Loading

Penzióny v Košiciach

(4 objekty + 2 objekty v okolí 25 km)

Penzión Zlatý Jeleň

Košice - Sever - Košice - Sever, v rekreačnej oblasti, v lese
Wellness penzión a súkromie lesa :)

Penzión U námorníka

Košice - Šaca, na okraji obce / mesta
Reštaurácia s domácou kuchyňou

Penzión nad Bankou

Košice - Staré Mesto, v obci / v meste, v centre mesta
V centre Košíc so súkromným parkoviskom

Penzión ROZÁLIA

Košice - Sever, v obci / v meste, v chatovej osade
Izby s vlastnou kupelňou, TV a WiFi

Škola v prírode Kysak

Kysak (Košice 16,7 km vzdušne), mimo obce / mesta, pri lese...
Kvalitná domáca strava, pohoda a kľud

Penzión Gejzír

Herľany (Košice 18,4 km vzdušne), v obci / v meste
Ubytovanie pri Herlianskom gejzíre
1 - 6 / 6

Penzióny Košice

Penzióny Košice 1

Na Slovensku je málo miest, v ktorých sa budete cítiť ako v skutočnom veľkomeste. Iste, je tu Bratislava, no napadá Vás mesto jej podobné? V atmosfére jej môžu konkurovať azda len Košice na východnom Slovensku.

Košice sú naozajstným metropolitným mestom. Sú čoraz viac obľúbené u zahraničných turistov, ktorí radi objavujú naše maličké, no prekrásne Slovensko. V košických uliciach začujete bežne okrem slovenčiny aj češtinu, angličtinu, ruštinu či japončinu. A vďaka len niekoľko desiatok kilometrov vzdialenej hranici aj maďarčinu. Vôbec nebudete mať pocit, že Košice majú „len“ štvrť milióna obyvateľov.

Mnoho turistov prichádza do Košíc pre ich kultúrne bohatstvo, ale aj pre čulý mestský život. Ak si ho chcete vychutnať aj Vy, no večer by ste si radi dopriali pokoj a útulné ubytovanie, vyberte si niektorý z penziónov.

Penzióny Košice 2

Čo všetko by ste mali v tomto meste vidieť? Určite odporúčame Dóm Sv. Alžbety. Na fotkách vyzerá majestátne, no realita Vás príjemne prekvapí. Zdá sa byť ešte väčší a budete ho vidieť už z ďaleka. Človek si pri ňom naplno uvedomí svoju malosť a bezvýznamnosť. Ďalšou zaujímavosťou na námestí je budova Štátneho divadla, pri ktorej je unikátna spievajúca fontána. Budova starej radnice Župný dom so Židovským kasínom dotvárajú kulisu týchto historických budov.

Predstavte si, že by ste mali všetku túto krásu rovno za oknom. V noci by ste sa mohli kochať vysvieteným námestím a byť počas celej dovolenky priamo v centre. Presne toto Vám umožňujú penzióny, ktoré ležia priamo na námestí. Sú umiestnené v bohato zdobených meštiackych domoch, ktoré patrili tým najvplyvnejším obyvateľom Košíc. Majú jedinečnú atmosféru a v izbách týchto penziónov si budete pripadať ako páni mesta.

Penzióny Košice 3

Aj okrajové časti Košíc Vám ponúkajú mnohé zaujímavosti. Košická ZOO či hokejový štadión lákajú na výlet do Košíc ľudí z celého Slovenska. Urobiť výlet si môžete aj do blízkej nádhernej Zádielskej tiesňavy, Jasovskej jaskyne alebo si pozriete jedinečný gejzír Herľanoch.

Penzióny nájdete rozmiestnené v rôznych mestských častiach Košíc. Napríklad Pereš či Kavečany sú tými známejšími, no kvalitné ubytovanie nájdete v každej jednej mestskej časti. Príjemným bonusom je možnosť výberu presne takého penziónu, ktorý Vám bude vyhovovať. Niektoré sú skôr jednoduchšie a lacnejšie a iné môžu smelo konkurovať aj tým lepším hotelom. Môžete v nich nájsť taktiež súkromné wellness centrum a podobné vymoženosti, na ktoré sa veľmi ľahko zvyká. Samozrejmosťou u mnohých z nich je vlastná kuchyňa, kde pre Vás s radosťou pripravia minimálne raňajky. V tomto vynikajú práve rodinné penzióny. Keď Vám bude servírovať chutné jedlo priamo usmievavý a prívetivý ubytovateľ, určite sa tu radi znova vrátite.

Košice sú rozhodne mestom, ktoré stojí za to vidieť. Vychádza v ústrety aj turistom, ktorým sa priváty mália a hotely im prídu neosobné. V našom druhom najväčšom meste nájdete penziónov viac než dosť, stačí si len vybrať.