Loading

Lacné ubytovanie v Nitre

(7 objektov + 15 objektov v okolí 25 km)

Rekreačný dom Nitra

Nitra - Dražovce, v obci / v meste
Moderné ubytovanie s bazénom

Apartmány Drážovce

Nitra - Drážovce, v obci / v meste
Ubytovanie v centre za výbornú cenu

Ubytovanie Nitra

Nitra, v obci / v meste, v centre mesta
Moderné priestory v Nitre za super cenu!

Ubytovanie v súkromí Nitra - Lužianky

Nitra - Lužianky, na okraji obce / mesta, pri vode
Dlhodobý nájom možný - cena dohodou!

Apartmány Agrotur

Nitra, na okraji obce / mesta, pri letisku
Ubytovanie v tichom prostredí

Ubytovňa Dobrotka

Nitra, v obci / v meste, pri vode
Ubytovňa s vonkajším bazénom!

Apartmány Nicol

Nitra, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovanie v centre za výhodné ceny!

Ubytovňa VPP

Nitrianske Hrnčiarovce (Nitra 4,5 km vzdušne), na okraji obce / mesta, pri lese...
Novo zrekonštruovaná ubytovňa-super cena

Ubytovanie Jaguár

Čakajovce (Nitra 7,1 km vzdušne), v obci / v meste, pri rieke
Cenovo výhodné ubytovanie pri Jaguári

Ubytovanie Bastards

Čakajovce (Nitra 7,2 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie blízko Jaguára-Land Rovera
1 - 22 / 22

Lacné ubytovanie Nitra

Lacné ubytovanie Nitra 1

Zaujímavosti v Nitre

Najstaršie mesto Slovenska, Nitra, dýcha históriou. Nájdete tu množstvo zaujímavých pamiatok aj krásne výhľady zo siedmich pahorkov, ktoré ju obklopujú. Dominantou lokality je Nitriansky hrad z roku 871. Po celom meste nájdete množstvo kostolov a iných sakrálnych pamiatok. Za kultúrou sa vydajte do Divadla Andreja Bagara alebo do Starého divadla Karola Spišáka. Do minulosti nazriete v niektorom zo štyroch miestnych múzeí. Obdivovať okolitú prírodu Podunajskej pahorkatiny môžete počas nenáročnej turistiky aj počas výletov na bicykli.

Priamo v meste kniežaťa Pribinu stojí množstvo mestských hotelov. Pokiaľ preferujete lacnejšie ubytovanie, sú Vám k dispozícii ubytovne aj súkromné apartmány na okraji mesta. Zlatou strednou cestou môže byť ubytovanie v cenovo dostupných penziónoch, ktoré sa nachádzajú blízko najzaujímavejších atrakcií a svojou veľkosťou poskytujú aj dostatok súkromia. Ak sa chcete vyhnúť mestskému ruchu, vyberajte z ponuky ubytovania v okolitých obciach, ako sú Lužianky, Čakajovce, Mojmírovce, Jelenec či Cabaj – Čápor. Na výber máte v okrese Nitra z ponuky lacných apartmánov, privátov, chát aj penziónov za výhodné ceny.

Lacné typy ubytovaní v Nitre

Lacné ubytovanie Nitra 2

Ak si neviete z bohatej ponuky lacného ubytovaniaNitre vybrať, skúste si najskôr zosumarizovať svoje preferencie. Chcete tráviť dovolenku v meste alebo preferujete pokoj menších obcí? Do Nitry sa chystáte spoznávať históriu alebo okolitú prírodu? Budete cestovať s deťmi alebo s domácim miláčikom? Odpovede na tieto otázky Vám výber určite uľahčia.

Pokiaľ sa chystáte na rodinnú dovolenku, výbornou alternatívou sú privátyapartmány. Poskytnú Vám dostatok súkromia, nájdete ich priamo v Nitre aj na okolí a ich cena je spravidla nízka. Súčasťou vybavenia býva kuchynka, v ktorej pripravíte jedlo podľa predstáv najmenších členov rodiny. Pre pobyt na čerstvom vzduchu vyberajte apartmán so záhradou. Dospelí účastníci výletu ocenia možnosť grilovačky na dvore, deti sa zasa zabavia na preliezkachhojdačkách či pieskovisku.

