Loading

Ubytovanie v Košiciach v Šaci

(2 objekty + 15 objektov v okolí 25 km)

Penzión U námorníka

Košice - Šaca, na okraji obce / mesta (KE 10,5 km vzdušne)
Reštaurácia s domácou kuchyňou

Ubytovňa City

Košice - Šaca, v obci / v meste (KE 10,1 km vzdušne)
Kvalitné ubytovanie za atraktívne ceny!

Apartmán LD

Košice - Poľov (Košice - Šaca 3,3 km vzdušne), na okraji obc...
Atraktívne ubytovanie v blízkosti mesta

Turistická ubytovňa Strojár

Košice (Košice - Šaca 9,9 km vzdušne), v obci / v meste (KE 1,8 km vzdušne)
Nové príjemné cenovo výhodné ubytovanie!
1 - 17 / 17

Košice Šaca

Košice sú našim druhým najväčším mestom. Metropola východu je nielen centrom tejto časti Slovenska, ale aj častým cieľom turistov nielen od nás, ale aj zo zahraničia. Pokiaľ by ste chceli spoznať všetky krásy Košíc aj Vy a popritom bývať v nejakej pokojnej časti, len pár minút jazdy od centra, možno si vyberiete aj mestskú časť Šaca.

Aj keď ste ešte o Šaci nepočuli, určite o nej viete. Poznáte spoločnosť U. S. Steel Košice? Áno? Tak potom viete aj to, kde je Šaca umiestnená. Tá totiž zahŕňa aj areál tejto obrovskej spoločnosti. Nachádza sa približne 12 km juhozápadne od centra Košíc, preto to ani tam nebudete mať ďaleko. Aj keď je dnes Šaca mestskou časťou Košíc, nie vždy tomu tak bolo. Prvá písomná zmienka o Šaci pochádza už z roku 1275. V pôvodnom chotári obce bolo viacero usadlostí. Tie postupne zanikali, Šaca však ostala. Oveľa neskôr, v roku 1943 došlo k administratívnemu spojeniu obcí Šaca a Buzinka pod jednotnú obec, Šaca. No a v sedemdesiatych rokoch sa zo Šace stala oficiálne mestská časť Košíc.

Šaca sa nachádza blízko krásnych horských masívov. Určite najpopulárnejšou túrou je tá na Kojšovskú hoľu. Z jej vrcholu je v prípade pekného a jasného počasia výhľad až na končiare Vysokých Tatier. Nemenej navštevovanou je aj Zádielská tiesňava, krasový kaňon s mnohými čarovnými zákutiami. Máte radšej nenáročné prechádzky? V tom prípade sa vyberte do ďalšej z mestských častí Košíc, do Kavečian. Nachádza sa tu rekreačno - lyžiarske stredisko Jahodná, v ktorom si na svoje prídu nielen dospelí, ale aj deti.

Košice sú mestom s jedným z najväčších kultúrnych bohatstiev u nás. Nájdete tu nepreberné množstvo pamiatok a zaujímavých miest, ktoré stoja za návštevu. Najtypickejšou dominantou druhého najväčšieho mesta Slovenska je bezpochyby Dóm svätej Alžbety. Ďalšími skvostami priamo na námestí sú napríklad spievajúca fontána, Štátne divadlo Košice či Východoslovenské múzeum. Zo Šace sa za poznaním našej minulosti môžete vydať aj na Turniansky či Slanecký hrad.

Šaca ponúka aj mnohé iné možnosti trávenia voľného času. Zájsť si môžete napríklad do neďalekej Jasovskej jaskyne, kde uvidíte všetky krásy podzemného sveta. Ďalšou možnosťou je jazda na koni na niektorom z miestnych rančov. Plánujete si spraviť výlet s deťmi? V tom prípade sa určite vydajte ku Košickej detskej historickej železnici. Alebo sa radšej vyberiete do košickej zoologickej záhrady? Výber je len na Vás.

Košice Šaca sú miestom, kam sa budete radi vracať v každom ročnom období. V lete si dobre zaplávate na niektorom z blízkych kúpalísk. No a v zime si poriadne zajazdíte na svahoch priľahlých lyžiarskych stredísk. Najznámejšími sú iste JahodnáKojšovská hoľa. Vybrať sa však budete môcť aj do neďalekého Štósu či Krompách.

Šaca je kompletne vybavenou mestskou časťou, kde nájdete ubytovanie všetkých kategórií. Od hotelov, cez penzióny až po jednoduché, no lacné ubytovanie na priváte. Mimoriadne vyhľadávanou možnosťou ubytovania sú taktiež chaty, ktorých je v Šaci dostatok. Na poznávanie Košíc a blízkeho okolia snáď nie je ani lepšieho miesta, kam sa vybrať.