Loading

Ubytovanie v Santovke

(0 objektov + 12 objektov v okolí 25 km)

Wellness chata

Levice (Santovka 8,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Chata so saunou iba 50 m od kúpaliska!

Chatky Margita - Ilona

Levice (Santovka 8,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Útulné chatky priamo na kúpalisku!

EKO Penzión a Kemping LEO

Dudince (Santovka 8,8 km vzdušne), na okraji obce / mesta, p...
Blízko kúpeľov s reštauráciou a barom!

Villa Dudinka

Dudince (Santovka 10,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
AKCIA NA TENTO VÍKEND!

Chata Janka

Bátovce (Santovka 14,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pr...
Komfort, výhodná cena, pri jazere!

Chata Tilalmas

Ipeľský Sokolec (Santovka 15,0 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese / na...
Oddych v prírode, jazda na koňoch

Chata Biele dráhy

Ladzany (Santovka 16,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Luxusnú chata - vírivka, sauna, bazén

Prosredná pivnica

Sebechleby (Santovka 18,0 km vzdušne), na okraji obce / mest...
Krásne tiché prostredie, dokonalý pokoj

Chata pod lipami

Sebechleby (Santovka 18,0 km vzdušne), mimo obce / mesta, pr...
Luxusná chata, bazén, sauna a vírivka

Chata Trojpivnica

Sebechleby (Santovka 18,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti,...
Bývajte priamo nad vínnou trojpivnicou..
1 - 12 / 12

Santovka

Santovka 1

Je stále na Vašom zozname nenavštívených miest južné Slovensko? Pokiaľ áno, čo keby ste ho navštívili počas Vašej najbližšej dovolenky? Nájdete tu mnoho prírodných krás, teplé termálne pramene a relax. Na juhu všetko beží akosi pomalšie, na všetko je dosť času, nikam sa nemusíte ponáhľať. Jedno z takýchto miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť je Santovka.

Santovka leží na juhu Slovenska, kúsok od mesta Levice. K maďarskej hranici je to len niekoľko kilometrov, čo Vám dáva nové možnosti vybrať sa na výlet počas svojej dovolenky aj do inej krajiny. Prvá písomná zmienka o Santovke pochádza už z roku 1157. Domáci obyvatelia boli poľnohospodármi a už vtedy využívali to, čo poznáme dnes, blahodarné minerálne pramene v Santovke.

Santovka 2

Čo je najväčšou atrakciou Santovky? Jednoznačne jej kúpele a moderné wellness centrum. Nachádza sa tu termálne kúpalisko s vodou, ktorá pomáha pri srdcových a reumatických ochoreniach. Užijete si tu dokonalý relax, môžete si dopriať aj saunu alebo masáž a čo je najlepšie, urobíte čosi aj pre svoje zdravie.

S liečivými minerálnymi prameňmi súvisí aj ďalšia, tentokrát rýdzo prírodná atrakcia. Nachádza sa tu travertínová kopa. Práve s travertínom sa viaže výskyt minerálnych a termálnych prameňov. Podobný travertínový útvar nájdete aj v neďalekých Dudinciach.

Pokiaľ milujete turistiku, aj na juhu Slovenska budete mať čo robiť. Najbližším pohorím sú prekrásne Štiavnické vrchy. Sú ako stvorené pre nenáročných turistov, ktorí hľadajú skôr oddych a relax. Čakajú Vás tu husté lesy a v nich malé jazierka zvané tajchy. Tajchy boli kedysi umelými jazerami s priemyselnou funkciou, dnes ide o obľúbené rekreačné strediská a vyhľadávané miesta na oddych.

Santovka 3

Okolie Santovky ponúka množstvo zaujímavých atrakcií v okolí. Počuli ste už o Brhlovciach? Ide o dedinku, ktorá je preslávená unikátnymi skalnými obydliami. Domáci si domčeky vytesali do tvrdej skaly, ktorá má celý rok stálu teplotu. V lete je v nich príjemný chlad, v zime držia teplo lepšie, ako klasické stavby. Podobné stavby nájdete aj v dedinke Hrušov. Sú tam skalné pivnice, ktoré sú vyhĺbené v tufe, mäkkej hornine vulkanického pôvodu. A zaujímavým je aj mohutný Benediktínsky kláštor, prípadne stará rotunda Dvanástich apoštolov z 12. storočia v blízkej dedinke Bíňa.

Už sme spomínali, že v Santovke je známe a kvalitné termálne kúpalisko. No nejde o jediné miesto, kde si užijete vodných radovánok. Ďalšie prvotriedne kúpele aj s termálnym kúpaliskom sú v Dudinciach. Klasické kúpalisko nájdete v Leviciach a pri Bátovciach leží prírodná vodná nádrž Lipovina.

Santovka má len 700 obyvateľov, napriek tomu si v nej nájde svoje miesto obrovské množstvo turistov. Nachádzajú sa tu priváty, penzióny alebo aj apartmány. Rovnako obľúbeným je aj ubytovanie v chatách, ktoré ponúkajú súkromie a dokonale si v nich oddýchnete. Obzvlášť vtedy, ak sa rozhodnete pre návštevu Santovky.