Loading

Ubytovanie Tekov

(11 objektov)

Chata Relax

Jedľové Kostoľany, v obci / v meste
Komfortné so saunou, bazénom a fitness

Privát Victory

Zlaté Moravce, v obci / v meste, v centre mesta
Cenovo výhodné ubytovanie v centre!

Ubytovňa Jana

Hosťovce (okres Zlaté Moravce), v obci / v meste
Lacné a komfortné ubytovanie

Penzión Lamex

Tlmače, v obci / v meste, pri rieke
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!

Ubytovňa Žitavany

Žitavany, na okraji obce / mesta
Komfortná ubytovňa blízko okres. mesta!

Penzión Bažantnica

Starý Tekov, na okraji obce / mesta, pri vode
Bažantia farma, klokani!

Chatky Margita - Ilona

Levice, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska
Útulné chatky priamo na kúpalisku!

Penzión Arizona

Zlaté Moravce, v obci / v meste, v centre mesta
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Wellness chata

Levice, v rekreačnej oblasti, pri kúpalisku
Chata so saunou iba 50 m od kúpaliska!

Chata Pukanec

Pukanec, mimo obce / mesta, pri lese / na okraji lesa
Chata s krbom v krásnom tichom prostredí
1 - 11 / 11

Tekov

Tekov 1

Územie Tekova sa nachádza v Levickom okrese v Nitrianskom kraji. Tiahne sa pozdĺž pravého brehu Hrona pod kopcom Veľká Vápenná. Začína v nížinách na juhu západného Slovenska, a končí na úpätí Štiavnických vrchov. Najvýznamnejším mestom v tejto oblasti sú Levice. Ďalšie známe mestá regiónu sú: Zlaté Moravce, Nová Baňa, Žarnovica, Kremnica, Žiar nad Hronom a Želiezovce. Táto oblasť je známa vinicami.

K významným pamiatkam tohto regiónu patrí Levický hrad a Benediktínsky opevnený kláštor v Hronskom Beňadiku. Kedysi bolo toto územie súčasťou Uhorského kráľovstva. Turistické centrá tu vznikli podobne ako v susednom Podunajsku. V okolí termálnych kúpalísk. Okrem kúpania v bazénoch s termálnou vodou tu možno nájsť aj športoviská a ubytovanie. V súčasnosti je možné využiť termálne kúpalisko v blízkosti Levíc s názvom Margita-Ilona, alebo kúpalisko v obci Santovka. Za obcou Krškany začína chránené územie. Osviežením je výstup na vrch Vápnik. Z neho je krásny panoramatický výhľad na celý región. Nachádza sa tu Slovenská brána za obcou Kozárovce. Vytvára vstup do levického kaja.

Tekov 2

Oblasť Tekova zasahuje aj do územia Kremnických vrchov. Tieto sú turisticky veľmi zaujímavé a príťažlivé. Svojich návštevníkov uspokoja počas celého roka. Podmienky v tejto oblasti sú veľmi priaznivé nie len pre cestovný ruch ale i rekreáciu a kúpele. V letnom období ponúkajú možnosti pre aktívny odpočinok či relaxáciu ale najmä náročnejšiu. V oblasti sa nachádza veľa značených turistických trás. Väčšina z nich je vhodná i na horskú cyklistiku. Milovníkov vody isto priláka rieka Hron. Poskytuje ideálne podmienky pre vodné športy i turistiku. Pre priaznivcov pokojnejších vôd je tu k dispozícii krytá plaváreň v Žiari nad Hronom. Charakter krajiny je vhodný nie len na individuálnu turistiku, rodinnú rekreáciu a oddych ale samozrejme tiež pre záľuby ako je rybolov a jazda na koni. Priaznivci zimných športov si môžu zimu naplno užiť práve tu. Sú tu zjazdovky a lyžiarske vleky v Skalke a Krahuliach. Menšie vleky možno nájsť tiež v obci Hronská Dúbrava, Repište, Vyhne, Nevolné, Slaská. V blízkom okolí stredísk je možnosť bohatého výberu dobre upravených tratí pre bežecké lyžovanie.

Tekov 3

V blízkosti Tekova sú tiež Štiavnické vrchy bohaté na krásnu prírodu a mnohé možnosti turistického vyžitia. Niektoré časti Štiavnických vrchov sú často vyhľadávané pre skalolezectvo a to napríklad Sitno, Pokhaus – pod Sitnom, Rabenstein – medzi Červenou studňou a Hodrušou. Oblasť Štiavnických vrchov je lákavá tiež pre tých, ktorí obľubujú pohľad na okolitý svet z konského chrbta. Okolie Banskej Štiavnice ponúka veľa možností v zariadeniach špecializovaných na agroturistiku, hipoterapiu a  animoterapiu. V letných mesiacoch jazerá v oblasti Štiavnických vrchov ponúkajú veľké možnosti kúpania a vodných športov. Najzaujímavejšie sú tajchy ako Počúvadlianske, Richňavské, Kolpašské, Vindšachtské a Klinger, ktoré ponúkajú nie len možnosť kúpania ale niektoré z nich tiež zapožičanie vodných bicyklov a člnkov. V zimnom období návštevníkov Štiavnických vrchov privíta pokoj, ticho a belota zasnežených vrchov i dolín. Milovníkom behu na lyžiach táto oblasť ponúka na výber niekoľko značených a upravovaných bežkárskych trás. Zjazdové lyžovanie v regióne Banskej Štiavnice je určené pre menej náročných návštevníkov, začiatočníkov i deti.  V zime sú v blízkosti k dispozícii lyžiarske strediská Hubačov štál a Vojšín v Novej Bani. Stredisko Hubačov štál ponúka stredne náročnú zjazdovku. Jej celková dĺžka je 1000 metrov a prepravná kapacita 720 návštevníkov. Tekov tiež ponúka vodnú nádrž využívanú ako klzisko.

V regióne sú široké možnosti ubytovania. Od najlacnejšieho v apartmánovom dome, cez ubytovanie v chatách a penziónoch, či rodinných domoch až po ubytovanie v hoteli. Turistická oblasť Tekova láka návštevníkov v každom ročnom období. Je to jedna z najpríťažlivejších častí nášho malebného Slovenska.

Názory a odporúčania

Lukas (rodina s malými deťmi - návštevník) 3.11.2019
v blizkem okoli vinice,krasna prochazka
Vojtech Sirkovsky (sólo hosť - návštevník) 30.9.2019
pekne kopceky, blizko priroda
Lenka (mladý pár - návštevník) 21.8.2019
Navštívili sme kúpalisko Santovka, Levický hrad a arborétum Mlyňany. Odporúčame.
MARCELA ŹINGOROVA (rodina s malými deťmi - návštevník) 13.8.2019
velmi pekny
Denka (sólo hosť - návštevník) 25.4.2019
Banská štiavnica, kalvária, jazero počúvadlo, rozhľadňa sitno a zrúcanina sitno, štiavnické bane
peter kulina (skupina - návštevník) 18.9.2016
veľmi pekné