Loading

Ubytovanie Biele Vody

(70 objektov v okolí 25 km)
Biele Vody

Biele Vody

Hriňová

Dobrá lyžovačka neznamená ísť len do veľkého lyžiarskeho areálu s množstvom lanoviek, ľudí a hluku. Nemusíte sa obávať preplnených zjazdoviek a zjazdu dolu svahom pre veľký počet iných lyžiarov. Môžete to skúsiť inak, vyraziť si za tichom, pokojom a dokonalým relaxom. Jedným z takýchto miest predstavuje rekreačná oblasť Biele Vody.

Túto horskú dedinku nájdete pri meste Hriňová, ktoré je známe predovšetkým vďaka vodnej nádrži a rekreačnému stredisku. Mesto Hriňová leží východne od Zvolena, neďaleko folklórom preslávenej Detvy. Cez Hriňovú budete pokračovať ďalej, smerom do hôr. Po 12 km jazdy sa dostanete do obce Biele Vody, ležiacej v nadmorskej výške 900 – 1100 metrov.

Už vďaka nadmorskej výške môžete vedieť, že Biele Vody sú v zime skutočne biele. Počas celej zimy je tu dostatok snehu a lyžiarska sezóna trvá až do jari. Túto oázu pokoja nájdete vo Veporských vrchoch. Aj v zimnom období si môžete urobiť túru po okolitých vrchoch, tým najznámejším je bezpochyby bájna Poľana. Časť obce je súčasťou Chránenej krajinnej oblasti Poľana a je dokonca aj chránenou poľovnou oblasťou. Pri potulkách prírodou si budete pripadať ako v inom svete, v dokonalom spojení s krásou okolo Vás.

Okolitá príroda je síce nádherná a rozprávková, no Vy na Biele Vody v zime zamierite hlavne kvôli prvotriednej lyžovačke. K dispozícií je Vám tu jedna modrá zjazdovka, na svoje si tak prídu hlavne začínajúci lyžiari. Ide o ideálne stredisko, kde sa naučíte stáť na lyžiach. Málo ľudí, pokoj, žiadne rady, ústretoví domáci a veľmi dobré ceny ubytovania aj lyžovania.

Zjazdovka má dĺžku približne 1 km. Obsluhujú ju 2 vleky. Ten kratší má 140 metrov a je vhodný hlavne pre tých najmenších. Dlhší meria 850 metrov, čo nie je málo. Modrá náročnosť zjazdovky je vhodná na pohodovú rodinnú lyžovačku či príjemný relax. Lyžiarske stredisko sa rozprestiera v nadmorskej výške 874 až 992 metrov nad morom. Ak by bola zima náhodou skúpa na sneh, o dobré lyžiarske podmienky sa stará systém umelého zasnežovania. Samozrejmosťou je aj pravidelná úprava trate ratrakom.

V spodnej časti strediska nechýba servis lyží či ich požičovňa. Nemusíte tak so sebou brať vôbec nič, kompletnú výstroj si môžete požičať priamo na svahu.

Okrem Poľany je v okolí viacero turistických atrakcií, ktoré si môžete po lyžovačke pozrieť. Či už ide o Čiernohronskú železnicu, Lesnícky skanzen Čiernom Balogu alebo vodopád Bystré, v každom prípade ide o zaujímavosti, ktoré treba vidieť.

Jednou z najpodstatnejších vecí, ktoré budete potrebovať pri skvelej lyžovačke je príjemné a útulné ubytovanie. Horská obec je obľúbeným rekreačným strediskom, preto tu nájdete dostatok možností ubytovania. Je tu hotelové ubytovanie, penzióny či typické horské chaty. Najlepšie na tom všetkom je, že po celý čas si budete užívať lyžovanie priamo v lone prekrásnej prírode. Príďte sa o tom presvedčiť sami.

... zobraziť viac

Chaty Vrchár

2,7 km od Biele Vody, Lom nad Rimavicou, v obci / v meste, v...
Altánky, tenis, štvorkolky, bicykle

Chata Bratkovica

3,9 km od Biele Vody, Detvianska Huta, mimo obce / mesta, pri...
Chata v krásnom, tichom prostredí

Chata Tri lipy

3,9 km od Biele Vody, Detvianska Huta, v rekreačnej oblasti,...
Štýlová chata s originálnym interiérom

Chata JASIENKA

4,0 km od Biele Vody, Detvianska Huta, mimo obce / mesta, pri...
Romantická chalúpka so saunou

Chalupa spod kríža

4,0 km od Biele Vody, Detvianska Huta, v rekreačnej oblasti,...
Útulná chalupa v pokojnom prostredí!

Chata Hajdukovo

5,0 km od Biele Vody, Látky, v rekreačnej oblasti, pri lese...
Nová luxusná chata v krásnom prostredí!

Penzión Látky

5,1 km od Biele Vody, Látky, v obci / v meste
Príjemný penzión pod Poľanou!

Penzión a pizzeria Látky

5,2 km od Biele Vody, Látky, v obci / v meste, v centre mesta
Útulné izby, rodinná atmosféra -ako doma

Chata RODINA

5,2 km od Biele Vody, Látky, v obci / v meste, pri lese / na...
Príjemné ubytovanie so saunou

Ubytovanie pod Jedľou

5,6 km od Biele Vody, Detvianska Huta, na okraji obce / mesta...
Chalupa pri lese so saunou a bazénom!