Loading

Ubytovanie vo Vinici

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa Nimród

Vinica, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa
Pri dlhšom pobyte možná zľava dohodou

Apartmánový dom Farma Obeckov

Obeckov (Vinica 16,8 km vzdušne), v obci / v meste, v centre...
Relax, oddych, pohoda...

Chata Dudince

Dudince (Vinica 17,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Komfortné ubytovanie v krásnom prostredí

Villa Dudinka

Dudince (Vinica 17,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta, v...
Víkendový domček pre celú rodinu!

EKO Penzión a Kemping LEO

Dudince (Vinica 19,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pr...
Blízko kúpeľov s reštauráciou a barom!
1 - 5 / 5

Vinica

Vinica 1

Páliace slnko, štebotajúce vtáky, pohár skvelého vínka a celá dovolenka ešte len pred Vami. Čo by ste povedali na čosi podobné? Beriete? V tom prípade máme pre Vás báječný tip na pár chvíľ strávených v prekrásnom prostredí, na samote alebo s kamarátmi či rodinkou. Vydajte sa do dedinky Vinica.

Už len samotný názov napovedá, že tu bude skutočne teplo. Veď vinič si vyžaduje dostatok slnečného žiarenia a vysoké teploty. Vinicu nájdete na samom juhu Slovenska, malý kúsok od maďarskej hranice. Prvá písomná zmienka o obci pochádza už z roku 1135, no názov Vinica obec používa až od roku 1948. Dovtedy sa používal názov Nekyje. Tie boli jedným z 21 mestečiek Hontianskej župy. Dodnes je v obci prevaha maďarsky hovoriacich obyvateľov a tak aj u nás, na Slovensku, si môžete dopriať štipku exotiky a zahraničia.

Vzhľadom na polohu Vinice je viac než zrejmé, že vysoké hory tu budete hľadať márne. No lozenie na dvojtisícové vrcholy nie je pre každého a pokiaľ uprednostňujete skôr pokojné prechádzky krásnou prírodou, Vinice Vás veľmi milo prekvapia. Niekoľko kilometrov severne od nich sú Štiavnické vrchy, nesmierne atraktívny a vyhľadávaný kúsok Slovenska. Najväčšou pýchou sú bezpochyby tajchy, kedysi priemyselné, dnes rekreačné vodné nádrže, ktoré musíte navštíviť. Azda najvýznamnejším je tu Počúvadlianske jazero. Zdatnejší turisti si zas vyjdú na vrch Sitno, ktorý patrí k najznámejším vrcholom v širokom okolí.

Vinica ponúka dostatok možností kultúrneho vyžitia. Kúsok od nej leží mestečko Modrý Kameň, ktoré sa preslávilo veľmi pekným hradom. Vinica 2Na vlastné oči ho môžete vidieť aj Vy. Milovníkov histórie zaujme aj ruina pevnosti Bzovík v rovnomennej obci. Levický hradkaštieľSvätom Antone sú miestami, ktoré na svojej dovolenke nesmiete vynechať. Vinica a jej okolie ukrýva aj dva unikáty. Prvým sú pivničky vytesané do pieskového tufu v Hrušove. Druhý je veľmi podobný, ide o skalné obydlia v dedinke Brhlovce. Domáci ich veľmi obľubovali, v zime držali teplo a v lete poskytovali príjemný chládok.

Južné Slovensko je synonymom vysokých teplôt a horúceho leta. Preto nie je s relaxom vo vode vo Vinici najmenší problém. Niekoľko kilometrov od nich ležia preslávené kúpele Dudince aj s kúpaliskom. Ďalšie populárne kúpele sú v Santovke, ktoré majú zvučné meno aj zásluhou minerálnej vody. Kúpalisko Aquatermal StrehováDolnej Strehovej či vodná nádrž Lipovina už len dopĺňajú široké možnosti, kam sa vybrať k vode.

Vinica je ideálnym miestom pre Vašu dovolenku predovšetkým počas leta. Dokonale si tu oddýchnete, načerpáte nových síl a zabudnete na starosti. Dopomôžu Vám k tomu aj najrôznejšie ubytovacie zariadenia priamo v obci. Či už si vyberiete privát, penzión alebo niektorú z tradičných chát, nebudete ľutovať. Vinica Vás privíta s otvorenou náručou.