Loading

Ubytovanie v Hontianskych Nemcoch

(2 objekty + 37 objektov v okolí 25 km)

Chata Husín

Hontianske Nemce, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraj...
Chatka s krbom v pokojnom prostredí

Penzión Chateau Hunting

Hontianske Nemce, na okraji obce / mesta
Luxusné izby, wellness a kvalitné jedlo

Chata Sebechleby

Sebechleby (Hontianske Nemce 3,1 km vzdušne), v obci / v meste
Chata vhodná pre skupiny

Prosredná pivnica

Sebechleby (Hontianske Nemce 5,6 km vzdušne), na okraji obce...
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj

Chata Trojpivnica

Sebechleby (Hontianske Nemce 5,7 km vzdušne), v rekreačnej o...
Bývajte priamo nad vínnou trojpivnicou..

Chata pod lipami

Sebechleby (Hontianske Nemce 5,7 km vzdušne), mimo obce / me...
Luxusná chata, bazén, sauna a vírivka

Chata Biele dráhy

Ladzany (Hontianske Nemce 6,6 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén

Chata Anka

Kráľovce - Krnišov (Hontianske Nemce 8,0 km vzdušne), na okr...
Príjemná dovolenka pre rodiny s deťmi

Ubytovňa Kataster

Krupina (Hontianske Nemce 10,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Novo zrekonštruovaná ubytovňa v Krupine

Ubytovanie Cafe Madeira

Svätý Anton (Hontianske Nemce 14,1 km vzdušne), na okraji ob...
Pekné ubytovanie s kaviarničkou
1 - 39 / 39

Hontianske Nemce

Hontianske Nemce 1

Ticho, samota a prekrásna príroda. Presne to sú lákadlá, ktoré ťahajú každoročne tisíce turistov preč z domovov užiť si skvelú dovolenku. A práve takú môžete zažiť dokonca aj u nás. Slovensko je krajina mnohých pozoruhodných zákutí, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich sú určite aj Štiavnické vrchy.

Dedinka Hontianske Nemce sa nachádza v priam rozprávkovom prostredí. Leží učupená v doline a obklopená všadeprítomnými lesmi. Nájdete ju len niekoľko kilometrov južne od známej Banskej Štiavnice. Prvýkrát sa Hontianske Nemce spomínajú v roku 1246. Od svojich počiatkov ju však sužoval hlad, epidémie a tatárske vpády. Všetko toto dokázala dedinka vydržať, pričom jej obyvatelia sa zameriavali hlavne na poľnohospodárstvo. Dodnes je v obci rozvinuté vinohradníctvo a dbá sa o zachovávanie všakovakých tradícií.

Hontianske Nemce 2

Hontianske Nemce zaujmú predovšetkým turistov. Zásluhu na tom má tunajšia prekrásna, všadeprítomná príroda. Nesmierne obľúbenou túrou je výlet na Sitno. Štiavnické vrchy však ukrývajú množstvo ukrytých zákutí, ktoré objavia len tí najväčší dobrodruhovia. Vydať sa môžete aj na potulky bicyklom a popri tom spoznávať tajomné tajchy - jazerá, ukryté v horách.

Hontianske Nemce sú zaujímavé aj z kultúrneho hľadiska. Ich okolie je nesmierne pestré a budete mať postarané o program na niekoľko dní. Kúsok od obce sa nachádza Svätý Anton. Ten je preslávený miestnym kaštieľom so zaujímavou zbierkou loveckých trofejí. Za zmienku stoja aj skalné obydliaBrhlovciach, domy vysekané v skale. Najatraktívnejším miestom je však zaručene samotná Banská ŠtiavnicaHontianske Nemce 3Banské múzeum, Nový zámok či Dom Sládkovičovej Maríny, to všetko je len zlomok zo všetkého, čo musíte vidieť aj Vy.

