Loading

Ubytovanie v Modrom Kameni

(1 objekt + 2 objekty v okolí 25 km)

Turistická ubytovňa Modrý Kameň

Modrý Kameň, v obci / v meste, v centre mesta
Príjemné a cenovo výhodné ubytovanie!

Apartmánový dom Farma Obeckov

Obeckov (Modrý Kameň 7,9 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Relax, oddych, pohoda...

Chalupa Červeňany

Červeňany (Modrý Kameň 16,1 km vzdušne), na okraji obce / me...
Dokonalý pokoj s možnosťou jazdy na koni
1 - 3 / 3

Modrý Kameň

Modrý Kameň 1

Najmenšie mesto na Slovensku? Predsa Modrý Kameň!

Počtom obyvateľstva najmenšie mesto na Slovensku - to je Modrý Kameň. Nachádza sa iba 3 km od mesta Veľký Krtíš a môže sa pochváliť bohatou históriou. Na jej dnešnom území sa kedysi nachádzalo žiarivé pohrebisko zo staršej a mladšej doby bronzovej.

Vznik tohto malebného mestečka sa traduje ku koncu 16. storočia, čo dokladajú aj mnohé historické pramene. Obyvatelia Modrého Kameňa sa v minulosti zaoberali poľnohospodárstvom, remeslami, vinohradníctvom a chovom oviec.

Hoci je Modrý kameň najmenším mestom na Slovensku v počte obyvateľov, vlastní iné bohatstvá, ktorými môže zlákať a pritiahnuť nejedného turistu. Jeho najväčším lákadlom je hrad Modrý Kameň, ktorý sa hrdo týči nad mestom ako jeho verný strážca. Modrokamenský hrad bol počas svojej histórie viackrát zničený Turkami. Rodina Balassovcov ho dala opäť do pôvodného stavu, ale po ďalšej vojne s Turkami bol definitívne zničený a stal sa ruinou. Toto smutné obdobie podnes pripomínajú zrúcaniny goticko-renesančného hradu, opradené mnohými povesťami a tajomnými príbehmi. Dnes je sídlom jedinečného Múzea bábkarských kultúr a hračiek. Okrem toho sa na hrade pravidelne konajú rôzne zaujímavé podujatia a festivaly.

Čo navštíviť počas letnej a zimnej dovolenky v Modrom Kameni?

Ak navštívite obec Modrý Kameň v letnom období, môžete sa príjemne schladiť na kúpalisku Krtko vo Veľkom Krtíši. Ide o prírodné bio kúpalisko, ktoré je vzdialené od Modrého Kameňa iba tri kilometre. Okrem prírodného bazéna tu nájdete aj adrenalínový tobogan a minigolf.

Všetci milovníci prírody si môžu prísť na svoje pri pohľade na jaskyňu s názvom Židova diera, ktorá sa nachádza neďaleko Modrého Kameňa. Celková dĺžka jaskyne je 39 metrov. K názvu jaskyne sa viaže povesť, ktorá hovorí o prepadnutí Žida lúpežníkmi. Nielenže ho obrali o peniaze, ale ho aj zhodili do jaskyne. Preto dostala pomenovanie Židova diera. Hoci nie je prístupná verejnosti, patrí k najzaujímavejším jaskyniam v blízkom okolí.

Modrý Kameň 2

Modrý Kameň a jeho okolie ponúka aj v zimnom období možnosti športovania a relaxu. Vo vzdialenosti zhruba 12 km sa nachádza lyžiarske stredisko Dačov Lom - Lomník. Pre všetkých lyžiarov je tu k dispozícii technicky zasnežovaná a umelo osvetlená zjazdovka pre večerné lyžovanie. Priamo v lyžiarskom stredisku je možnosť rýchleho občerstvenia ako aj ubytovania a stravovania v turistickej ubytovni.

Kde sa ubytovať v Modrom Kameni?

Ak sa rozhodnete navštíviť tento zaujímavý kút Slovenska, môžete využiť viaceré ponuky ubytovania. Modrý Kameň ponúka turistom a návštevníkom mesta turistickú ubytovňu či ubytovanie na súkromí. Ideálne ubytovanie pre rodiny s deťmi alebo pre partiu priateľov.

V neďalekom okresnom meste Veľký Krtíš sú k dispozícii penzióny, ktoré poskytujú kvalitné ubytovanie a služby svojim klientom. Izby a apartmány sú vybavené moderným príslušenstvom na vyššej ale aj štandardnej úrovni. V neďalekej obci Dolná Strehová sa môžete ubytovať aj v chatkách priamo pri kúpalisku alebo obľúbenom hoteli, ktorý ponúka svojim návštevníkom relax a oddych. Predstavuje tak ideálne miesto pre rodiny s deťmi vďaka detskému kútiku, bazénu s hríbikom, kolotočmi a hojdačkami. Vaše ratolesti sa tak môžu vyšantiť do sýtosti.

Malé mestečko Modrý Kameň a jeho okolie ponúka svojim návštevníkom nejedno zaujímavé dobrodružstvo a nezabudnuteľný zážitok. Či už absolvujete výlet do histórie na Modrokamenskom hrade, alebo sa príjemne schladíte na prírodnom kúpalisku Krtko vo Veľkom Krtíši, rozhodne budete mať na čo spomínať.

Názory a odporúčania

Dagmara Slezakova (skupina - návštevník) 29.12.2019
Všetko