Loading

Ubytovanie v Kechneci

(1 objekt + 17 objektov v okolí 25 km)

Molnár Vendégház

Kechnec, mimo obce / mesta
Ubytovanie s bazénom, jacuzzi a saunou

Ubytovňa City

Košice - Šaca - Košice - Šaca (Kechnec 11,1 km vzdušne), v o...
Kvalitné ubytovanie za atraktívne ceny!

Penzión U námorníka

Košice - Šaca (Kechnec 11,4 km vzdušne), na okraji obce / mesta
Reštaurácia s domácou kuchyňou

Hostel White Coral

Košice - Barca (Kechnec 14,9 km vzdušne), v obci / v meste,...
Príjemné ubytovanie v pokojnej časti

Turistická ubytovňa Strojár

Košice - Juh (Kechnec 17,2 km vzdušne), v obci / v meste
Nové príjemné cenovo výhodné ubytovanie!

Apartmány Kukučín

Košice - Juh (Kechnec 18,3 km vzdušne), v obci / v meste
Luxusné apartmány len 5 min. od centra!

Apartmán Partizán

Košice - Barca (Kechnec 18,4 km vzdušne), v obci / v meste, v centre mesta
Úplne nový výhodný apartmán v Košiciach!

Turistická ubytovňa K2

Košice - Staré Mesto (Kechnec 18,6 km vzdušne), v obci / v m...
V pokojnom areáli uprostred mesta

Apartmán ANDREA

Košice - Juh (Kechnec 18,7 km vzdušne), v obci / v meste, v...
Komfort a výhodná cena pri centre mesta

Apartmány Košice

Košice - Juh (Kechnec 18,7 km vzdušne), v obci / v meste, v...
V tesnej blízkosti centra mesta
1 - 18 / 18

Kechnec

Kechnec 1

Počuli ste už niekedy o obci Kechnec? Možno áno, teda v prípade, že pochádzate z jej okolia. Ide o dedinku, ktorá je umiestnená na samom kraji Slovenska, južne od Košíc a len 2 km od štátnej hranice s Maďarskom. Ide o časť Slovenska, ktorá nie je turistami veľmi poznaná, preto ju obľubujú hlavne tí, ktorí chcú zabudnúť na stres a častý zhon či už v práci alebo doma. Pokiaľ aj Vy potrebujete presne takýto oddych, budete tu správne.

Prvá zmienka o obci Kechnec sa objavuje prvýkrát v histórii v roku 1220. Spočiatku patrila kráľovi Žigmundovi Luxemburskému, ten ju za zásluhy daroval svojmu vernému županovi z neďalekej obce Perín. Kechnec neprešiel veľkými zmenami, výnimkou bolo azda len náboženstvo. Zaužívalo sa heslo: „Čia zem, toho náboženstvo hlásaj!“ V jeho duchu bol v istom období zbúraný rímskokatolícky kostol, ktorý bol znovu postavený až neskôr. Dnes je už všetko v poriadku a Vy sa tu môžete tešiť jedine na prvotriedny odpočinok.

Kechnec 2

Kechnec leží na južnom okraji krajiny, z toho vyplýva, že terén v jeho blízkosti je značne rovinatý. To však v žiadnom prípade neodradí skalných turistov. Hory nie sú zas až tak ďaleko. V blízkosti sa nachádza Národný park Slovenský kras. Keďže tento park nenavštevuje toľko turistov, ako iné parky, dosýta si tu vychutnáte pobyt v ničím nenarušenej a nepoškvrnenej prírode. Až tak ďaleko to nie je ani na najvyšší vrch v okolí, Kojšovskú hoľu. Jej nadmorská výška je 1 246 metrov nad morom a ak máte šťastie na pekné počasie, dovidíte z nej až po Vysoké Tatry.

Kechnec je vynikajúcim východiskovým bodom aj pre spoznávanie nášho druhého najväčšieho mesta, Košíc. Tie sú plné historických pamiatok, pričom nesmiete vynechať ani návštevu miestnej ZOO. Najväčšími zaujímavosťami sú bezpochyby Dóm sv. Alžbety, budova Štátneho divadla či spievajúca fontána pri ňom. Deti sa dozaista potešia jazdou Košickou detskou historickou železnicou. Ak máte v láske hrady, určite zájdete na Krásnu Hôrku, prípadne na Turniansky hrad. Za zmienku stojí aj Jasovská jaskyňa, ktorá Vám ukáže všetky krásy tajomného podzemného sveta. No a milovníci vína budú pokračovať smerom na východ, do Tokajskej vinohradníckej oblastiKechnec 3kde má svoj domov jedno z našich najlepších vín vôbec. Ochutnávka tohto skvostu v niektorej z útulných pivničiek sa Vám určite zapáči.

Ani počas leta sa nebudete v Kechneci nudiť. Je tu poriadne horúco a preto nie je núdza o množstvo kúpalísk v jeho okolí. Kúpaliská nájdete v Košiciach, Košickej Belej a v Trebišove. Pokiaľ by ste chceli vyskúšať Kechnec ako dovolenkovú destináciu počas zimy, tiež nebudete sklamaný. Všetky kultúrne zaujímavosti si môžete vychutnať aj tak, bonusom však k tomu bude navyše skvelá lyžovačka. Budete môcť skúsiť známu Jahodnú alebo Kojšovskú hoľu. Obe lyžiarske strediská sú ako stvorené pre všetky skupiny lyžiarov. Začiatočníci sa v nich naučia lyžovať, pokročilí sa zas zdokonalia.

Kechnec napriek tomu, že o ňom nie je až tak počuť, ponúka prekvapivé množstvo možností, ako aktívne tráviť svoj voľný čas. Dostatočné ubytovacie kapacity, ktoré tu nájdete, preto až tak prekvapivé nebudú. Vybrať si môžete všetko, od penziónov pre tých náročnejších, až po tie najjednoduchšie priváty pre tých, ktorí len hľadajú miesto na prenocovanie. Každý si čosi nájde, stačí tu len zájsť a presvedčiť sa na vlastné oči.

Názory a odporúčania

Valeria Galiczova (skupina - návštevník) 14.1.2020
JE TAM TAKY KLUD.
Jana Hanudelová (skupina - návštevník) 29.7.2018
Skvelá poloha, ticho, lesy, avšak nie ste sami čo je super.
Angelika Petríková (skupina - návštevník) 1.12.2016
Tiché príjemné prostredie