Loading

Ubytovanie v Limbachu

(1 objekt + 50 objektov v okolí 25 km)

Chata v Údolí slnka

Limbach, v rekreačnej oblasti, v lese (PK 6,5 km vzdušne)
Chata v krásnom tichom prostredí lesa

Hotel Jeleň

Pezinok (Limbach 3,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta (PK 0,4 km vzdušne)
Ubytovanie priamo v centre mesta!

Hotel Kriser

Pezinok (Limbach 3,9 km vzdušne), v obci / v meste (PK 0,8 km vzdušne)
Reštaurácia a krásna záhrada s fontánou

HUSACINA PLUS PENZIÓN

Slovenský Grob (Limbach 5,3 km vzdušne), v obci / v meste (PK 3,8 km vzdušne)
Ubytovanie s husacinkou v Sloven. Grobe!
1 - 51 / 51

Limbach

Milujete dobré víno? Krásnu prírodu? A ešte raz víno? V tom prípade si na Slovensku nemôžete vybrať lepšie, ako ísť na dovolenku do Malých Karpát. Napríklad práve do Limbachu.

Obec sa nachádza v bezprostrednej blízkosti Mekky slovenského vinárstva, Pezinku. Jej história je od počiatku previazaná s vinárskou tradíciou. Slnečné svahy Malých Karpát mimoriadne prajú kvalitnému vínu, ktoré môžete ochutnať v niektorej zo štýlových pivničiek. Ich návšteva je vhodná v každom ročnom období, pretože teplota pod zemou je stála. Ochutnávka rôznych druhov vín je niečím výnimočným, čo by si mal dopriať každý návštevník Limbachu.

Limbach je príťažlivým aj pre turistov, ktorí tu majú mnoho možností na turistiku. Odporúčame prechádzku do rekreačnej oblasti Suchý vrch alebo do Medvedieho údolia. Tieto túry zvládnu aj menej zdatní turisti, takže o zážitok nepríde skutočne nikto.

Aj v širšom okolí Limbachu sa nachádza množstvo prírodných zaujímavostí, ktoré vyrazia dych aj zbehlým turistom. Ide o Národnú prírodnú rezerváciu Šúr pri Svätom Jure. Oblasťou vedie náučný chodník. Čo v nej zažijete? Pocit, ako kdesi v pralese. Les je v podstate mokraďou s výskytom vzácnych rastlín a živočíchov.

Skvelým tipom je aj návšteva zrúcaniny hradu Biely Kameň alebo známeho hradu Pajštún. Spojíte tak príjemne s užitočným, zažijete kus histórie a doprajete si aj zdravý pohyb. Dodnes zachovalý hrad, ktorého prehliadku určite nevynechajte je hrad Červený kameň. Jeho korene siahajú až do roku 1240.

Počas horúcich letných dní si budete musieť odpočinúť od množstva dobrého vínka. Vyrazíte si niekam k vode. Okolie Limbachu prináša niekoľko možností, ako stráviť príjemný letný deň. V neďalekom Pezinku sa nachádza plaváreň, prípadne môžete vyraziť do Bratislavy, ktorá je vzdialená len 10 km. Obľúbeným je tu relaxačné centrum, prípadne klasické kúpalisko. Milovníci kúpania v prírodných nádržiach majú široký výber, napríklad Zlaté piesky či štrkovisko Kuchajda. Obľúbené sú aj Slnečné jazerá pri Senci.

Vítaným spestrením je možnosť jazdy na koni v niektorom z mnohých rančov v okolí. Blízkosť Malých Karpát je mimoriadne podnetná aj pre lyžiarov. Tí si na svoje prídu hlavne v blízkosti mesta Modra, ktoré je preslávené prekrásnou keramikou. Nachádza sa tu lyžiarske stredisko Zochova chata, v ktorom si vychutnajú skvelú lyžovačku návštevníci každého veku a úrovne.

Limbach je pomerne veľkou obcou a preto ponúka aj vyššiu kategóriu ubytovania. Nájdete tu prepychové hotely, penzióny, menej nároční zas vkusné a jednoduché priváty či chaty ponúkajúce dokonalé súkromie. Stačí si vybrať presne to, čo Vám bude najviac vyhovovať.