Ubytovanie v Kalinove

(1 objekt + 9 objektov v okolí 25 km)

Chata Petrovec

Kalinovo, na samote, pri lese / na okraji lesa (PT 5,4 km v...
Absolútne súkromie neďaleko civilizácie

Rekreačné zariadenie MLADOSŤ Ružiná

Ružiná (Kalinovo 11,8 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri...
Letná dovolenka v nových apartmánoch

Vila Reyna

Divín (Kalinovo 12,2 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, v ar...
Penzión iba 10 metrov od pláže!

Turistická ubytovňa "Hotel Divín"

Divín (Kalinovo 12,3 km vzdušne), v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa (LC 15,2 km vzdušne)
Ubytovanie v tesnej blízkosti pláže!
1 - 10 / 10

Kalinovo

Je malebná dedinka ležiaca v Lučenskej kotline na strednom Slovensku. Prvá písomná zmienka o tejto obci siaha do 13. storočia. Vznikla spojením v minulosti dvoch samostatných obcí Kalinovo a Hrabovo. Obyvatelia obce pracovali v jednotných roľníckych družstvách alebo v miestnom závode. Živili sa prevažne poľnohospodárstvom a hrnčiarstvom. V súčasnosti k obci patria Hrabovo, Petrovec, Močiar a Briežky. Obec Kalinovo je hrdým rodiskom mnohých známych osobností. Medzi najznámejších patrí humorista Stanislav Radič, známy historik, spisovateľ a predovšetkým známy profesionálny herec a neskôr aj režisér Pavol Jánoš, Ladislav Gandl slovenský výtvarník a maliar a mnoho iných.

Kalinovo je ohraničené pohorím Slovenské Rudohorie a preto svojím dovolenkárom ponúka aj široké možnosti turistiky. V okolí obce nájdete množstvo turistických chodníkov ideálnych na pešiu turistiku a cykloturistiku. Tieto chodníky sú dokonca využívané aj dovolenkármi, ktorý majú radi jazdu na koni.

Milovníci pamiatok a kultúry majú možnosť v obci navštíviť historickú pamiatku evanjelický kostol, ktorým sa obec pýši už od 13. storočia. Navštíviť môžete aj barokovo-klasicistickú zvonicu z 18. storočia. Veľkou pýchou obce Kalinovo bol aj neskoro renesančný kaštieľ, ktorý bol súčasťou obce od 17. storočia. V súčasnosti, na mieste kde sa nachádzal kaštieľ je nákupné stredisko. Ďalšou zajímanou kultúrnou atrakciou, do ktorej môžete v Kalinove zavítať je Gejzov park. Ide o park, ktorý bol vybudovaný botanikom a zememeračom Gejzom Tőrőkom. V parku sa nachádza množstvo vzácnych stromov z Afriky a južnej Európy. Posedieť si môžete aj pri romantickom jazierku s ostrovčekmi, ktoré v minulosti zabezpečovalo vlahu pre dreviny v parku. Kedysi bol park veľmi významný a hlavne patril medzi rozľahlé prírodno-krajinárske parky. Kalinovo je zaujímavé pre dovolenkárov aj minerálnymi vodami a prameňmi, ktoré sa na území obce vyskytujú. Medzi miestnymi sú známe aj ako „šťavica“. Obcou preteká rieka Ipeľ, ktorá je aj vďaka svojím prítokom čoraz viac vyhľadávaná milovníkmi rybolovu. Okolie obce a okolité lesy sú vhodné na poľovačku.

V zimnom období je často navštevovaný dovolenkármi najvyšší kopec Háj, kde sa nachádza lyžiarsky vlek. Môžete si tu vychutnať pokojnú lyžovačku v krásnej zasneženej prírode. V lete sa môžete schladiť pri miestnych rybníkoch alebo zájsť na prechádzku po okolitej prírode. Ubytovanie v obci Vám ponúkajú penzióny alebo chaty.

Kalinovo je vďaka svojím prírodným krásam, rybolovu a poľovníctvu čoraz viac navštevované turistami a dovolenkármi. Dovolenka v tejto malebnej dedinke na území historického Novohradu pre Vás predstavuje nezabudnuteľné chvíle.