Loading

Ubytovanie v Žiarskej Kotline

(38 objektov)

Chata Adamovka

Hrabičov, na samote, pri lese / na okraji lesa
Štýlová chata v prírode s kúpacou kaďou!

Chata Janka

Sklené Teplice, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraj...
Apartmány len 200 metrov od termálov

Ubytovanie Koliba

Sklené Teplice, mimo obce / mesta, v lese
Luxusná chata v lese s vírivkou a saunou

Zrubový dom na samote

Hodruša - Hámre, na samote, pri lese / na okraji lesa
zľava 5% na termín 19.8-22.8 2018
1 - 38 / 38

Žiarska kotlina

Netradičná destinácia na Slovensku o ktorej nevie príliš veľa ľudí? Existuje ešte vôbec čosi také? Ale áno. Žiarska kotlina, ktorá síce nevynikne svojimi rozmermi, no ponúka priestor na netradičné prežitie Vašej dovolenky.

Centrom je mesto Žiar nad Hronom a celá kotlina sa rozprestiera v samom strede Slovenska. Ohraničené je pohoriami Vtáčnik, Kremnickými vrchmiŠtiavnickými vrchmi. V ich lesoch si rozhodne nájdete zaľúbenie. Okolie ponúkne nielen obyčajné turistické chodníky, ale aj niekoľko prírodných zaujímavostí. Jednou z nich je Szabóova skala, 90 metrov vysoký skalný útvar. Na pozoruhodnosti je bohaté aj okolie horskej obce Vyhne. Tu sa okrem presláveného kamenného mora nachádza aj vyhniansky travertín. Z ostatných spomenieme Čertovu skalu, alebo krásny náučný chodník Boky.

Okolie Žiaru nad Hronom bolo už v minulosti vyhľadávané mocnými panovníkmi a bohatými šľachticmi, ktorí si tu s obľubou stavali svoje sídla. Oni mali prepychové bývanie a Vy máte dnes ďalšie zaujímavé tipy na výlety. Pokiaľ máte radi atmosféru opustených skalných zrúcanín, hrad Šášov, Revište, Pustý hrad či Dobrá Niva budú povinnými zastávkami. Naopak, bohato zdobený interiér či krásny dobový nábytok na Vás čaká v Novom zámkuBanskej Štiavnici, v kaštieli vo Svätom Antone, alebo vo Zvolenskom zámku. Jednou z najväčších atraktivít Žiaru nad Hronom je miestna hvezdáreň. Ak sa Vám toto mesto máli, navštívte Kremnicu, či rovnako známu Banskú Štiavnicu. Prvá menovaná ponúka preslávenú mincovňu, druhá zas banské múzeum.

S baníckou minulosťou sa spájajú aj jazerá ukryté hlboko v horách neďaleko Žiarskej kotliny. Ide o Evičkino, Vindšachtské či Richňavské jazero. Okrem nich si zaplávate napríklad v Sklených Tepliciach, alebo termálnom aquaparku vo Vyhniach. Kúpaliská nájdete aj vo všetkých okolitých mestách, spomeňme ešte známu Kováčovú. Máme niečo aj pre milovníkov zvierat. Na nádhernom koni sa budete môcť previezť na niekoľkých rančoch a takáto jazda sa Vám zaručene zapíše do pamäti.

Sedíte si v zime pekne v teple domova a rozmýšľate kam vziať svoje lyže na najbližší výlet? Čo takto napríklad do Žiarskej kotliny. Aj keď to tak na prvý pohľad možno nevyzerá, dokáže ponúknuť viac než dosť. Z tých menších stredísk Vám dávame do pozornosti Ostrý Grúň, Priedavky alebo Malachov. Narazíte tu aj na zvučnejšie mená. Králiky, Skalka Aréna, Krahule alebo Salamandru pri Banskej Štiavnici netreba obzvlášť predstavovať. Aj na lyžiach si tu užijete neopakovateľnú dovolenku.

Bez ohľadu na to, kde sa ubytujete, všetky zaujímavosti Žiarskej kotliny budete mať skutočne na dosah ruky. Už ide len o to nájsť kvalitatívne, alebo cenovo najprijateľnejšie riešenie. Na výber máte aj z niekoľkých hotelov, penzióny nájdete aj v mnohých dedinkách. Ak ste nenároční a bude Vám stačiť aj príjemný privát, dokonca aj ušetríte. Možností je naozaj neúrekom. Žiarska kotlina napriek tomu, že nie je najvychytenejšou destináciou ponúkne viac ako si myslíte.

Názory a odporúčania

Miroslav a Alena Ondrej (starší pár - návštevník) 17.9.2018
Krásne mesto Kremnica, výlety na Skalku, Krahule a okolie
Marek Graňák (skupina - návštevník) 5.9.2018
Krásne okolie, veľké možnosti na výlety, turistiku, blízka B.Štiavnica, baňa Hodrušské hlbiny, tajchy, Sitno..
Dariusz Michalski "Agrest" (skupina - návštevník) 23.8.2018
Nikomu chyba nie trzeba wypisywać co warto zobaczyć w regionie. Każdy kto się tam wybiera, to z pewnością wie, że do zobaczenia jest wiele. Myślę, że tydzień to minimum na zobaczenie tego co oferuje nam region Hondrusa Hamre i Bańskiej Szczawnicy
Lili (skupina - návštevník) 21.8.2018
Krásna príroda
Petula (skupina - návštevník) 6.8.2018
jedným slovom krása
Lubka (rodina s malými deťmi - návštevník) 31.7.2018
Krásny kraj.
Alena Moždenová (ubytovateľ) 27.7.2018
Mimoriadne fotogenický región v srdci Slovenska využiteľný na rekreačné a oddychové aktivity počas celého roka.
Ivan Balog (rodina s malými deťmi - návštevník) 24.7.2018
Odporucam navstivit'Zveropark,Pocuvadlo,Revišske podzamcie,Bansku Stiavnicu atd.
Dominika Hriňová (skupina - návštevník) 23.7.2018
Určite odporúčam chatu Valachovka, každému kto si chce oddýchnuť a nabrať nové sily. Ja sa tam určite plánujem ešte v budúcnosti vrátiť.
Marcela Lapšanská (rodina s malými deťmi - návštevník) 23.7.2018
Každý si môže nájsť svoju aktivitu, deti, športovci, nešportovci , milovníci umenia, histórie, zvieratiek, prírody, gurmáni / reštaurácia Monarchia v Bánskej Štiavnici / ...... Len si vybrať :))
Jozef Dušička (rodina s malými deťmi - návštevník) 8.7.2018
Krásny kút Slovenska.
Eva Balážová (skupina - návštevník) 4.7.2018
Pre turistov je výborný výstup na Kľak a Vtáčnik,pre hubárov krásna prechádzka v lese,okolie Kľaku stojí zato vidieť.
Ing. Miroslav Kováč (ubytovateľ) 1.7.2018
Termálne kúpele a kúpalisko, turistické chodníky
Zobraziť viac...