Loading

Penzióny v Nitre

(1 objekt + 3 objekty v okolí 25 km)

Penzión PKO

Nitra, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v centre za výhodné ceny

Penzión Bruder

Mojmírovce (Nitra 12,1 km vzdušne), v obci / v meste, pri aq...
Penzión neďaleko Thermalparku Nitrava!

Penzión L

Poľný Kesov (Nitra 17,1 km vzdušne), na okraji obce / mesta,...
Ubytovanie za výhodné ceny! LAST MINUTE!

Ubytovanie Hoppy

Lúčnica nad Žitavou (Nitra 19,1 km vzdušne), v obci / v meste, pri vode
Súkromné ubytovanie s bazénom a saunou!
1 - 4 / 4

Penzióny Nitra

Penzióny Nitra 1

Mesto Nitra - od histórie až po súčasnosť

Na brehoch rieky Nitra, pod úpätím vrchu Zobor, sa nachádza najstaršie mesto na území Slovenska, mesto Nitra. V príjemnom prostredí Podunajskej pahorkatiny máte možnosť vychutnať si históriu, atrakcie či kultúru mesta.

Mesto je známe svojou historickou hodnotou. Symbolom mesta a jej najväčšou dominantou je národná kultúrna pamiatka - Nitriansky hrad. Ide o súbor starobylých pamiatok, z ktorých najvýznamnejšia je Bazilika sv. Emeráma. Práve na nej sa zachoval pôvodný ráz, časť baziliky je postavená v románskom slohu. Príďte sa presvedčiť na vlastné oči a určite si všimnete aj vitrážové okná od známeho umelca Ľudovíta Fullu.

Ak sa Vám bude máliť výzdoba v bazilike, jej skvosty máte možnosť zhliadnuť v Diecéznom múzeu. No to len v Nitre, nakoľko je to jediné múzeum svojho druhu na Slovensku. Vysokú hodnotu a majestátnosť hradu dodávajú aj okolité hradby s bastiónmi a baštami. Najstaršou románskou stavbou v okrese však je Kostolík sv. Michala Archaniela z 12. storočia. Neveľká stavba rozpráva príbeh z ranného stredoveku nielen svojim výzorom, ale aj existenciou významného náleziska hrobov v jej okolí.

Aj samotné centrum mesta ukrýva svoje poklady. Príjemnou prechádzkou po pešej zóne máte možnosť obdivovať historické meštianske domy. Ktorý sa Vám páči najviac? Na pešej zóne však môžete naraziť aj na jeden z významných symbolov mieru, a to Pribinov meč. Objekt z bronzu je hlboko zabodnutý v chodníku, pred Ponitrianským múzeom. Počas prechádzky Vám môžu znieť príjemné pesničky z hudobných hodín. Nielenže hrajú, tiež si môžete s nimi nastaviť i presný čas.

Pokiaľ máte chuť uvidieť Nitru ako na dlani, vyberte sa ku hradisku Zobor. K prekrásnym výhľadom do okolia Vás dovedie náučný chodník, ktorý Vás zároveň poučí o jednotlivých častiach opevnenia. A tak nevynechajte túto síce rozsiahlu, ale krásnu pamiatku.

Penzióny Nitra 2

Nitra - to však nie je len história

Najmä v letných mesiacoch sa môžete ovlažiť na kúpalisku priamo v meste Nitra alebo si posedieť na letných terasách kaviarní a reštaurácií pri šálke kávy či chladeného chmeľového moku. Divadlo Andreja Bagara vytvára krásne predstavenia, a tak je len na Vás, ktoré si z programu vyberiete. Do atmosféry slovenského zvykoslovia Vás vtiahne podujatie Nitrianske fašiangy, výborné hudobné produkcie si vypočujete počas Nitrianskej hudobnej jari. Suveníry či darčeky pre blízkych nakúpite na jarmokoch alebo vianočných trhoch konaných v meste. Radi Vás privítajú aj na rôznorodých výstavách, ktoré prebiehajú v známom Agrokomplexe Nitra.

V meste Nitra máte bohaté možnosti ubytovania. Popri apartmánoch či ubytovniach prevládajú hotelypenzióny rôznych tried. Či už si vyberiete izby zariadené v štýle secesie alebo s moderným nábytkom, určite nebudete sklamaní.

Mnohé ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v centre alebo v pešej vzdialenosti od centra, takže máte všetky vymoženosti a pamiatky hneď po ruke. Vychutnajte si rannú kávu a raňajky v rámci ceny ubytovania alebo si zájdite do početných reštaurácií v meste. Voľba je len na Vás.