Tento typ vybavenia nájdete aj vo viacerých penziónoch. Väčší typ ubytovania poskytuje síce menej súkromia. Oceníte však služby, ktoré ponúka. Výnimkou nie sú penzióny s reštauráciou či saunou. Pobyt tu síce stojí o niečo viac, ale napriek tomu ubytovanie v penzióne patrí medzi tie lacnejšie alternatívy.

Cenovo výhodné ubytovanie v Nitre a okolí

Lacné ubytovanie Nitra 3

Kto sa vyberie dovolenkovať do Nitry, určite nevynechá návštevu Nitrianskeho hradu priamo uprostred mesta. V areáli nájdete hrad, múzeum, sochu Corgoňa, Pribinu aj Cyrila a Metoda. V blízkosti hradu sú Vám k dispozícii mestské hotely aj penzióny a apartmány za výborné ceny. Budete to mať odtiaľto len na skok do centra mesta.

Na pešej zóne môžete skúsiť vytiahnuť z chodníka bronzový kniežací meč, nahliadnite do histórie regiónu v Nitrianskej galérie alebo si v Divadle Andreja Bagara pozrite predstavenie. Na prechádzku prírodou sa vydajte po chodníku, ktorý lemuje rieku Nitra. Zakončiť ju môžete výstupom na Kalváriu na jednej strane mesta alebo na Zobor, ktorý sa týči oproti. Práve pod Zoborom nájdete príjemné ubytovanie v apartmánoch za nízke ceny.

Na turistiku alebo cykloturistiku sa vyberte do Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie. Okrem hustých bučín a zaujímavých skalných útvarov nájdete na okrajoch pohoria ruiny romantických hradov Oponice, GýmešČierny hrad. V neďalekých obciach si rezervujte lacné ubytovanie v penziónoch aj chatách. Jeden z najstarších románskych kostolov Slovenska sa vypína nad mestskou časťou Drážovce. Príjemnú prechádzku ukončíte krásnym výhľadom nielen na samotnú historickú stavbu Drážovského kostola, ale aj na okolie.

Kelti, Veľká Morava, CyrilMetod, knieža Pribina aj Svätopluk - zanechali nezmazateľnú stopu nielen v učebniciach dejepisu, ale aj v meste Nitra a jeho okolí. Vydajte sa po ich stopách a užite si príjemnú teplotu nížinatej oblasti a kombináciu historickýchprírodných krás. Ak si k tomu vyberiete z ponuky lacného ubytovania v Nitre, poteší sa nielen Vaše telo, oko a duša, ale aj Vaša peňaženka.

Názory a odporúčania

Drahomíra KUCKOVÁ (rodina so staršími deťmi - návštevník) 8.3.2020
Okolie bohaté na prekvapenia.
Michal Brest (sólo hosť - návštevník) 23.2.2020
park, kostoly, pamiatkové budovy, kúpelové a iné služby, centrá mesta
Anna Šulajová (starší pár - návštevník) 27.11.2019
neboli sme veľa v meste, pretože sme boli odcestovaní, ale je tam toho veľa čo sa nám páčilo a čo treba vidieť
Ján Haluška (skupina - návštevník) 8.11.2019
Hrad je fajn. Negatívne je LED osvetlenie v niektorých častiach mesta.
Natália Winterová (sólo hosť - návštevník) 6.10.2019
Pravidelný spoj do centra mesta kúsok od apartmánu
Helena Farkašová Mgr. (starší pár - návštevník) 18.9.2019
všetko ok
Eva (rodina so staršími deťmi - návštevník) 29.8.2019
Návštevu pizzerie kľudne vynechať.
Emília Urbanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 10.8.2019
Priamo v obci nič,v Nitre park,hrad..
Livia Nyiriova (mladý pár - návštevník) 10.8.2016
rozmanitost aktivit, podla zalub
slavka radovnicka (rodina so staršími deťmi - návštevník) 19.4.2016
super poloha,,,kusok od NR.
Peter (mladý pár - návštevník) 29.11.2014
Výborné