Loading

Ubytovanie Ski centrum Košútka

(39 objektov v okolí 25 km)
Ski centrum Košútka

Ski centrum Košútka

Hriňová

To, že tie najlepšie lyžiarske strediská musia byť v najznámejších slovenských pohoriach nemusí byť vždy pravda. Príkladom je lyžiarske stredisko Košútka. Nájdete to v strede Slovenska, krásnom a na tradície bohatom kraji. Leží len kúsok od známej Poľany, našej najznámejšej sopky.

Košútka leží približne na pol ceste medzi ZvolenomLučencom. Je neďaleko Detvy, ktorá sa preslávila folklórnym festivalom. Len 1,5 km od strediska je mestečko Hriňová, ktorá sa nachádza v centrálnom pásme Veporských vrchov. Tie aj keď nepatria k tým najznámejším, ponúkajú rozprávkové výhľady do širokého okolia.

Stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 514 až 714 metrov nad morom, čo predstavuje presne 200 metrové prevýšenie. Neďaleký vrchol Košútka má len o 12 metrov viac ako najvyšší bod strediska, čo samo o sebe zaručuje dokonalý výhľad.

K dispozícií je Vám až 2,5 km zjazdoviek, ktoré sú určené širokému spektru lyžiarov. Najväčšiu dĺžku v stredisku majú modré zjazdovky, tie najmenej náročné, určené predovšetkým začínajúcim lyžiarom. Tvoria niečo viac ako polovicu celého strediska. Myslelo sa však aj na už skúsenejších lyžiarov. Nájdete tu červenú, stredne náročnú a dokonca aj čiernu, najnáročnejšiu zjazdovku, na ktorej si užijú aj profesionálni lyžiari. Práve v tejto časti sa pravidelne usporadúvajú preteky pre vyznávačov adrenalínu v akrobatických skokoch na lyžiach.

Dopravu v stredisku zabezpečujú 3 vleky, ktoré majú viac ako dostatočnú kapacitu. Práve vďaka nim budete na Košútke pri Hriňovej lyžovať od rána do večera. A možno ešte viac. Lyžiarske stredisko ponúka možnosť večerného lyžovania a tak si môžete upravené zjazdovky vychutnávať aj po zotmení. Pre začiatočníkov a menej smelých lyžiarov je k službám lyžiarska škola, ktorej inštruktori dokážu hotové zázraky.

Z ostatných služieb spomenieme bufet, reštauráciu priamo pri svahu, požičovňu lyží či snowboardov. Okrem spomenutých adrenalínových pretekov sa počas zimnej sezóny v Košútke stretnete s viacerými zaujímavými akciami, napríklad skialpinistickými pretekmi či karnevalom na snehu.

Košútka je v zimnom období populárne lyžiarske stredisko, no zaujímavé je aj v lete. Vtedy si tu vychutnáte adrenalínový zjazd na kladke pripevnenej o lano. Túto formu zábavy možno poznáte z rôznych akčných videí. Najdlhšia lanová zip wire dráha na Slovensku tu má dĺžku takmer pol kilometra. Okrem toho sa v areáli nachádza downhillová trať pre horské bicykle či trampolínyskákací hrad pre najmenších.

Ubytovanie v blízkosti lyžiarskeho strediska Košútka nájdete na každom rohu. Azda najzaujímavejšou alternatívou pre lyžiarov je možnosť bývania v hoteli priamo pri svahu. Okrem toho ponúka blízke okolie zaujímavé penzióny či ubytovanie v niektorej z chát alebo na priváte. To pravé tu nájdu nároční ale aj skromnejší turisti a nikto lyžovačku v Ski centre Košútke neoľutuje. Vyskúšajte ju a presvedčíte sa na vlastnej koži.

... zobraziť viac

Chata Košútka

0,2 km od Ski centrum Košútka, Hriňová, na samote, pri lese...
V lese, s krásnym výhľadom na svahy

Chalupa Hriňová

0,2 km od Ski centrum Košútka, Hriňová, v obci / v meste, pri...
Pri lyžiarskom stredisku - len 50m!

Penzión Anka

1,6 km od Ski centrum Košútka, Hriňová, na okraji obce / mest...
Oáza oddychu, s výbornou reštauráciou...

Ubytovanie u Heleny

3,8 km od Ski centrum Košútka, Hriňová, v obci / v meste
Zľavy na ubytovanie!Sauna,biliard,krb...

Zrub pod Poľanou

4,6 km od Ski centrum Košútka, Detvianska Huta, na okraji obc...
Štýlový zrub s výhľadom na Poľanu!

Apartmány Priehalina

4,9 km od Ski centrum Košútka, Hriňová, na okraji obce / mest...
PREŽITE VIANOCE V KRUHU RODINY NA CHATE

Penzión Victoria

4,9 km od Ski centrum Košútka, Korytárky, v obci / v meste
Reštaurácia priamo v penzióne

Ubytovanie pod Jedľou

5,0 km od Ski centrum Košútka, Detvianska Huta, na okraji obc...
Chalupa pri lese so saunou a bazénom!

Chaty Antónia

5,1 km od Ski centrum Košútka, Hriňová, na samote, pri lese...
Zažite cestovný pokoj na lazoch !!

Drevenica Žihľava

6,1 km od Ski centrum Košútka, Cinobaňa, na samote, pri vode
Krásna drevenica na samote pri rybníku