Loading

Ubytovanie v Košiciach - Juh

(4 objekty + 19 objektov v okolí 25 km)

Apartmán ANDREA

Košice - Juh, v obci / v meste, v centre mesta
Komfort a výhodná cena pri centre mesta

Turistická ubytovňa Strojár

Košice - Juh, v obci / v meste
Nové príjemné cenovo výhodné ubytovanie!

Apartmány Košice

Košice - Juh, v obci / v meste, v centre mesta
V tesnej blízkosti centra mesta

Apartmány Kukučín

Košice - Juh, v obci / v meste
Luxusné apartmány len 5 min. od centra!

Turistická ubytovňa K2

Košice - Staré Mesto (Košice - Juh 0,8 km vzdušne), v obci...
V pokojnom areáli uprostred mesta

Apartmán Moyzesova

Košice - Staré Mesto (Košice - Juh 1,2 km vzdušne), v obci...
V centre Košíc od 49 EUR apt/noc/2 osoby

Turistiská ubytovňa Košice

Košice - Staré Mesto (Košice - Juh 1,3 km vzdušne), v obci...
Ubytovňa blízko centra

Ubytovňa Mestský Park 13

Košice - Staré Mesto (Košice - Juh 1,6 km vzdušne), v obci...
Lacné ubytovanie v centre Košíc!

Apartmán Mäsiarska 39

Košice (Košice - Juh 1,6 km vzdušne), v obci / v meste, v ce...
Apartmán priamo v centre mesta

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto (Košice - Juh 1,7 km vzdušne), v obci...
V centre Košíc so súkromným parkoviskom
1 - 23 / 23

Košice - Juh

Košice - Juh 1

Naša metropola východného Slovenska nie je len najväčším mestom v celej oblasti, ale aj jedným z najkrajších miest na Slovensku vôbec. Historické bohatstvo Košíc, ich stredoveká atmosféra a množstvo príležitostí trávenia voľného času z nich robia nesmierne atraktívny turistický cieľ domácich, ale aj zahraničných návštevníkov. Ak ste v nich ešte neboli, určite by ste to mali napraviť. A ak ste v nich už boli, dozaista sa sem znova radi vrátite.

História mestskej časti Košice - Juh sa úzko viaže s historickou časťou mesta. Južná časť Košíc je totiž pokračovaním historického centra. Najstaršou pamiatkou v celej oblasti je dozaista kostolík sv. Ducha. Ten pôvodný bol postavený už v 13. storočí, neskôr ho však viackrát zbúrali a bol opätovne postavený. Mestská časť Košice - Juh sa postupom času rozrastala a dochádza v nej k striedaniu obytných a priemyselných oblastí. Vďaka rýchlemu rozvoju mesta tu vznikol cukrovar, liehovar, rôzne menšie či väčšie továrne. Dnes je južná časť mesta vyhľadávaná hlavne pre svoju priaznivú polohu v bezprostrednej blízkosti centra mesta.

Košice - Juh 2

Košice sa nachádzajú v prekrásnom kraji, sú obklopené horami a lesmi. Je to presne to, po čom baží duša každého zanieteného turistu. Výstup na Kojšovskú hoľu je povinnosťou pre každého. Ak budete mať šťastie na počasie, dovidíte až na majestátne Vysoké Tatry. Menej zdatní turisti sa vyberú do rekreačného strediska Kavečany. Nesmieme vynechať ani Národnú prírodnú rezerváciu Zádielská tiesňava. Je to typický krasový skalný kaňon, kde načerpáte množstvo nových síl. Turistické topánky preto nezabudnite doma.

Ako sme už spomínali, Košice sú zaujímavé hlavne pre svoje neskutočné kultúrne bohatstvo. Dóm sv. Alžbety snáď netreba nikomu ani predstavovať. Ostatnými notoricky známymi atrakciami sú napríklad spievajúca fontána, Štátne divadlo Košice či Východoslovenské múzeum. Slanecký hrad, kláštor v Jasove či známy Dargovský priesmyk sú len zlomkom všetkých zaujímavých miest, kam sa rozhodne musíte vydať.

Chceli by ste zažiť počas pobytu v mestskej časti Košice - Juh aj niečo menej tradičné? Nie je problém. Čo takto potulky tajomným podzemím v Jasovskej jaskyni? Alebo pohľad na vytrysknutie gejzíruHerľanoch? Prípadne jazda na koniKošice - Juh 3Na detskej železnici? Všetko toto a ešte oveľa viac budete mať na dosah ruky.

Čo robiť v Košiciach v letnom období, keď je vonku horúco? Vybrať sa môžete osviežiť niekam k vode. Dostatok kúpalísk nájdete aj priamo v Košiciach, tie ďalšie sú umiestnené napr. v Košickej Belej alebo v Moldave nad Bodvou. Do príjemného aquaparku Delňa sa vydajte do neďalekého Prešova. Ste skôr zimný typ a ťahá Vás to na lyže, snowboardy a sánky? Nevadí, aj v tomto prípade ste výberom Košíc vyhrali. Obľúbené lyžiarske strediská sa nachádzajú priamo na okraji mesta. Či už ide o Ski Jahodnú alebo Kojšovskú hoľu, na svoje si prídu všetky kategórie lyžiarov. Zalyžujete si aj v Štósi či v Krompachoch, kde nájdete menšie lyžiarske strediská s príjemnou rodinnou atmosférou.

Košice sú našim druhým najväčším mestom. Aj vďaka tomu sa nemusíte obávať toho, že by ste nenašli ubytovanie presne podľa svojej chuti. Od najluxusnejších hotelov, cez komfortné penzióny až po jednoduché privátyapartmány tu nájdete skutočne všetko. Stačí si len vybrať. Ak preferujete jednoduché a účelné ubytovanie, za lacný peniaz si môžete prenajať hoc aj celú chalupu na okraji mesta. Na prehliadku Košíc Vám totiž len jeden deň stačiť rozhodne nebude.