Loading

Ubytovanie v Hontianskych Nemcoch

(2 objekty + 42 objektov v okolí 25 km)

Chata Husín

Hontianske Nemce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Chatka s krbom v pokojnom prostredí

Penzión Chateau Hunting

Hontianske Nemce, na okraji obce / mesta
Luxusné izby, wellness a kvalitné jedlo

Chata Sebechleby

Sebechleby (Hontianske Nemce 3,1 km vzdušne), v obci / v meste
Chata vhodná pre skupiny

Prosredná pivnica

Sebechleby (Hontianske Nemce 5,6 km vzdušne), na okraji obce...
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj
1 - 44 / 44

Hontianske Nemce

Ticho, samota a prekrásna príroda. Presne to sú lákadlá, ktoré ťahajú každoročne tisíce turistov preč z domovov užiť si skvelú dovolenku. A práve takú môžete zažiť dokonca aj u nás. Slovensko je krajina mnohých pozoruhodných zákutí, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich sú určite aj Štiavnické vrchy.

Dedinka Hontianske Nemce sa nachádza v priam rozprávkovom prostredí. Leží učupená v doline a obklopená všadeprítomnými lesmi. Nájdete ju len niekoľko kilometrov južne od známej Banskej Štiavnice. Prvýkrát sa Hontianske Nemce spomínajú v roku 1246. Od svojich počiatkov ju však sužoval hlad, epidémie a tatárske vpády. Všetko toto dokázala dedinka vydržať, pričom jej obyvatelia sa zameriavali hlavne na poľnohospodárstvo. Dodnes je v obci rozvinuté vinohradníctvo a dbá sa o zachovávanie všakovakých tradícií.

Hontianske Nemce zaujmú predovšetkým turistov. Zásluhu na tom má tunajšia prekrásna, všadeprítomná príroda. Nesmierne obľúbenou túrou je výlet na Sitno. Štiavnické vrchy však ukrývajú množstvo ukrytých zákutí, ktoré objavia len tí najväčší dobrodruhovia. Vydať sa môžete aj na potulky bicyklom a popri tom spoznávať tajomné tajchy - jazerá, ukryté v horách.

Hontianske Nemce sú zaujímavé aj z kultúrneho hľadiska. Ich okolie je nesmierne pestré a budete mať postarané o program na niekoľko dní. Kúsok od obce sa nachádza Svätý Anton. Ten je preslávený miestnym kaštieľom so zaujímavou zbierkou loveckých trofejí. Za zmienku stoja aj skalné obydliaBrhlovciach, domy vysekané v skale. Najatraktívnejším miestom je však zaručene samotná Banská ŠtiavnicaBanské múzeum, Nový zámok či Dom Sládkovičovej Maríny, to všetko je len zlomok zo všetkého, čo musíte vidieť aj Vy.

Nuda Vám tu hroziť nebude ani v lete. Celé okolie je posiate množstvom tajchov, jazier, ktoré mali kedysi priemyselnú funkciu. Dnes sú obľúbeným miestom rekreácie nie len domáceho obyvateľstva ale aj turistov. Príkladom je Počúvadlo, Evičkino či Vindšachtské jazero. Chcete si dokonale oddýchnuť? Potom sú pre Vás ako stvorené kúpele Dudince či Santovka. Nemusíte sa obávať ani nudy v zime. Kúsok od dedinky Hontianske Nemce leží lyžiarske stredisko Salamandra Ski Resort Štiavnické Bane. Zaujímavosťou je, že ide o najjužnejšie položené lyžiarske stredisko so sedačkovou lanovkou na celom Slovensku.

Jednou z vecí, ktorá Vás počas Vašej dovolenky bude iste zaujímať je ponuka ubytovania. Nájdete tu nielen komfortné penzióny, ale aj jednoduché ubytovanie na privátoch či v chatách. Na jedinečnú dovolenku Vám dnes už nie je potrebné ani veľa peňazí. Stačí sa vybrať na juh stredného Slovenska, do dedinky Hontianske Nemce. V každom ročnom období tu zaručene budete mať čo robiť.

Názory a odporúčania

Miro (skupina - návštevník) 23.9.2018
Malá tichá dedinka
Veronika (mladý pár - návštevník) 11.9.2018
Z Počúvadlianského jazera je to iba pár minút do centra Banskej Štiavnice, Svätého Antona, Vyhní, Hodruše a iných zaujímavých miest v tomto regióne.
adriana mrvová (rodina so staršími deťmi - návštevník) 3.9.2018
Nádherný kus kraja
Lenka Grófová (mladý pár - návštevník) 24.8.2018
super poloha, blízko od jazera, pár minút autom do centra Štiavnice
Petr Kunetka (rodina s malými deťmi - návštevník) 22.8.2018
Kľudné, malé mestečko optimálné pre relax. Miestne kúpalisko malé, príjemné, za rozumné peniaze a nebolo preplnené.
Pavel Vinický (starší pár - návštevník) 5.8.2018
V celom regióne sa zlepšujú podmienky pre rekreáciu. Zrekonštruovaná stará cesta (nový asfalt) v smere od Levíc, konkrétne od odbočky Pukanec smerom k Štiavnickým Baniam. :-)
Veronika Uhrínová (skupina - návštevník) 16.7.2018
Krásny kraj, v ktorom si každí nájde niečo, a zakaždým keď sa tam vraciame nájdeme nové miesta.
Peter Kebis (rodina so staršími deťmi - návštevník) 14.7.2018
B.Štiavnica je TOP !!! Stále je čo obdivovať
Lucia Taragelova (skupina - návštevník) 14.7.2018
Vyborna poloha v obci Stiavnicke Bane, na peso dostupnost k trom krasnym tajchom. Potraviny hned pod ubytovanim.