Výhody ubytovania v penziónoch

Výhodnou možnosťou v rámci ubytovania v meste sú penzióny. Zahŕňajú príjemné ubytovanie za priaznivé ceny. Je na Vašej preferencii, či si vyberiete izby zariadené dreveným nábytkom alebo radšej siahnete po voľbe moderného nábytku. Izby sú účelovo zariadené, väčšinou s vlastným sociálnym zariadením a plne vybavenou kúpeľňou spolu s uterákmi, hotelovou kozmetikou či sušičom na vlasy. Nechajte sa rozmaznávať.

Mnohé penzióny v meste ponúkajú raňajky v cene, a tak si pokojne doprajte kávu alebo sladký croissant hneď z rána. Ak vyhladnete aj počas dňa, nemusíte zúfať. Súčasťou niektorých penziónov je vlastná reštaurácia, kde máte možnosť ochutnať miestne tradičné špeciality. Alebo sa usaďte na terase a spolu s pohárom vína si vychutnávajte pohľad na okolie.

Penzióny Nitra 3

Nebojte sa navštíviť penzióny ani počas sparných letných dní. Odmenou za výber správneho ubytovania Vám bude klimatizácia na izbe. Ale to počasie občas aj zlostí. Nielen v prípade nepriaznivého počasia oceníte vybavenie izieb televízorom s ponukou domácich či zahraničných televíznych kanálov. K plnohodnotnému zážitku z filmu si môžete zobrať slané oriešky alebo chipsy z minibaru na izbe. Ak potrebujete vybaviť služobné emaily alebo len tak chatovať s priateľmi, isto Vás poteší WiFi pripojenie na izbách.

Prídete autom? Žiaden problém. Aj o Vaše štvorkolesové tátoše bude postarané. Penzióny ponúkajú parkovanie vo dvore alebo v blízkej pešej vzdialenosti. V penziónoch Vás navyše privíta milý personál alebo dokonca ich majiteľ, a tak máte neoceniteľnú možnosť získať informácie z prvej ruky. Neváhajte, pýtajte sa, možno objavíte vynikajúcu reštauráciu či unikátnu galériu. Či už sa vyberiete s rodinou, služobne alebo s priateľmi, penzióny v meste ponúkajú pre každého ten správny pocit s nádychom domova.

Penzióny v okolí Nitri

Ubytovať sa však máte možnosť aj v blízkom okolí. K dispozícií sú penzióny aj v neďalekých obciach Mojmírovce, Poľný Kešov či Zbehy. Ak uprednostníte pokojnú dovolenku na dedine, určite neoľutujete. A stále máte blízko k Nitre a jej pokladom.

Rozhodli ste sa navštíviť mesto Nitra? Učarovalo Vám ubytovanie v penziónoch? Vyberte sa za poznávaním tohto miesta, jeho histórie a ponoríte sa do atmosféry mesta, podľa ktorého je dokonca pomenovaná aj jedna z planétiek slnečnej sústavy.

Názory a odporúčania

Drahomíra KUCKOVÁ (rodina so staršími deťmi - návštevník) 8.3.2020
Okolie bohaté na prekvapenia.
Michal Brest (sólo hosť - návštevník) 23.2.2020
park, kostoly, pamiatkové budovy, kúpelové a iné služby, centrá mesta
Anna Šulajová (starší pár - návštevník) 27.11.2019
neboli sme veľa v meste, pretože sme boli odcestovaní, ale je tam toho veľa čo sa nám páčilo a čo treba vidieť
Ján Haluška (skupina - návštevník) 8.11.2019
Hrad je fajn. Negatívne je LED osvetlenie v niektorých častiach mesta.
Natália Winterová (sólo hosť - návštevník) 6.10.2019
Pravidelný spoj do centra mesta kúsok od apartmánu
Helena Farkašová Mgr. (starší pár - návštevník) 18.9.2019
všetko ok
Eva (rodina so staršími deťmi - návštevník) 29.8.2019
Návštevu pizzerie kľudne vynechať.
Emília Urbanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2019
Priamo v obci nič,v Nitre park,hrad..
Livia Nyiriova (mladý pár - návštevník) 10.8.2016
rozmanitost aktivit, podla zalub
slavka radovnicka (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.4.2016
super poloha,,,kusok od NR.
Peter (mladý pár - návštevník) 29.11.2014
Výborné