silickou a Plešiveckou planinou

Chata Nina - Gombasek

Slavec, na samote, pri lese / na okraji lesa (RV 11,4 km vz...
Pekná chata s krbom na samote pri lese

Szabó Porta - prístav pokoja

Jovice (Slavec 7,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta (RV 3...
Máme posledné voľné termíny, neváhajte!
1 - 20 / 20

Slavec

Naše Slovensko ponúka extrémne množstvo krásnych miest, o ktorých žiaľ poväčšine ani nevieme. Nie sú také slávne ako iné, no ak by ste chceli zažiť tak trochu netradičnú dovolenku, pozývame Vás do obce Slavec. Táto obec je Vám možno známejšia, ako si teraz myslíte.

Dedinka Slavec sa v historických listinách spomína po prvýkrát v roku 1243. Spočiatku bola takmer ako každá iná, jej obyvatelia sa zaoberali hlavne pastierstvom a poľnohospodárstvom. Neskôr jej význam narastal, hlavne vďaka jej nerastnému bohatstvu. Vznikla tu huta, elektráreň a železiareň.

Kde ju nájdete? Na juhu Slovenska, len niekoľko kilometrov od hranice s Maďarskom. Najbližším mestom od dedinky je Rožňava, s orientáciou tak už nebudete mať problém. Pôvodne obec tvorilo niekoľko častí, tie sa však časom pričlenili k samotnému Slavcu. Išlo o časti Vidová, Gombasek a Hámor.

Slavec napriek tomu, že ste o ňom možno veľmi nepočuli ukrýva bohaté kultúrne bohatstvo. Nachádzal sa tu Kláštor paulínov zo 14. storočia, po ktorom však v súčasnosti ostal žiaľ len jediný múr. Nachádza sa tu aj stará historická kúria či zaujímavé kostoly.

Najvýznamnejším bohatstvom obce Slavec je ale niečo, čo nie je voľným okom viditeľné. Nájdete to pod zemou. Nie, nejde o starodávne ukryté poklady, ale o Gombaseckú jaskyňu. Vďaka svojej výzdobe je mnohokrát označovaná prívlastkom „rozprávková“ a po jej navštívení sa nedá nič iné, ako iba súhlasiť. Ide o najkrajšiu jaskyňu v celom Národnom parku Slovenský kras.

Slovenský kras je plný krás, ďalšou z nich je napríklad Silická ľadnica. Ide o menšiu ľadovú jaskyňu, akých je na svete len veľmi málo. Jedná sa skôr len o menší skalný výklenok, ktorý je už klasifikovaný ako jaskyňa. Ďalšími atraktívnymi tunajšími cieľmi desiatok turistov sú aj Brzotínske a Gerlašské skaly.

Stále myslíte na spomínanú Gombaseckú jaskyňu? Chceli by ste vidieť ešte viac? Máte šťastie. Slavec má totiž mimoriadne výhodnú polohu priamo v srdci jednej z najznámejších krasových oblastí Slovenska. V okruhu 13 kilometrov nájdete okrem spomenutej Gombaseckej ešte aj Ochtinskú aragonitovú jaskyňujaskyňu Domica. Vo všetkých prípadoch ide o miesta, ktoré by ste mali rozhodne vidieť na vlastné oči.

V lete sa môžete za osviežením vybrať na rôzne kúpaliská, napríklad do Rožňavy či Gemerskej Panice. No a za kultúrou do neďalekého kaštieľa Betliar či na hrad Krásna Hôrka. Všetky tieto zaujímavosti sú v okruhu len niekoľkých kilometrov a vďaka ubytovaniu v dedinke Slavec získate obrovskú výhodu spočívajúcu v jedinečnej polohe v blízkosti všetkých týchto významných pamiatok.

V obci sa nachádza niekoľko privátovapartmánov s kompletným vybavením. Využiť môžete aj služby niektorej z chát či penziónu, kde sa o Vás postarajú ako v bavlnke. Slavec ponúkne dovolenku nabitú zážitkami aj napriek tomu, že o ňom dnes počujete možno prvýkrát.