Ubytovanie Tekov

(10 objektov)

Chatky Margita - Ilona

Levice, v rekreačnej oblasti, v areáli kúpaliska (LV 5,6 km vzdušne)
Útulné chatky priamo na kúpalisku!

Penzión Bažantnica

Starý Tekov, na okraji obce / mesta, pri vode (LV 6,2 km vzdušne)
Bažantia farma, klokani!

Penzión Arizona

Zlaté Moravce, v obci / v meste, v centre mesta (ZM 0,2 km vzdušne)
Štýlové ubytovanie v blízkosti centra!

Penzión Lamex

Tlmače, v obci / v meste, v centre mesta (LV 9,4 km vzdušne)
Pri dlhodobenšom pobyte výrazné zľavy!
1 - 10 / 10

Tekov

Územie Tekova sa nachádza v Levickom okrese v Nitrianskom kraji. Tiahne sa pozdĺž pravého brehu Hrona pod kopcom Veľká Vápenná. Začína v nížinách na juhu západného Slovenska, a končí na úpätí Štiavnických vrchov. Najvýznamnejším mestom v tejto oblasti sú Levice. Ďalšie známe mestá regiónu sú: Zlaté Moravce, Nová Baňa, Žarnovica, Kremnica, Žiar nad Hronom a Želiezovce. Táto oblasť je známa vinicami.

K významným pamiatkam tohto regiónu patrí Levický hrad a Benediktínsky opevnený kláštor v Hronskom Beňadiku. Kedysi bolo toto územie súčasťou Uhorského kráľovstva. Turistické centrá tu vznikli podobne ako v susednom Podunajsku. V okolí termálnych kúpalísk. Okrem kúpania v bazénoch s termálnou vodou tu možno nájsť aj športoviská a ubytovanie. V súčasnosti je možné využiť termálne kúpalisko v blízkosti Levíc s názvom Margita-Ilona, alebo kúpalisko v obci Santovka. Za obcou Krškany začína chránené územie. Osviežením je výstup na vrch Vápnik. Z neho je krásny panoramatický výhľad na celý región. Nachádza sa tu Slovenská brána za obcou Kozárovce. Vytvára vstup do levického kaja.

Oblasť Tekova zasahuje aj do územia Kremnických vrchov. Tieto sú turisticky veľmi zaujímavé a príťažlivé. Svojich návštevníkov uspokoja počas celého roka. Podmienky v tejto oblasti sú veľmi priaznivé nie len pre cestovný ruch ale i rekreáciu a kúpele. V letnom období ponúkajú možnosti pre aktívny odpočinok či relaxáciu ale najmä náročnejšiu. V oblasti sa nachádza veľa značených turistických trás. Väčšina z nich je vhodná i na horskú cyklistiku. Milovníkov vody isto priláka rieka Hron. Poskytuje ideálne podmienky pre vodné športy i turistiku. Pre priaznivcov pokojnejších vôd je tu k dispozícii krytá plaváreň v Žiari nad Hronom. Charakter krajiny je vhodný nie len na individuálnu turistiku, rodinnú rekreáciu a oddych ale samozrejme tiež pre záľuby ako je rybolov a jazda na koni. Priaznivci zimných športov si môžu zimu naplno užiť práve tu. Sú tu zjazdovky a lyžiarske vleky v Skalke a Krahuliach. Menšie vleky možno nájsť tiež v obci Hronská Dúbrava, Repište, Vyhne, Nevolné, Slaská. V blízkom okolí stredísk je možnosť bohatého výberu dobre upravených tratí pre bežecké lyžovanie.

V blízkosti Tekova sú tiež Štiavnické vrchy bohaté na krásnu prírodu a mnohé možnosti turistického vyžitia. Niektoré časti Štiavnických vrchov sú často vyhľadávané pre skalolezectvo a to napríklad Sitno, Pokhaus – pod Sitnom, Rabenstein – medzi Červenou studňou a Hodrušou. Oblasť Štiavnických vrchov je lákavá tiež pre tých, ktorí obľubujú pohľad na okolitý svet z konského chrbta. Okolie Banskej Štiavnice ponúka veľa možností v zariadeniach špecializovaných na agroturistiku, hipoterapiu a  animoterapiu. V letných mesiacoch jazerá v oblasti Štiavnických vrchov ponúkajú veľké možnosti kúpania a vodných športov. Najzaujímavejšie sú tajchy ako Počúvadlianske, Richňavské, Kolpašské, Vindšachtské a Klinger, ktoré ponúkajú nie len možnosť kúpania ale niektoré z nich tiež zapožičanie vodných bicyklov a člnkov. V zimnom období návštevníkov Štiavnických vrchov privíta pokoj, ticho a belota zasnežených vrchov i dolín. Milovníkom behu na lyžiach táto oblasť ponúka na výber niekoľko značených a upravovaných bežkárskych trás. Zjazdové lyžovanie v regióne Banskej Štiavnice je určené pre menej náročných návštevníkov, začiatočníkov i deti.  V zime sú v blízkosti k dispozícii lyžiarske strediská Hubačov štál a Vojšín v Novej Bani. Stredisko Hubačov štál ponúka stredne náročnú zjazdovku. Jej celková dĺžka je 1000 metrov a prepravná kapacita 720 návštevníkov. Tekov tiež ponúka vodnú nádrž využívanú ako klzisko.

V regióne sú široké možnosti ubytovania. Od najlacnejšieho v apartmánovom dome, cez ubytovanie v chatách a penziónoch, či rodinných domoch až po ubytovanie v hoteli. Turistická oblasť Tekova láka návštevníkov v každom ročnom období. Je to jedna z najpríťažlivejších častí nášho malebného Slovenska.