Loading

Hotely v Nitre

(1 objekt)

Hotel AUTOJAS

Nitra, v obci / v meste
Bowling, sauna, tenis, svadby, školenia
1 - 1 / 1

Hotely v Nitre

Hotely v Nitre 1

Milujete atmosféru slovenských miest a neviete si bez výletu do nich predstaviť svoju dovolenku? Jedným z nich je Nitra. A nie je hocaká. Nitra je totiž najstarším slovenským mestom. To evokuje istý luxus a prestíž. Aby ste si ju vychutnali naplno, budete potrebovať reprezentatívne ubytovanie. Poskytujú ho predovšetkým hotely.

Ako sme už spomenuli, ide o naše najstaršie mesto. Prvá písomná zmienka o ňom pochádza dokonca už z roku 828. V súčasnosti má 80 000 obyvateľov, no v minulosti zohrala v našich dejinách mimoriadne dôležitú úlohu. Bola jedným z centier Veľkej Moravy a sídlil v nej slávny Pribina. Bola tu naša prvá diecéza a počas panovania kráľa Svätopluka bol na Zobori postavený náš prvý kláštor. Nitra získala navyše mnoho škôl a dodnes patrí k centru slovenskej vzdelanosti.

Hotely v Nitre 2

Nitra je dnes navštevovaným kultúrnym strediskom Slovenska. Nájdete tu kiná, múzeádivadlá. Najznámejšie je bezpochyby divadlo Andreja Bagara. O histórií celého regiónu sa dozviete v Ponitrianskom múzeu a pokiaľ Vás zaujíma vývoj poľnohospodárstva v našej krajine, navštívte Slovenské poľnohospodárske múzeum v Nitre.

Priamo v meste nájdete aj botanickú záhradu či dominantu mesta, Nitriansky hrad. Pokiaľ by ste radi videli celé mesto, vystúpte si na vrch Zobor, hrdo sa týčiaci do výšok. Milovníci umenia určite ocenia v meste vysoký počet galérií.

Blízko Nitry leží dedinka Dražovce. Jej pýchou je Drážovský kostolík, ktorý možno poznáte z fotografií no byť pri ňom je niečo celkom iné. Zaujímavým je aj hrad Gýmeš. V lete sú k dispozícií kúpaliskájuh Slovenska je známy výdatnými termálnymi prameňmi. Vďaka nim máte na výber z niekoľkých termálnych kúpalískaquaparkov.

Hotely v Nitre 3

Pokiaľ sa rozhodnete pre dovolenku v Nitre, určite budete hľadať vyhovujúci hotel. Nitra ich má viac ako dosť. V centre nájdete prekrásne hotely  umiestnené v historických budovách. Majú neopakovateľnú atmosféru a ich personál sa postará o to, aby ste sa u nich cítili ako v bavlnke.

Nitra ponúka aj mnoho nových hotelov, davy turistov ich pravidelne zapĺňajú. Niektoré z nich majú dokonca vlastné wellness centrá, určené len pre svojich hostí. Nebudete sa tak musieť báť preplneného bazéna či toho, že sa nestihnete dostať do sauny. Tieto hotely sú častokrát v blízkosti termálnych kúpalísk a aquaparkov. Pokiaľ Vám nebude hotelové wellness centrum postačovať, nebudete to mať inam ďaleko.

Výhodou ubytovania v niektorom z nitrianskych hotelov sú ich vynikajúce služby. Ochotne Vám na recepcií poradia kam sa vybrať, čo by ste mali vidieť a ako sa tam dostanete. Vaše veci budú v bezpečí, vyspíte sa v kvalitnej posteli a už vôbec si nemusíte robiť starosti s varením, pretože mnoho z hotelov má svoju vlastnú reštauráciu s chutnými špecialitami. Všetky potrebné služby tak nájdete pod jednou strechou. Aj keď ubytovanie v hoteloch stojí o čosi viac, za svoje peniaze dostanete oveľa lepšie a kvalitnejšie služby. Doprajte si hotelový prepych v Nitre aj Vy.

Názory a odporúčania

Drahomíra KUCKOVÁ (rodina so staršími deťmi - návštevník) 8.3.2020
Okolie bohaté na prekvapenia.
Michal Brest (sólo hosť - návštevník) 23.2.2020
park, kostoly, pamiatkové budovy, kúpelové a iné služby, centrá mesta
Anna Šulajová (starší pár - návštevník) 27.11.2019
neboli sme veľa v meste, pretože sme boli odcestovaní, ale je tam toho veľa čo sa nám páčilo a čo treba vidieť
Ján Haluška (skupina - návštevník) 8.11.2019
Hrad je fajn. Negatívne je LED osvetlenie v niektorých častiach mesta.
Natália Winterová (sólo hosť - návštevník) 6.10.2019
Pravidelný spoj do centra mesta kúsok od apartmánu
Helena Farkašová Mgr. (starší pár - návštevník) 18.9.2019
všetko ok
Eva (rodina so staršími deťmi - návštevník) 29.8.2019
Návštevu pizzerie kľudne vynechať.
Emília Urbanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2019
Priamo v obci nič,v Nitre park,hrad..
Livia Nyiriova (mladý pár - návštevník) 10.8.2016
rozmanitost aktivit, podla zalub
slavka radovnicka (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.4.2016
super poloha,,,kusok od NR.
Peter (mladý pár - návštevník) 29.11.2014
Výborné