Loading

Ubytovanie v Leviciach

(1 objekt + 4 objekty v okolí 25 km)

Chatky Margita - Ilona

Levice, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Útulné chatky priamo na kúpalisku!

Penzión Bažantnica

Starý Tekov (Levice 6,2 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Bažantia farma, klokani!

Penzión Lamex

Tlmače (Levice 9,3 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Lacné, pekné ubytovanie s reštauráciou

Chata Pukanec

Pukanec (Levice 16,6 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri les...
Chata s krbom v krásnom tichom prostredí

Vilka Relax

Pozba (Levice 19,7 km vzdušne), v obci / v meste, pri kúpalisku
Štýlové ubytovanie s možnosťou wellness
1 - 5 / 5

Levice

Levice 1

To, že Levice patria medzi naše historické a kultúrne metropoly, každý Slovák i Slovenka vie. Ale ruku na srdce, vedeli by ste aj odpovedať na otázku prečo? Je najvyšší čas to zistiť.

Ak ste sa tak teda rozhodli urobiť, v prvom rade by ste určite mali navštíviť Levický hrad a jeho krásny areál, ktorý bol vybudovaný, aby chránil prístupovú cestu k banským mestečkám. Ešte aj dnes môžete obdivovať zachovalé zrúcaniny gotického paláca, ktorý na tomto mieste stál už v trinástom storočí. V zadnej časti nádvoria má svoje miesto Kapitánsky dom, kde dnes sídli Tekovské múzeum a kde Vám s radosťou porozprávajú všetko o histórii hradu a mesta. Ak by ste stále nemali dosť historických pamiatok, odporúčame navštíviť barokový kaštieľ Esterházyovcov či barokový kaštieľ Kalinčiakove. Históriou dýcha aj bývala radnica, dnešná budova Mestského úradu. Keď sa prejdete po námestí, natrafíte aj na ďalšie historické budovy a pomníky, medzi inými aj sochu generála M.R. Štefánika či busta Ľudovíta Štúra.

Ak hľadáte skutočný unikát, rozhodne navštívte Brhlovce. Názov má táto obec veľmi vhodný, naši predkovia tam totiž ešte nedávno žili v kamenných obydliach, ktoré sú ešte aj dnes udržiavané a pripravené na pohľady zvedavých návštevníkov.

Levice 2

Ak Vás viac ako pamiatky láka príroda, ste na správnom mieste. Levice a jeho okolie sa pýšia viacerými chránenými územiami ako napríklad Levické rybníky či Horšianska dolina, kde sa zaujímavou hrou prírody sformovali skaly, ktoré trčia zo zeme ako strážne veže. A ak si chcete oddýchnuť na dlhšej prechádzke, vinohradníci pre Vás pomohli vybudovať cestu, ktorá sa tiahne pomedzi hajloky, čo sú viničné domčeky. Ak ste zvedaví, ako vyzerajú, príďte si ich pozrieť.

Či ste z blízka alebo z ďaleka, nemusíte sa trápiť s ubytovaním. Pre náročnejších je k dispozícii štvorhviezdičkový hotel priamo v historickom centre mesta alebo dvojhviezdičkový hotel, ktorý nájdete hneď vedľa. Jedno až trojhviezdičkové hotely ale máte k dispozícii v celom meste. Ak patríte k pravým turistom, možno skôr oceníte možnosť ubytovania v chatách, kde si so sebou môžete priviesť aj vášho štvornohého spoločníka. Prenajať sa dajú aj apartmány, niekedy dokonca apartmány s bazénom či iným vybavením. Ak túžite po súkromí, veľmi príjemným spôsobom ubytovania sú aj priváty. Miestni Vám pri tom radi poskytnú zopár rád o tom, aké miesta v okolí navštíviť, prípadne Vám ponúknu chutnú domácu stravu.

Ak chcete dovolenkovať pri vode, odporúčame termálne kúpalisko Margita - Ilona, kde sa môžete ubytovať priamo v areály kúpaliska. V ponuke sú bungalovy až pre 6 osôb alebo rodinné chatky pre 4 až 5 osôb. Čo sa týka stravovanie, môžete si vychutnávať jedlo v reštauráciách, objednať si polpenziu alebo využiť svoju kreativitu v samoobslužnej kuchynke.

Leviciach sa stopercentne budete cítiť výborne.

Názory a odporúčania

Dušan Reichman (skupina - návštevník) 17.8.2019
OK