Loading

Ubytovanie v Kľaku

(1 objekt + 38 objektov v okolí 25 km)

Chalupa Kľak

Kľak, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (ZC 11,5 ...
Chalupa s veľkým bazénom

Chatka CHANTAL

Sklené Teplice (Kľak 18,4 km vzdušne), na samote, pri lese /...
Za každu noc 1x vstup do Banského kúpeľa

Zrubový dom na samote

Hodruša - Hámre (Kľak 15,6 km vzdušne), na samote, pri lese ...
Jarné prázdniny zo Zľavou 5%

Ubytovanie Koliba

Sklené Teplice (Kľak 15,6 km vzdušne), mimo obce / mesta, v ...
Luxusná chata v lese s vírivkou a saunou
1 - 39 / 39

Kľak

Keď sa povie Kľak, mnohým sa vybaví známy slovenský vrch. Rovnaký názov však má aj jedna z prekrásnych obcí na Slovensku. Tá sa nachádza v okrese Žarnovica, ktorý je pre mnohých turistov ešte nepoznaný. Je na hranici TrenčianskehoBanskobystrického kraja. Nachádza sa v prekrásnom pohorí Vtáčnik, ktoré ukrýva mnoho tajomných zákutí, čakajúcich na svoje objavenie.

Obec Kľak sa prvýkrát spomína v roku 1735. Najvýznamnejšou historickou udalosťou vo svojich dejinách sa Kľak preslávil po celom Slovenku. Bohužiaľ negatívne. Na začiatku roku 1945 bola obec vypálená. Nacistická špeciálna jednotka SS vpadla do dediny, vyrabovala ju a zabila všetok dobytok. Potom povraždili 84 obyvateľov obce, takmer polovicu z nich tvorili deti. Celá obec bola vypálená a šlo o jeden z najbrutálnejších činov druhej svetovej vojny na našom území.

Vzhľadom na to, že sa obec Kľak nachádza v pohorí Vtáčnik, je veľmi vyhľadávanou aj turistami. Pre nich je k dispozícií mnoho turistických trás všetkých náročností. V pohorí Vtáčnik si na svoje prídu aj cyklisti, ktorí tu majú na výber množstvo lesných ciest.

Niekoľko zaujímavých miest je aj v samotnej obci Kľak. Najstaršou pamiatkou je kaplnka z roku 1735. Nachádza sa tu taktiež pamätník, ktorý je venovaný pamiatke obetiam masakru v obci. Rovnakej udalosti je venovaná aj miestna pamätná izba.

Okolie sa vyznačuje mimoriadne vysokým počtom najrôznejších zaujímavostí. Počas svojej dovolenky v Kľaku nebudete trpieť núdzou o nápady na nové a nové výlety. Jedinečný zážitok na Vás čaká napríklad v konskom sedle niektorého z okolitých rančov.

Dobrým tipom na zaujímavý výlet je aj neďaleká Banská Štiavnica. Tá je plná najrôznejších zaujímavostí. Jej história je spojená s ťažbou vzácnych nerastných surovín. Nachádza sa tu banské múzeum. Dostanete sa aj hlboko do podzemia, do stiesnených banských šácht. Z kultúrnych zaujímavostí spomenieme budovu Nového zámku či Dom Sládkovičovej Maríny. Vybrať sa môžete napríklad aj na hrad Hrušov alebo Revište. Ak máte v láske staré auta, zaraďte si do svojho programu taktiež návštevu Moto múzea v Lehote pod Vtáčnikom.

Stále Vám je málo? V tom prípade Vás dozaista poteší vysoký počet kúpalísk, kde sa môžete vybrať kedykoľvek počas Vašej dovolenky. V blízkych Vyhniach nájdete príjemný aquapark, ktorý ocenia aj deti. Ďalšie kúpaliská nájdete v Kremnici, Partizánskom, Žiari nad Hronom či v Bystričanoch. Prídete do Kľaku v zime? Smelo. Priamo na blízkom Ostrom Grúni sa nachádza kvalitné lyžiarske stredisko. Ďalšie je v Cigeli či v Štiavnických Baniach. Lyžovačka v blízkosti Kľaku sa tak stane nezabudnuteľnou.

Kľak je obcou, ktorá sa žiaľ tragicky, no nezmazateľne zapísala do dejín nášho národa. Dnes ide o atraktívne a vyhľadávané miesto, kam sa ľudia radi vracajú. Nachádza sa tu mnoho možností najrôznejšieho ubytovania. Od príjemných penziónov až po najjednoduchšie priváty, ktoré zaujmú predovšetkým nízkou cenou. Ak ste dodnes nevedeli, kde ten Kľak vôbec je, je najvyšší čas to zmeniť.