Loading

Ubytovanie v Košiciach v Starom Meste

(5 objektov + 18 objektov v okolí 25 km)

Turistiská ubytovňa Košice

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
Ubytovňa blízko centra

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

Ubytovňa Mestský Park 13

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, pri kúpalisku
Lacné ubytovanie v centre Košíc!

Turistická ubytovňa K2

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V pokojnom areáli uprostred mesta

Apartmán Moyzesova

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Košíc od 49 EUR apt/noc/2 osoby

Apartmán Mäsiarska 39

Košice (Košice - Staré Mesto 0,2 km vzdušne), v obci / v mes...
Apartmán priamo v centre mesta

Family’s Apartments next to the park

Košice (Košice - Staré Mesto 0,5 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Luxusný apartmán v centre mesta (600 m)

Boutique Hotel MARATON

Košice (Košice - Staré Mesto 0,7 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Elegantný a štýlový hotel v centre

Apartmány Kukučín

Košice - Juh (Košice - Staré Mesto 1,0 km vzdušne), v obci...
Luxusné apartmány len 5 min. od centra!

Apartmán ANDREA

Košice - Juh (Košice - Staré Mesto 1,0 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Komfort a výhodná cena pri centre mesta
1 - 23 / 23

Košice Staré mesto

Košice Staré mesto 1

Košice. Nie je to síce najväčšie, len druhé najväčšie slovenské mesto, no pre mnohých je tým najkrajším. Majestátne námestie, nádych stredoveku a množstvo kultúrneho vyžitia. To všetko nájdete v centre metropoly výhodu, v Starom meste.

Najstaršia a najznámejšia mestská časť. Osloví predovšetkým tých z Vás, ktorí radi spoznávate nové mesta a máte blízko ku kultúre. Nie nadarmo sú Košice Európskym hlavným mestom kultúry pre rok 2013.

Hlavnou dominantou Starého mesta je bezpochyby Dóm sv. Alžbety. Zaujímavosťou je, že bol postavený skôr z núdze, ten starý už kapacitne nedostačoval. Postupne prešiel viacerými prestavbami až do dnešnej podoby. Majestátna stavba upúta už zďaleka. Zaujímavosťou je dvojité gotické schodisko, ktorých je v celej Európe iba 5. Z veže Dómu a výšky 50 metrov sa turistom naskytne nádherný výhľad do celého okolia. Hneď pri Dóme sv. Alžbety sa nachádza kaplnka sv. Michala. Jej masívne múry by jej závideli mnohé kostoly na slovenských dedinách.

Košice Staré mesto 2

Doteraz sa zachovali aj mestské hradby. Narazíte na ne počas prechádzky Hlavnou ulicou, v plnej paráde na Vás ale čakajú v podzemí. Priamo pod námestím sa nachádza podzemné archeologické múzeum s rozsiahlymi pozostatkami hradieb. Zaujímavé sú aj košické synagógy. Kedysi v meste nežili žiadny židia, postupom času mali svoju štvrť blízko Hlavnej ulice.

Pre Košice je typickou aj budova Štátneho divadla. Nachádza sa priamo v centre a neďaleko leží ďalšia notoricky známa atrakcia, hrajúca fontána. Tá hrá v pravidelných intervaloch a svojho času bola jediná v Československu. Jej systém bol prevratný. Ostatné obdobné fontány mali dopredu naprogramovaných niekoľko piesní a svetelných efektov, tá košická zvládala reagovať na hocijakú hudbu. Prejavili o ňu záujem dokonca až v Spojených Arabských Emirátoch. Ak budete mať divadla málo, v Starom meste ich nájdete ešte niekoľko.

Košice Staré mesto 3

Medzi najkrajšie meštiacke budovy patrí jednoznačne Žobrákov dom. Jeho priečelie bolo zrekonštruované a dnes sa môže pochváliť krásnou maľbou. Medzi ostatné zaujímavé miesta spomenieme radnicu, Mikušovu väznicu, či krásny Jakabov palác. Dobre schovanými sú KatovaMlynská bašta. Známe je aj Múzeum voskových figurín. Po poriadnej dávke histórie a kultúry sa môžete vydať oddýchnuť si na mestskú plaváreň.

Staré mesto je vhodné aj na pokojné ubytovanie. Nie je tu hluk áut, no zároveň ste v samom centre mesta a všade to máte blízko. Využiť môžete malé rodinné penzióny v zrekonštruovaných historických budovách. Ak chcete čo najviac ušetriť, k dispozícií sú Vám lacné hostely, či turistické ubytovne neďaleko od centra mesta. Nebudete mať problém ani so stravovaním, tie najlepšie reštaurácie s dobrými cenami budete mať doslova pod oknami.

Košické Staré mesto toho na prvý pohľad možno až tak veľa neponúka. Opak je ale pravdou. Mnoho pamiatok je dobre ukrytých a treba ich hľadať. To nie je prekážkou. Práve naopak. Pri potulkách staromestskými uličkami tak natrafíte na mnoho nových a zaujímavých miest.