Chalupa so saunou, v nádhernej prírode

Naša unikátna Chalupa Grant vznikla rekonštrukciou starého 200-ročného baníckeho domu, ktorý je zapísaný v zozname kultúrnych pamiatok. Chalupa sa nachádza priamo v centre obce Špania Dolina, s výhľadom na námestie, protiľahlý 750-ročný kostol a mohutnú Haldu.

Celoročne prenajímame Chalupu Grant 10 až 12-člennej skupinke osôb. Užívať si tu tak môžete príjemné chvíle s rodinkou či priateľmi. Chalupu tvoria tri spálne, kuchyňa, spoločenská miestnosť, dve kúpeľne, dve toalety a sauna.

Na prízemí chalupy sa nachádza spoločenská miestnosť s krbom, rádiom, CD prehrávačom a koženým gaučovým sedením. Odtiaľto sa môžete dostať do plne zariadenej kuchyne, kde je el. sporák s rúrou, chladnička s mrazničkou, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra a jedálenské posedenie. Súčasťou tohto podlažia je tiež 4-lôžková spálňa s televíziou, manželskou posteľou, dvomi oddelenými lôžkami a miestnosť so sprchovacím kútom, umývadlom a fínskou saunou.

Podkrovie chalupy slúži ako nočná časť. Sú tu umiestnené dve spálne a kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou. Jedna spálňa je 4-lôžková s oddelenými lôžkami, druhá je 2-lôžková s manželskou posteľou a rozkladacím gaučom (slúžiacim ako prístelka pre dve osoby). Obe spálne disponujú satelitnou televíziou.

V priľahlej záhrade si chvíle plné idylky užijete na štvormiestnej hojdačke, z ktorej sa Vám naskytne jeden z najkrajších výhľadov na panorámu obce. K dispozícii je tiež posedenie na terase, gril, kotlík a ohnisko. Relaxovať telo môžete v našej saune vo vnútri objektu. Parkovanie vozidiel je možné za poplatok na parkovisku, ktoré je vzdialené 50 m od objektu. Tešíme sa na Vás v našej romantickej chalúpke.

Atrakcie v okolí: Určite Vás už pri príchode očarí nedotknutá okolitá príroda. V rámci obce sa môžete ísť pozrieť ku Kostolu Premenenia Pána, Bašte, Klopačke aj Baníckemu orloju. Pozostatky minulosti môžete vidieť aj na Ľudových domoch, prípadne na Štôlňach, v ktorých pracovali baníci. V blízkosti sú trasy vhodné pre cyklistov aj turistov (Nízkymi Tatrami aj Veľkou Fatrou). Počas leta sa môžete ochladiť v bazénoch kúpaliska v Banskej Bystrici. Zima je vhodná na lyžovanie aj bežkovanie v strediskách Šachtičky a Park Snow Donovaly.