Loading

Chaty v Kováčovej ZV

(2 objekty + 26 objektov v okolí 25 km)

Chata Kováčová

Kováčová ZV, v rekreačnej oblasti, pri lese / na okraji lesa
Chata v nádhernom lesnom prostredí

Chata Borinka

Kováčová ZV, mimo obce / mesta, v lese
Štýlová chata priamo v lese!

Zruby Pod Borovicou

Trnavá Hora (Kováčová ZV 10,9 km vzdušne), mimo obce / mesta...
Nadštandard v Kremnických vrchoch :)

Zrub Malachov

Malachov (Kováčová ZV 12,1 km vzdušne), v rekreačnej oblasti...
Zrubový dom s kúpacou kaďou, trampolínou
1 - 28 / 28

Chaty Kováčová ZV

Kováčová významné kúpeľné mesto

Obec ležiaca v teplej časti Slovenska, na okraji Kremnických vrchov, je turisticky obľúbená a známa vďaka výskytu minerálnych prameňov v okolí. Ich priaznivé účinky môžu využívať návštevníci kúpaliska aj kúpeľov. Veľkej obľube sa teší Holidaypark Kováčová, v ktorom sa okúpete v termálnych bazénoch s teplotou od 26°C do 38°C. Priaznivé účinky miestnej vody si užijete počas celého roka.

Vonkajšie aj vnútorné, plavecké, oddychové aj detské. Všetky tieto bazény nájdete v Kováčovej. Energiu doplníte v reštaurácii, bare alebo bufetoch v areáli. V lete si dáte do tela počas cvičenia vo vode. Deti sa zabavia s animátormi.

Voda z termálneho prameňa v Kováčovej pôsobí priaznivo predovšetkým na pohybové ústrojenstvo, pri liečbe nervových chorôb, chorôb látkovej výmeny, obličiek, či močových ciest. Úľavu od zdravotných ťažkostí Vám poskytne liečba vodou, teplom, elektroliečba, masáže, liečebný telocvik aj pobyt v saune. Dovolenka v Kováčovej však môže byť spojená aj s návštevou Kremnických vrchov a Štiavnických vrchov.

Chaty v Kováčovej - ideálne ubytovanie pre Vás

Príroda obklopujúca Kováčovú priam láka ubytovať sa v jej blízkosti. Ideálnou voľbou ubytovania je pre tento prípad chata alebo chalupa na okraji obce. Drevená architektúra uprostred stromov, zruby aj murované chaty. Z pestrej ponuky si určite vyberiete tú pravú, z ktorej podniknete výlety nielen za vodou do kúpeľov alebo vodného parku, ale aj do okolitej prírody. Okolité kopce sú výbornou voľbou na turistiku aj výlety na bicykli. Z chaty v Kováčovej sa môžete vybrať na túru k Pustému hradu. Na jej konci Vás čakajú neopakovateľné výhľady na Zvolen a jeho okolie. Ubytovať sa nemusíte len priamo v Kováčovej. Autentickú atmosféru si užijete aj na chateHronseku. Okrem prírodných krás tu stojí za pozornosť Drevený kostolíkHronseku, ktorý je ako pamiatka zapísaný na zozname UNESCO.

Len pár kilometrov od Kováčovej leží Špania Dolina. V obci s bohatou baníckou históriou a remeslami oceníte možnosť ubytovania v štýlovej chate. Poprechádzate sa po haldách, ktoré tu zostali po banskej činnosti v obci, aj po náučnom chodníku. Za pozornosť stojí aj banský orloj v centre obce. Pokiaľ sa chystáte spoznávať Štiavnické vrchy, ubytujte sa na chate napríklad v obci Kozelník. Ak chcete mať na blízku Kremnické vrchy, vyberte si ubytovanie na chate v obci Malachov, či Trnavá Hora.

Výhody ubytovania v Kováčovej

Chaty sú výbornou voľbou, ak preferujete ubytovanie v blízkosti prírody. Svojou veľkosťou sú vhodné tak pre rodiny deťmi, ako aj pre väčšie skupiny. V chate nájdete útočisko, aj keď si potrebujete na chvíľu odpočinúť od každodenných starostí osamote. Poskytujú dostatok súkromia, ale aj priestor pre spoločné aktivity. Každá chata má k dispozícii spoločenskú miestnosť, terasu alebo záhradu, kde môžete tráviť spoločné chvíle. Pokiaľ žijete v byte, chata bude pre Vás výbornou zmenou. Užijete si tu domácku atmosféru a pohodlie za rozumnú cenu.

V aktuálnej ponuke chát v Kováčovej nájdete ubytovacie jednotky s WiFi, záhradou, terasou, grilom a v blízkosti lesa aj s možnosťou ubytovania Vášho domáceho miláčika. Od tradíciou dýchajúcich chát až po moderné zrubové komplexy. Chaty vhodné pre rodiny aj rekreačné domy ideálne pre väčšie skupiny. Detské ihrisko, bezprostrednú blízkosť prírody aj kúpaliska. Z toho všetkého je vyskladaná pestrá ponuka chát v Kováčovej a jej blízkom okolí.

Obľúbenosti Kováčovej u návštevníkov rôznych vekových kategórií aj záujmov je prispôsobená aj ponuka ubytovania. Nájdete tu rodinné apartmány, penzióny rôznych veľkostí aj kúpeľné hotely s komplexnou ponukou služieb.

Dôvodov, prečo si vybrať ako cieľ dovolenky práve Kováčovú je niekoľko. Nájdete tu krásnu prírodu, nazriete do jej histórie a v miestnej vode si oddýchnete fyzicky aj psychicky.

Názory a odporúčania

Ervín Kovalčík (skupina - návštevník) 21.10.2018
bez komentára
Alena Moždenová (ubytovateľ) 10.10.2018
Malebná kúpeľná obec v Štiavnických vrchoch. Oáza pokoja s krásnou prírodou.
Silvia Merritt (skupina - návštevník) 29.9.2018
We recomend that other visitors go to kovacova waterpark.
Lenka Blinková (skupina - návštevník) 19.9.2018
termální koupaliště
zdenka Peteriova (rodina s malými deťmi - návštevník) 5.9.2018
obec je tichučká, obchodík do kopca a z kopca, pre ľudí z mesta veľká zmena
Monika Urbanová (rodina s malými deťmi - návštevník) 26.8.2018
kalvária, ihrisko a rodný dom J.G. Tajovského v Tajove, lanový park, blízka dostupnosť do obchodu v BB
Kat'a Ora (skupina - návštevník) 15.8.2018
Nadherne okolie, neda sa nic ine len byt v uzase s tej prirody. Ale chata je zase tiez aj blizsko k civilizacii, iba par minut autom a ste v meste. Jedna poznamka, restauracia v penzione/hoteli povyse je mega draha, chceli sme tam chodit na vecere aby sme nemuseli stale varit, ale boli to palky. Plus chaos lebo nas nevarovali vopred ze sa neda platit kartou. Oplatilo sa potom radsej ist autami najest do mesta.
Zobraziť viac...