Loading

Ubytovanie v Žiarskej Kotline

(39 objektov)

Zelený dom pri potoku

Sklené Teplice, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa...
Free WIFI, tichá poloha, vhodné pre páry

Chalupa Kľak

Kľak, v obci / v meste, pri lese / na okraji lesa (ZC 11,5 ...
Chalupa s veľkým bazénom

Chata Valachovka

Vyhne, na okraji obce / mesta, pri lese / na okraji lesa (ZH 10,2 km vzdušne)
Chata s krbom vhodná pre veľké skupiny,

Zrubový dom na samote

Hodruša - Hámre, na samote, pri lese / na okraji lesa (ZC 4...
Jarné prázdniny zo Zľavou 5%
1 - 39 / 39

Žiarska kotlina

Netradičná destinácia na Slovensku o ktorej nevie príliš veľa ľudí? Existuje ešte vôbec čosi také? Ale áno. Žiarska kotlina, ktorá síce nevynikne svojimi rozmermi, no ponúka priestor na netradičné prežitie Vašej dovolenky.

Centrom je mesto Žiar nad Hronom a celá kotlina sa rozprestiera v samom strede Slovenska. Ohraničené je pohoriami Vtáčnik, Kremnickými vrchmiŠtiavnickými vrchmi. V ich lesoch si rozhodne nájdete zaľúbenie. Okolie ponúkne nielen obyčajné turistické chodníky, ale aj niekoľko prírodných zaujímavostí. Jednou z nich je Szabóova skala, 90 metrov vysoký skalný útvar. Na pozoruhodnosti je bohaté aj okolie horskej obce Vyhne. Tu sa okrem presláveného kamenného mora nachádza aj vyhniansky travertín. Z ostatných spomenieme Čertovu skalu, alebo krásny náučný chodník Boky.

Okolie Žiaru nad Hronom bolo už v minulosti vyhľadávané mocnými panovníkmi a bohatými šľachticmi, ktorí si tu s obľubou stavali svoje sídla. Oni mali prepychové bývanie a Vy máte dnes ďalšie zaujímavé tipy na výlety. Pokiaľ máte radi atmosféru opustených skalných zrúcanín, hrad Šášov, Revište, Pustý hrad či Dobrá Niva budú povinnými zastávkami. Naopak, bohato zdobený interiér či krásny dobový nábytok na Vás čaká v Novom zámkuBanskej Štiavnici, v kaštieli vo Svätom Antone, alebo vo Zvolenskom zámku. Jednou z najväčších atraktivít Žiaru nad Hronom je miestna hvezdáreň. Ak sa Vám toto mesto máli, navštívte Kremnicu, či rovnako známu Banskú Štiavnicu. Prvá menovaná ponúka preslávenú mincovňu, druhá zas banské múzeum.

S baníckou minulosťou sa spájajú aj jazerá ukryté hlboko v horách neďaleko Žiarskej kotliny. Ide o Evičkino, Vindšachtské či Richňavské jazero. Okrem nich si zaplávate napríklad v Sklených Tepliciach, alebo termálnom aquaparku vo Vyhniach. Kúpaliská nájdete aj vo všetkých okolitých mestách, spomeňme ešte známu Kováčovú. Máme niečo aj pre milovníkov zvierat. Na nádhernom koni sa budete môcť previezť na niekoľkých rančoch a takáto jazda sa Vám zaručene zapíše do pamäti.

Sedíte si v zime pekne v teple domova a rozmýšľate kam vziať svoje lyže na najbližší výlet? Čo takto napríklad do Žiarskej kotliny. Aj keď to tak na prvý pohľad možno nevyzerá, dokáže ponúknuť viac než dosť. Z tých menších stredísk Vám dávame do pozornosti Ostrý Grúň, Priedavky alebo Malachov. Narazíte tu aj na zvučnejšie mená. Králiky, Skalka Aréna, Krahule alebo Salamandru pri Banskej Štiavnici netreba obzvlášť predstavovať. Aj na lyžiach si tu užijete neopakovateľnú dovolenku.

Bez ohľadu na to, kde sa ubytujete, všetky zaujímavosti Žiarskej kotliny budete mať skutočne na dosah ruky. Už ide len o to nájsť kvalitatívne, alebo cenovo najprijateľnejšie riešenie. Na výber máte aj z niekoľkých hotelov, penzióny nájdete aj v mnohých dedinkách. Ak ste nenároční a bude Vám stačiť aj príjemný privát, dokonca aj ušetríte. Možností je naozaj neúrekom. Žiarska kotlina napriek tomu, že nie je najvychytenejšou destináciou ponúkne viac ako si myslíte.