Nuda Vám tu hroziť nebude ani v lete. Celé okolie je posiate množstvom tajchov, jazier, ktoré mali kedysi priemyselnú funkciu. Dnes sú obľúbeným miestom rekreácie nie len domáceho obyvateľstva ale aj turistov. Príkladom je Počúvadlo, Evičkino či Vindšachtské jazero. Chcete si dokonale oddýchnuť? Potom sú pre Vás ako stvorené kúpele Dudince či Santovka. Nemusíte sa obávať ani nudy v zime. Kúsok od dedinky Hontianske Nemce leží lyžiarske stredisko Salamandra Ski Resort Štiavnické Bane. Zaujímavosťou je, že ide o najjužnejšie položené lyžiarske stredisko so sedačkovou lanovkou na celom Slovensku.

Jednou z vecí, ktorá Vás počas Vašej dovolenky bude iste zaujímať je ponuka ubytovania. Nájdete tu nielen komfortné penzióny, ale aj jednoduché ubytovanie na privátoch či v chatách. Na jedinečnú dovolenku Vám dnes už nie je potrebné ani veľa peňazí. Stačí sa vybrať na juh stredného Slovenska, do dedinky Hontianske Nemce. V každom ročnom období tu zaručene budete mať čo robiť.

Názory a odporúčania

Samuel Dávid (ubytovateľ) 21.3.2019
Penzión Chateau Hunting *** sa nachádza v pokojnej a malej dedine Hontianske Nemce. Vďaka ideálnej polohe v srdci Hontu je blízko od okolitých miest a obcí Banská Štiavnica, Bzovík, Sitno, Dudince či pamiatkovej rezervácie Stará Hora. Hostia, ktorí sa rozhodnú vidieť okolie tohto nádherného kraja uvidia nezabudnuteľné výhľady, tradičnú kultúru aj obrovský kus slovenskej histórie.
Marcel Stehlík (skupina - návštevník) 20.7.2015
Dudince - mesto malé pekné, dá sa tu dobre najesť za prijateľnú sumu (neoplatí sa variť) V Dudinciach sú pozostatky s Rímskych kúpeľov (diery v zemy, keď tam budete tak si to pozrite ale len kvôli tomuto by som sem nechodil) Z Dudiniec môžete ísť do Tesárskej rokliny a rovno môžete pozrieť aj Tesárske Dúpence, skrývali sa tam vraj partizáni, tá dolina sa mi páčila, celkom príjemná prechádzka aj s deťmi. Samozrejme, to nie je Slovenský raj, ale na toto prostredie kúsok lesa, kde môžete aj niečo vidieť ;) Z Tesárskej rokliny môžete pozrieť Lišov, skalnaté obydlia. Prechádzka aj s menšími deťmi, oceníte hlavne v lete. Človek by neveril, že pár metrov v zemi dokáže byť taká zima, vonku na slnku mohlo byť kľudne 35° - 40°C a pár metrov máte možno 15 - 20°C. Z Lišova môžete pozrieť Starú horu - Sebechlepy, ľudia tu už moc nežijú a preto je to voľne sprístupnené pre turistov. Pekná dedinka odkazujúca na históriu niekdajších vinohradnických dedín v tomto okolí. Bývajú tu rôzne akcie. Brhlovce - píšem to ako posledné, body, ktoré som napísal na začiatku sa dajú absolovať za jeden deň, tu bacha, pretože Brhlovce sa otvárajú do štvrtej (aspoň v čase keď sme tu boli). Takže, sme tam ani nešli, je to ďalej a treba si na to rezervovať minimálne pol dňa. Ak máte radi hrady a zámky, odporúčam druhú trasu smer Krupina, prvý Bzovík a druhý Čabraď. Bzovík je pri ceste ale na Čabraď bacha, navigácia (aspoň tá moja od Nokie) má smerovala rovno k hradu, lenže cca kilometer od pamiatky je totálne rozbitá cesta, po ktorej sa dá ísť lepším SUV alebo Jeepom. Na Octávií žiadna šanca, ani Scout by to nedal. Takže rátajte k hradu cca hodinku peši.
Tomáš (skupina - návštevník) 21.1.2015
obec je prehľadná rýchlo sme ju lokalizovali aj miesto stretnutia stretli sme sa z viacerých smerov čo je tiež výhodou obce jedna partia išla z BB a druha z NR je to akurát v strede.